تحلیل پروژه نارنجستان تعاونی ابنیه آکام

تحلیل پروژه نارنجستان تعاونی ابنیه آکام

تحلیل تعاونی مسکن نوین ساز ابنیه آکام

تعاونی مسکن نوین ساز ابنیه آکام در مهرماه سال 97 با پروژه مسکونی نارنجستان در منطقه 22 اعلام موجودیت نمود و با توجه به سبقه ای که مدیران آن در تعاونی مسکن توسعه ابنیه همت داشتند، جز این نیز انتظار نمی رفت که تبدیل به یکی از تعاونی های سازنده موفق منطقه 22 شود.

تحلیل پروژه نارنجستان 1

تعاونی ابنیه آکام با خرید اولین زمین برای پروژه نارنجستان 1 در بلوار کوهک، بلوار علوم فنون فعالیت ساخت و ساز خود در منطقه 22 را آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهی تمامی واحدهای پروژه نارنجستان به پیشفروش رسید و اعضای این پروژه تکمیل گردید. پروژه نارنجستان در قالب 2 بلوک 10 طبقه و واحدهای 130 متری با قرارداد ساخت متری 6.6 میلیون تومان به صورت علی الحساب (شامل هزینه ساخت ،خرید زمین، تراکم و اخذ جواز) در بلوار کوهک، بلوار علوم فنون با موعد تحویل نیمه دوم 1400 میباشد و در مرحله گودبرداری در حال ساخت می باشد که در حال حاضر یکی از فعال ترین پروژه های منطقه 22 به شمار می آید و اعضا طبق جدول اعلامی تعاونی در حال پرداخت اقساط به صورت دوره های دو ماه یکبار هستند.

تحلیل پروژه نارنجستان 2

پروژه نارنجستان2 گام بعدی تعاونی ابنیه آکام به سوی موفقیت بود که تنها چند ماه پس از شروع عملیات گودبرداری پروژه نارنجستان 1 استارت خورده و این پروژه نیز طبق انتظار به زودی مرحله پذیره نویسی را سپری کرده و تمام واحدهای آن توسط متقاضیان پیش خرید شد. زمین نارنجستان2 نیز چند پلاک دورتر از پروژه نارنجستان1 خریداری شد و در قالب 2 بلوک 14 طبقه با واحدهای 100 متری، هر بلوک 66 واحد و هر طبقه 6 واحد مسکونی آغاز بکار نمود. پروژه نارنجستان 2 با قرارداد ساخت متری 6.7 میلیون تومان و اقساط هر 2 ماه یکبار به اعضا عرضه شد. تعاونی ابنیه آکام به صورت همزمان پروژه نارنجستان2 را نیز استارت زده و با سرعت مناسبی هم اکنون در مرحله اتمام فونداسیون و شروع اسکلت می باشد. موعد تحویل پروژه نارنجستان2 نیز نیمه دوم 1400 از سوی تعاونی اعلام شده است.

تحلیل پروژه نارنجستان 3

و اما سومین گام مثبت تعاونی ابنیه آکام پروژه نارنجستان3 بود که در تیرماه 1398 از سوی تعاونی اعلام و در مدت زمان کوتاهی پذیره نویسی آن تکمیل و بسیاری از متقاضیان پروژه که دیر خبردار شده بودند، دست خالی از دفتر تعاونی بازگشتند. زمین نارنجستان3 در شمال بزرگراه خرازی (امتداد همت غرب) و در ضلع غربی مجموعه هزار و یک شهر واقع شده است که با نگاه کارشناسانه می توان گفت تبدیل به یکی از آینده دار ترین پروژه های منطقه 22 خواهد شد. پروژه نارنجستان3 با قرارداد ساخت متری 7.350.000 تومان به صورت علی الحساب برای اعضا از سوی تعاونی برآورد و اعلام شده است که اقساط آن نیز به صورت دوره های هر 2 ماه یکبار از اعضا دریافت می گردد. موعد تحویل نارنجستان3 نیمه اول 1401 اعلام شده است. این پروژه با سرعت مرحله گودبرداری خود را می گذراند و در واقع پروژه نارنجستان3 برای تعاونی ابنیه آکام یک هتریک واقعی محسوب می شود و جایگاه این تعاونی را در میان سازنده های منطقه 22 چنان محکم نمود که کافیست نام ابنیه آکام روی تابلوی پروژه ای بیاید تا خیال خریداران و سرمایه گذاران را از فرجام آن پروژه راحت کند.

از مزایای پروژه های نارنجستان اگر بخواهیم برشمریم به موارد زیر می توان اشاره کرد؛

  • موقعیت مکانی ؛ هر سه پروژه در موقعیت مکانی خاص و مناسب از نظر دوری از هیاهوی دریاچه و دسترسی های آسان و معتدد برخوردارند که این مزیت یکی از مزایای اصلی هر پروژه ای به شماره می آید.
  • کم واحد بودن برج ها؛ هر سه پروژه با طبقات کم و تعداد واحد مناسب در هر طبقه طراحی شده اند که به نظر نگارنده این مزیت ذهن خلاق طراح را می رساند و اینکه هر واحد تقریبا به اندازه متراژ بنای مفید، مشاعات داشته و از امکانات خاص برج برخوردار خواهد بود. این مزیت در هر پروژه ای در منطقه 22 امکان پذیر نمی باشد چرا که معیار غالب سازندگان منطقه 22 بلندمرتبه سازی و انبوه سازی می باشد.
  • پیشرفت سریع کار؛ از همین برهه زمانی کوتاه (تقریبا زیر یک سال) که از شروع اولین نارنجستان می گذرد کاملا مشخص و مشهود است که تعاونی سازنده بسیار کاربلد بوده و با برنامه ریزی و تیم متخصص وارد کارزار ساخت شده است.

این روند اگر تا زمان تحویل ادامه داشته باشد (که دور از ذهن نیز نمی باشد) باید گفت اعضای پروژه های تعاونی ابنیه آکام با اقبال بلندی روبرو بوده اند که در این پروژه ها ثبت نام نموده اند.

به نظر نگارنده پروژه های نارنجستان برای آندسته از خریداران و سرمایه گذارانی که به دنبال خانه دار شدن هستند و در عین حال نیم نگاهی نیز به سرمایه گذاری در منطقه 22 دارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. در عین حال اگر واقع بینانه بگوییم اقساط و قرارداد ساخت پروژه های نارنجستان کمی از حد معمول سنگین تر بوده که این مهم نیز خود حاکی از واقع بینی مدیران و برنامه ریزان تعاونی سازنده است.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (5 رای)

قدوسی 6 ماه قبل

سلام لطفا میشه درمورد تعاونی انبوه سازان امید ارین و اتحادیه تعاونی های انبوه ساز شهر تهران و نوع فعالیت هاشون و پرژه های دردستشون مغاله بدید ایا تعاونی مورد اطمینانی هست؟؟؟؟

حسین جعفری 6 ماه قبل

سلام حتما در اولین فرصت موضوع مقاله های بعدی تعاونی های مذبور خواهد بود.