تحلیل پروژه نارنجستان تعاونی ابنیه آکام

تحلیل پروژه نارنجستان تعاونی ابنیه آکام
  • منتشر شده در : 20 تیر , 1398
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 271
  • 1

تحلیل تعاونی مسکن نوین ساز ابنیه آکام

تعاونی مسکن نوین ساز ابنیه آکام در مهرماه سال ۹۷ با پروژه مسکونی نارنجستان در منطقه ۲۲ اعلام موجودیت نمود و با توجه به سبقه ای که مدیران آن در تعاونی مسکن توسعه ابنیه همت داشتند، جز این نیز انتظار نمی رفت که تبدیل به یکی از تعاونی های سازنده موفق منطقه ۲۲ شود. تعاونی ابنیه آکام با خرید اولین زمین برای پروژه نارنجستان در بلوار کوهک، بلوار علوم فنون فعالیت ساخت و ساز خود در منطقه ۲۲ را آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهی تمامی واحدهای پروژه نارنجستان به پیشفروش رسید و اعضای این پروژه تکمیل گردید.
پروژه نارنجستان در قالب ۲ بلوک ۱۰ طبقه و واحدهای ۱۳۰ متری با قرارداد ساخت متری ۶.۶ میلیون تومان به صورت علی الحساب (شامل هزینه ساخت ،خرید زمین، تراکم و اخذ جواز) در بلوار کوهک، بلوار علوم فنون با موعد تحویل نیمه دوم ۱۴۰۰ میباشد و در مرحله گودبرداری در حال ساخت می باشد که در حال حاضر یکی از فعال ترین پروژه های منطقه ۲۲ به شمار می آید و اعضا طبق جدول اعلامی تعاونی در حال پرداخت اقساط به صورت دوره های دو ماه یکبار هستند.
پروژه نارنجستان۲ گام بعدی تعاونی ابنیه آکام به سوی موفقیت بود که تنها چند ماه پس از شروع عملیات گودبرداری پروژه نارنجستان ۱ استارت خورده و این پروژه نیز طبق انتظار به زودی مرحله پذیره نویسی را سپری کرده و تمام واحدهای آن توسط متقاضیان پیش خرید شد. زمین نارنجستان۲ نیز چند پلاک دورتر از پروژه نارنجستان۱ خریداری شد و در قالب ۲ بلوک ۱۴ طبقه با واحدهای ۱۰۰ متری، هر بلوک ۶۶ واحد و هر طبقه ۶ واحد مسکونی آغاز بکار نمود. پروژه نارنجستان ۲ با قرارداد ساخت متری ۶.۷ میلیون تومان و اقساط هر ۲ ماه یکبار به اعضا عرضه شد. تعاونی ابنیه آکام به صورت همزمان پروژه نارنجستان۲ را نیز استارت زده و با سرعت مناسبی هم اکنون در مرحله اتمام فونداسیون و شروع اسکلت می باشد. موعد تحویل پروژه نارنجستان۲ نیز نیمه دوم ۱۴۰۰ از سوی تعاونی اعلام شده است.
و اما سومین گام مثبت تعاونی ابنیه آکام پروژه نارنجستان۳ بود که در تیرماه ۱۳۹۸ از سوی تعاونی اعلام و در مدت زمان کوتاهی پذیره نویسی آن تکمیل و بسیاری از متقاضیان پروژه که دیر خبردار شده بودند، دست خالی از دفتر تعاونی بازگشتند. زمین نارنجستان۳ در شمال بزرگراه خرازی (امتداد همت غرب) و در ضلع غربی مجموعه هزار و یک شهر واقع شده است که با نگاه کارشناسانه می توان گفت تبدیل به یکی از آینده دار ترین پروژه های منطقه ۲۲ خواهد شد. پروژه نارنجستان۳ با قرارداد ساخت متری ۷.۳۵۰.۰۰۰ تومان به صورت علی الحساب برای اعضا از سوی تعاونی برآورد و اعلام شده است که اقساط آن نیز به صورت دوره های هر ۲ ماه یکبار از اعضا دریافت می گردد. موعد تحویل نارنجستان۳ نیمه اول ۱۴۰۱ اعلام شده است. این پروژه با سرعت مرحله گودبرداری خود را می گذراند و در واقع پروژه نارنجستان۳ برای تعاونی ابنیه آکام یک هتریک واقعی محسوب می شود و جایگاه این تعاونی را در میان سازنده های منطقه ۲۲ چنان محکم نمود که کافیست نام ابنیه آکام روی تابلوی پروژه ای بیاید تا خیال خریداران و سرمایه گذاران را از فرجام آن پروژه راحت کند.
از مزایای پروژه های نارنجستان اگر بخواهیم برشمریم به موارد زیر می توان اشاره کرد؛
– موقعیت مکانی ؛ هر سه پروژه در موقعیت مکانی خاص و مناسب از نظر دوری از هیاهوی دریاچه و دسترسی های آسان و معتدد برخوردارند که این مزیت یکی از مزایای اصلی هر پروژه ای به شماره می آید.
– کم واحد بودن برج ها؛ هر سه پروژه با طبقات کم و تعداد واحد مناسب در هر طبقه طراحی شده اند که به نظر نگارنده این مزیت ذهن خلاق طراح را می رساند و اینکه هر واحد تقریبا به اندازه متراژ بنای مفید، مشاعات داشته و از امکانات خاص برج برخوردار خواهد بود. این مزیت در هر پروژه ای در منطقه ۲۲ امکان پذیر نمی باشد چرا که معیار غالب سازندگان منطقه ۲۲ بلندمرتبه سازی و انبوه سازی می باشد.
– پیشرفت سریع کار؛ از همین برهه زمانی کوتاه (تقریبا زیر یک سال) که از شروع اولین نارنجستان می گذرد کاملا مشخص و مشهود است که تعاونی سازنده بسیار کاربلد بوده و با برنامه ریزی و تیم متخصص وارد کارزار ساخت شده است. این روند اگر تا زمان تحویل ادامه داشته باشد (که دور از ذهن نیز نمی باشد) باید گفت اعضای پروژه های تعاونی ابنیه آکام با اقبال بلندی روبرو بوده اند که در این پروژه ها ثبت نام نموده اند.
به نظر نگارنده پروژه های نارنجستان برای آندسته از خریداران و سرمایه گذارانی که به دنبال خانه دار شدن هستند و در عین حال نیم نگاهی نیز به سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ دارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. در عین حال اگر واقع بینانه بگوییم اقساط و قرارداد ساخت پروژه های نارنجستان کمی از حد معمول سنگین تر بوده که این مهم نیز خود حاکی از واقع بینی مدیران و برنامه ریزان تعاونی سازنده است.

ابنیه اکام نارنجستان 1 2 3

ابنیه اکام نارنجستان ۱ ۲ ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *