پیش فروش امتیاز چیتگر

برای این موضوع 66 نوشته موجود است!
برج های B و G و D و N پهنه B شهرک چیتگر 10

برج های B و G و D و N پهنه B شهرک چیتگر "پهنه سروستان"

120 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
23,000,000تومان
23304 1 هفته و 3 روز قبل S39175
پروژه برج نارنج 8 (چهارمین برج نیروی زمینی ارتش) 13

پروژه برج نارنج 8 (چهارمین برج نیروی زمینی ارتش)

93 مترمربع 2 خواب
12454 1 هفته و 4 روز قبل S58903
پروژه ایران سپاشهر 7

پروژه ایران سپاشهر

90 مترمربع 2 خواب
61 1 هفته و 4 روز قبل S81540
امتیاز خادمین شهرداری (مروارید شهر) 12

امتیاز خادمین شهرداری (مروارید شهر)

113 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
2,300,000تومان
3083 1 ماه قبل S420
پروژه کامرانیه تعاونی سپاشهر 5

پروژه کامرانیه تعاونی سپاشهر

82 مترمربع 2 خواب
268 1 ماه و 3 هفته قبل S81505
پروژه سفیر تعاونی سپاشهر 2

پروژه سفیر تعاونی سپاشهر

130 مترمربع 2 خواب
191 1 ماه و 3 هفته قبل S81506
پروژه نظام مهندسی مروارید شهر 1

پروژه نظام مهندسی مروارید شهر

2 خواب 1 سرویس
229 1 ماه و 3 هفته قبل S81321
پروژه زاگرس ابنیه همت، راهنمای خرید (بازدید مجازی) 7

پروژه زاگرس ابنیه همت، راهنمای خرید (بازدید مجازی)

60 مترمربع 1 خواب
14552 3 ماه و 1 هفته قبل S59659
پروژه شمشاد سازمان جنگل ها و مراتع - منطقه 22 22

پروژه شمشاد سازمان جنگل ها و مراتع - منطقه 22

40 مترمربع 1 خواب 1 سرویس
7131 3 ماه و 1 هفته قبل S70819

در این مقاله خواهید خواند:

پیش فروش چیتگر

در مورد پیش فروش امتیاز آپارتمان چیتگر باید ابتدا این توضیح را خدمتتان عرض کنم که در این منطقه سه نوع سازنده مبادرت به پیش فروش آپارتمان می نمایند که عبارتند از تعاونی های شخصی، تعاونی های دولتی و شرکتهای شخصی.
تعاونی ها به منظور تهیه زمین و ساخت مجتمع ها از ابتدا تا تحویل واحدها تشکیل میشوند و به منظور پیشرفت پروژه، اعضای تعاونی وجوهی را طبق جدولی که از قبل در تعاونی تعیین شده پرداخت میکنند.

فرق تعاونی های دولتی با تعاونی های شخصی اینست که اعضای تعاونی دولتی اغلب کارمندان سازمان دولتی مربوطه هستند و مبالغ پرداختی آنها به صورت کسر مبلغی جزئی از حقوقشان می باشد.
اما تفاوت دو نوع تعاونی که ذکر شد با پیش فروش شرکتهای شخصی این هست که قیمت واحدهای تعاونی ساز باز هست و قیمت تمام شده پروژه میباشد ولی قیمت شرکتهای شخصی قطعی است.

بحث پیش فروش چیتگر اینجا مطرح میشود که برخی از اعضای تعاونی تمایل دارند امتیاز واحد آپارتمان خود را قبل از تکمیل شدن آن توسط تعاونی بفروشند. بدین ترتیب همه پرداختی های قبلی عضو تعاونی به حساب پیش خریدار لحاظ شده و مابقی اقساط توسط خریدار امتیاز باید پرداخت شود.

طبیعتا مبلغی که پیش خریدار باید بپردازد شامل اقساطی میباشد که عضو تعاونی پرداخت کرده است. 

پیش فروش چیتگر

امتیاز چیست؟

تعاونی های مختلف در زمان تاسیس شروع به عضو گیری می کنند و اعضا به صورت رایگان به عضویت تعاونی ها درآمده و عضوی از آن شناخته می شوند. این حق عضویت تعاونی ها تحت عنوان امتیاز شناخته می شود. اعضا تعاونی ها طی انجام پروژه های مورد نظر و پیشرفت آن بسته به متراژی که بنام آنها می باشد(سهم عضو)، مبالغ اعلام شده از سوی تعاونی ها را واریز می کنند.
اگر اعضا مبالغ مربوطه را به موقع واریز کنند به عنوان عضو خوش حساب شناخته شده و بسته به خوش حسابی، امتیاز آنها رتبه بندی می شود. خوش حسابی اعضا و رتبه بالای آنها، مزایایی از جمله انتخاب واحد در طبقات بالاتر را برای آنها بهمراه خواهد داشت.

پیش فروش منطقه ۲۲

ارزش گذاری امتیاز تعاونی های مختلف

همانطور که ذکر شد رتبه بندی امتیاز تعاونی ها به خوش حسابی اعضا بستگی دارد اما میزان ارزش امتیاز تعاونی ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

  • پیشرفت پروژه

پیشرفت پروژه شامل مراحل مختلفی از جمله: اخذ مجوز برای احداث بنا، تجهیز کارگاه، گودبرداری، اجرای فوندانسیون، اجرای اسکلت، اجرای سقف، اجرای دیوار چینی و یا هر عملیات عمرانی دیگر. در کل هر چه پیشرفت پروژه بیشتر باشد و به واحد آماده نزدیک تر باشد و به زمان تحویل نیز نزدیک تر باشد، قیمت امتیاز تعاونی مربوطه بالاتر خواهد بود.

  • عرضه و تقاضا

بر طبق روال معمول بازار پروژه هایی با شرایط ایده آل از جنبه های مختلف، مورد تقاضای افراد بیشتری بوده و به سبب خواهان بالاتر از قیمت امتیاز بالاتری برخوردار می باشد که این مورد در پروژه هایی با شرایط پایین تر برعکس خواهد بود.

  • اعتبار تعاونی سازنده

تعاونی های مسکن معمولا به ارگان های مختلف از جمله ارتش، سپاه، وزارت دفاع و ... وابسته بوده و بسته به رزومه و سابقه تعاونی مورد نظر و اعتمادی که از خریدار جلب می کند امتیاز آن از قیمت بالاتری برخوردار می باشد و این امر در تعاونی هایی که رزومه خوبی ندارند بر عکس بوده قیمت کمتری دارند.

  • موقعیت مکانی پروژه

موقعیت مکانی مناسب برای پروژها از جنبه های مختلفی از جمله دسترسی به راه های ارتباطی و یا ایستگاه های مترو، آب و هوای منطقه، چشم انداز واحدها و فاصله پروژه تا مراکز تجاری و شاخص منطقه، حائز اهمیت می باشد و با دارا بودن هر کدام از موارد بالا قیمت بالاتری نیز نسبت به پروژه های مشابه خواهد داشت.

  • امکانات پروژه

در پروژه هایی که از امکانات بیشتری از جمله استخر، مهدکودک، سالن ورزشی، هلی پد و... بهره برده و  نیاز های بیشتری از ساکنین پاسخ داده شود، قیمت امتیاز آن تعاونی بالاتر خواهد بود.

پروژه خرازی

پیش فروش امتیاز

تعاونی های مسکن به ارگان و سازمان های دولتی وابسته بوده و اعضاء تعاونی معمولا از کارکنان همان ارگان می باشند. در تعاونی های مسکن خود تعاونی از ساخت و ساز هیچگونه سودی نمیبرد و تنها عملیات اجرایی پروژه را برای اعضا به عهده داشته و در نتیجه حق خرید و فروش امتیاز های تعاونی را نیز ندارد لذا خرید امتیاز باید از اعضا تعاونی مورد نظر و زیر نظر خود تعاونی صورت گیرد. نکته دیگری که در مورد امتیاز تعاونی ها می توان ذکر کرد.

در خرید امتیاز تعاونی ها شما مبلغی را تحت عنوان حق عضویت به فروشنده که از اعضاء تعاونی می باشد پرداخت می کنید که این مبلغ هیچ ربطی به اقساط مربوط به پروژه ندارد و برای خروج عضو از تعاونی و جایگزینی شما به عنوان عضو در آن پرداخت می شود که بسته به موارد بالا متغیر می باشد. اگر خرید امتیاز پیش از پرداخت اقساط تعاونی انجام شود شما تنها مبلغ مربوط به حق عضویت را خواهید پرداخت اما با پیشرفت پروژه و پرداخت اقساط علاوه بر حق عضویت، اقساط پرداخت شده را نیز به فروشنده یا همان عضو تعاونی پرداخت کرده و پس از آن بقیه اقساط مربوطه را مستقیما به خود تعاونی خواهید پرداخت. 

همه این گفته ها مبنی بر این امر می باشد که پیشرفت پروژه تا قبل از انتخاب واحد توسط اعضا باشد و خرید و فروش امتیاز مربوطه، تحت عنوان پیشفروش صورت گیرد. یعنی اگر واحدهای مربوطه توسط اعضا انتخاب شده باشد دیگر لزومی به پرداخت حق عضویت نبوده و ملک مورد نظر به صورت متری و با جانمایی مشخص(طبقه و واحد) خرید و فروش می شود.

پیش فروش منطقه ۲۲ و خرید امتیاز

به سبب تعاونی های مختلفی که در منطقه 22 شهرداری تهران مشغول فعالیت اند پروژه های بسیاری را برای پیش فروش امتیاز در این منطقه شاهد هستیم. از جمله این پروژه ها که به ارگان های مختلفی وابسته هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مجتمع تجاری-اداری لکسون

این مجموعه که شامل یک برج 30 طبقه می باشد در ساحل شرقی دریاچه چیتگر رو به روی بام لند قرار گرفته و عملیات اجرایی آن توسط تعاونی توسعه ابنیه همت رهبری می شود. این برج مشتمل بر 8 طبقه منفی، 1 طبقه همکف و 21 طبقه مثبت می باشد که در طبقات مختلف برج شرایط زیر را شاهد هستیم.

  • طبقه -1 تا 3: واحدهای تجاری
  • طبقه 4 تا 6: خدمات هتلینگ
  • طبقه 7 تا 21: واحدهای اداری

مجتمع تجاری-اداری لکسون

پروژه شمیم رحمت 3( پروژه نخل )

این پروژه در بلوار کوهک منطقه 22 قرار گرفته و توسط تعاونی مسکن شمیم رحمت در حال اجرا می باشد. پروژه نخل متعلق به هوافضای سپاه بوده و شامل 4 برج 25 طبقه با واحدهایی به متراژ 85 تا 150 متری می باشد و در مجموع از 900 واحد تشکیل شده است.

پروژه نخل

برج های چهارگانه نزاجا(پروژه نیروی زمینی ارتش شهرک چیتگر )

این برج ها در پهنه C شهرک چیتگر منطقه 22 قرار داشته و 4 برج 40 طبقه را شامل می شود. همانطور که گفته شد این برج ها توسط نیروی زمینی ارتش که یکی از تعاونی های معتبر در منطقه بشمار می رود، در حال اجرا می باشد.

برج های چهارگانه نزاجا

همچنین پروژه های نارنجستان که توسط تعاونی ابنیه آکام در حال ساخت می باشد از جمله گزینه های مناسب برای خرید امتیاز در منطقه چیتگر می باشند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (69 رای)
امتیاز چیست؟

حق عضویت در پروژه های در حال ساخت که قابل خرید و فروش می باشد را امتیاز می گویند.

ارزش گذاری امتیاز پروژه های مختلف به چه عواملی بستگی دارد؟

پیشرفت فیزیکی پروژه- میزان عرضه و تقاضا- اعتبار و سابقه ی سازنده- موقعیت مکانی و امکانات پروژه و...

پیشفروش امتیاز چیست؟

حق عضویت اعضای یک پروژه که قابل خرید و فروش بوده و در دفتر سازنده نقل و انتقال انجام می شود و تاریخ تحویل پروژه مشخص می باشد.

پروژه های منطقه 22 به چند دسته تقسیم می شوند؟

عموما پروژه های منطقه 22 بر دو نوع می باشند: تعاونی ساز (بیشتر پروژه ها) و شخصی ساز (تعداد انگشت شمار)

شاخص ترین پروژه های منطقه 22 ؟

پروژه های زیادی را شامل می شوند ولی به صورت کلی : شهرک مسکونی چیتگر، شهرک شهید خرازی، شهرک مرواریدشهر، پروژه تجاری اداری لکسون، پروژه مسکونی فرزانگان و ...

روند عملیاتی انجام پیش خرید به چه شکل است؟

روی لینک کلیک کرده و با شماره 02148000940 تماس بگیرید.