سند دار

سند دار

در این مقاله خواهید خواهند:

سند مالکیت چیست؟

در لغت نامه فارسی واژه سند به معنای نوشته‌ای که وام یا طلب کسی را معین سازد یا مطلبی را ثابت کند؛ تعریف شده است اما برای تعریف دقیق سند و یا اسناد رسمی به ماده 1287 قانون مدنی رجوع می کنیم که در تعریف آن نوشته است اسنادی که در اداره ی ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی، در حدود صلاحیت آن ها، بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند؛ رسمی است.
در این مقاله به معرفی املاک سند دار منطقه 22 می پردازیم که دارای سند تک برگ می باشند. 

 

صفحات زیر را هم حتما ببینید :

 

سند ملکی تک برگ

بر خلاف گذشته که سند های ملکی به صورت دفترچه ای و منگوله دار بودند، امروزه به صورت تک برگ ارائه شده و تغییراتی اساسی نبست به سند های منگوله دار کرده اند. این نوع سند بر خلاف نوع قدیمی، دست نویس نبوده و به صورت مکانیزه و الکترونیکی و کاملا ایمن تهیه می شود. جعل این سندها به سبب هولوگرام ثبت شده بر روی آنها، به مهارت بالایی نیاز داشته و تا حدودی غیر ممکن می باشد. 
یکی دیگر از ویژگی های سند تک برگ امکان صادر شدن آن برای شرکای ملک می باشد. به گونه ای که اگر شما نیم دانگ از یک ملک را داشته باشید ،برای شما یک سند تک‌برگی نیم دانگی صادر می‌شود که این موضوع در سندهای منگوله‌دار دفترچه‌ای به ‌سختی انجام می‌ گرفت. علاوه بر این در صورت انقال سند اطلاعات مربوط به نقل‌ و انتقال سند ثبت نمی‌شود و تنها مشخصات مالک‌ جدید آن که شامل شماره قطعه، مساحت دقیق ملک، پلاک‌های اصلی و فرعی و مفروزی، بخش و ناحیه، نوع کاربری، سال ساخت، وضعیت خاص، آدرس پستی، کد پستی، نقشه محل وقوع ملک و کروکی آن، شماره‌های دفتر الکترونیکی، سمت و طبقه، امکانات اختصاصی و مشاعی و ثبت کامل اطلاعات مالک می باشد، در سندهای تک‌برگی نوشته می‌شود. 

وضعیت سند برج های منطقه 22

در منطقه 22 شهرداری تهران شاهد برج سازی و سرمایه گذاری های بسیاری هستیم بطوری که ارگان های بسیاری در این منطقه سرمایه گذاری کرده و مشغول ساخت و ساز های بسیاری هستند. پروژه های منطقه 22 علاوه بر تعاونی مسکن های وابسته به ارگان های مختلف مانند سپاه، ارتش، وزارت دفاع، بانک ها و... شامل پروژه های شخصی ساز نیز می باشند کهاین پروژه ها نسبت به پروژه های تعاونی ساز منطقه شرایط و امکانات بهتری را دارا بوده و لذا از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. یکی از تفاوت های فاحش این پروژه ها وضعیت سند آنها می باشد. از آنجایی که بخش زیادی از پروژهای منطقه 22 تعاونی ساز می باشند واحد های این برج ها فاقد سند بوده و شاهد نقل و انتقالات در دفاتر تعاونی ها هستیم. تعاونی های مسکن به سبب تعهد برای زمان تحویل واحد ها پس از تکمیل پروژه اقدام به تحویل واحد ها کرده و برای دریافت گواهی پایان کار اقدام می کنند که در این زمان برای انجام برخی مراحل دریافت گواهی پایان کار، شاهد به تعویق افتادن روند دریافت سند هستیم که از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکمیل نبودن سیستم اعلام و اطفاء حریق
 • نداشتن تاییدیه آتشنشانی
 • جدا نکردن راه پله ها
 • داشتن خلافی ها و پرداخت نکردن جریمه های مربوطه
 • انجام نشدن عمیلیات ثبت متراژ واحد ها و تمامی بخش های ساختمان توسط اداره ثبت
 • بررسی نما و تغییر کردن آن
 • بررسی تعداد واحد ها و تبدبل شدن دیگر بخش های ساختمان(مثل سالن اجتماعات) به واحد مسکونی

موارد ذکر شده در بسیاری از تعاونی ها و پروژه های مربوطه دیده شده و دلیلی برای نداشتن سند آنها می باشد. از طرف دیگر به سبب ساکن شدن اعضا تعاونی ها در واحد های مربوطه و پیگیر نشدن آنها برای دریافت سند و همچنین تقبل نکردن هزینه های مربوطه توسط اعضا شاهد نداشتن سند در بسیاری از پروژه های منطقه هستیم. در صورتی که اگر تمامی مراحل این فرایند به واسطه همکاری تعاونی ها و اعضا مربوطه پیش برود، در بازه زمانی 6 ماه تا یک سال سند واحد ها آماده خواهند بود.

در برج های شخصی ساز به سبب تسویه نشدن بخشی از مبلغ واحدها، سازنده برای دریافت سند اقدامات لازم را انجام داده و به همین دلیل شاهد سند دار بودن این برج ها در منطقه هستیم.

تفاوت قیمت در برج های سنددار و فاقد سند

یکی از مزایایی که داشتن سند برای املاک رقم می زند افزایش قیمت و تسریع روند خرید و فروش آنها می باشد. بطوری که برای املاک دارای سند، شاهد 1 تا 2 میلیون تفاوت قیمت در هر مترمربع هستیم. برج های سند دار به سبب خرید و فروش راحت تر، اطمینان بیشتر خریداران به این املاک و همچنین قابلیت دریافت وام مسکن با استفاده از سند این برج ها، قیمت بسیار بالاتری را نسبت به برج های مشابه و فاقد سند تجربه می کند که این خود مزیتی بسیار بزرگ برای خریداران و همچنین فروشندگان می باشد.

از جمله برج های سند دار منطقه که در ادامه بطور کامل شرح داده شده اند، می توان به مقایسه برج پارسیان و برج تعاونی ساز داشگاه تهران پرداخت که در بلوار امیر کبیر، در مجاورت یکدیگر قرار داشته و به سبب سند دار بودن برج پارسیان شاهد قیمت بالاتر این برج نسبت به برج دانشگاه تهران و دیگر برج هایی فاقد سند در منطقه 22 هستیم. با توجه به مشابه بودن برج های ذکر شده و متریال یکسان بکار رفته در آنها این تفاوت قیمت که بسته به طبقه و جهت گیری واحد مربوطه، از 1 تا 2 میلیون در هر متر مربع می باشد به دلیل سند دار بودن واحد های برج پارسیان می باشد.

در مجموع می توان مزایای زیر را برای برج های سند دار برشمرد:

 • قیمت بالاتر نسبت به موارد مشابه
 • اطمینان بیشتر خریداران در معاملات
 • خرید و فروش آسان و سریعتر
 • دریافت وام مسکن با استفاده از سند ملک
 • ادعای مالکیت در صورت منحل شدن تعاونی مربوطه

برج های سنددار منطقه 22

بسیاری از پروژه های اجرا شده در منطقه 22 به صورت تعاونی ساز و فاقد سند می باشد اما در این میان برخی از برج ها دارای سند تک برگ بوده و قابل انتقال در دفاتر رسمی می باشند. از جمله این برج ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برج پارسیا

برج های پارسیا که از امکانات بسیاری بهره می برد، یکی از گرانترین و به طبع پرطرفدار ترین مجتمع های مسکونی در منطقه 22 و شهرک گلستان محسوب می شود. این مجتمع مسکونی که دارای 12 بلوک 21 طبقه با تقسیم بندی های (یاس، سرو و  ارکیده) می باشد، در سال 1390 توسط اتحادیه نمونه رسا، ساخته و تحویل اعضا شد. از طبقه اول تا هفدهم این مجتمع، در هر طبقه 4 واحد و از طبقه هفدهم تا بیست و یکم، در هر طبقه 2 واحد پنت هاوس را شاهد هستیم. دسترسی های این برج ها نیز شامل دسترسی به میدان ساحل، بلوار کاشان، شهرک گلستان و همچنین بزرگراه های همت، حکیم و آزادگان می باشد.

برج پارسیا

برج بیمه

این برج ها که شامل دو برج کاملا مجزا، در نزدیکی برج های چیتگر منطقه 22 تهران و در ضلع شمال غربی دریاچه چیتگر می باشد، توسط تعاونی مسکن بیمه مرکزی، در سال 1391 اجرا و ساخته شده است. این برج ها شامل 17 طبقه با کاربری مسکونی در هر برج می باشد و 1 طبقه نیز تحت عنوان لابی برج در نظر گرفته شده است. در 10 طبقه اول برج ها 6 واحد مسکونی  و در طبقات 11 تا 14 این برج ها 4 واحد مسکونی در هر طبقه تعرف شده است. در حالی که در طبقات بالاتر تنها 2 واحد ساخته شده است. واحدهای این مجموعه دارای 2 تا 4 اتاق خواب می باشند. برج های بیمه در طبقات پایین دارای تعدادی واحد تجاری می باشد و دسترسی خوبی به بزرگراه های همت(خرازی)، حکیم و آزادگان دارد.

برج بیمه

برج لبخند

برج لبخند که توسط شرکت توسعه ساختمان پژوهش اجرا و ساخته شده است از جمله برج های بسیار لوکس و فول امکانات منطقه 22 می باشد که در ضلع شمال غربی دریاچه واقع شده است. این برج دارای 14 طبقه مسکونی، 4 طبقه تجاری و 1 طبقه رستوران می باشد که ورودی بخش مسکونی و تجاری مجموعه از یکدیگر مجزا هستند.

برج لبخند

برج پارسیان

این برج که جزو اولین برجهای منطقه 22 به شمار می رود، در انتهای بلوار امیر کبیر و در نزدیکی دریاچه قرار گرفته و توسط تعاونی بانک پارسیان در سال 1387 اجرا و ساخته شده است. برج پارسیان از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده و یک برج 8 طبقه را شامل می شود. متراژ واحدهای این مجموعه از 93 تا 115 متر متغیر است.

برج پارسیان

برج هانا

برج هانا که در سال 95 عملیات اجرایی آن توسط تعاونی مسکن بانک توسعه صادرات به پایان رسیده، مشتمل بر دو بلوک شمالی و جنوبی بوده و دارای 15طبقه مسکونی، یک طبقه لابی و 3 طبقه پارکینگ می باشد. متراژ واحد های برج هانا، از 109 تا 145 متر متغیر بوده و از 2 تا 3 تاق خواب برخوردارند. این مجموعه دسترسی مناسبی به بلوار های اصلی شهرک گلستان و  بزرگراه خرازی دارد.

برج هانا

شهرک گلستان

شهرک گلستان یا همان شهرک راه آهن در غرب دریاچه چیتگر قرار گرفته و جزو شهرک های قدیمی منطقه 22 می باشد. این شهرک خیابان های اصلی امیر کبیر، هوانیروز، گلها، کاج و هاشم زاده را شامل می شود. ساختمان های این شهرک حداکثر 3 طبقه بوده و به صورت شخصی ساز می باشند.  این ساختمان ها بسته به متراژ زمین، دارای واحدهای 120 تا 500 متر می باشند. دسترسی های شهرک نیز به شرح زیر است:

 • شمال بزرگراه همت غرب
 • جنوب بزرگراه حکیم
 • شرق بزرگراه آزادگان
 • غرب مجموعه تفریحی دریاچه چیتگر

شهرک گلستان

برج صیاد فاز 1

برج های صیاد که توسط ستاد مشترک ارتش در 2 فاز جداگانه اجرا و ساخته شده است، در منطقه 22 تهران و در شرق دریاچه چیتگر قرار داشته و جزو مجتمع های قدیمی ساز منطقه به حساب می آید. این برج ها شامل 9 بلوک مجزای 13 و 15 طبقه می باشد. متراژ واحدها در بلوک های برج صیاد از 80 تا 180 متر متغیر بوده و از  2 یا 3 اتاق خواب برخوردار می باشند. این مجموعه در نزدیکی بزرگراه های همت(خرازی) و حکیم واقع شده و دسترسی آسانی به آنها دارد.

برج صیاد فاز 1

برج قائم 

برج های قائم که توسط تعاونی مسکن جانبازان و آزادگان احداث شده است، در ضلع شمالی دریاچه چیتگر و در مجاورت برج های مسکونی پارسیا قرار گرفته است. این برج ها دو بافت قدیم و جدید را شامل می شود که فاز دوم یا همان بافت جدید در سال 1390 تکمیل و به اعضا تحویل داده شده است. این برج ها که در میدان ساحل قرار دارد، 6 برج 12 طبقه را شامل می شود.

برج قائم 


برج برلیان شمال دریاچه

برج برلیان میدان ساحل که دو برج دوقلو هستند، در ضلع شمالی دریاچه چیتگر واقع شده است و در نزدیکی پروژه آرتمیس قرار دارد. این برج که توسط تعاونی مسکن همت اجرا شد، عملیات ساخت آن در سال 1394 تکمیل و تحویل اعضا گردید. هر کدام از برج ها داری 26 طبقه بوده که 21 طبقه، مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه پارکینگ را شامل می شود. از طبقه 1 تا 16 در هر طبقه 4 واحد 124 متری و 3 خواب تعریف شده است اما در طبقات بالاتر متراژ واحدها افزایش یافته و تنها 2 واحد 160 و 213 متری با 3 اتاق خواب را شاهد هستیم.

برج برلیان شمال دریاچه

برج کاسپین 

برج کاسپین در بلوار کوهک منطقه 22 تهران واقع شده و امتیاز آن متعلق به روزنامه همشهری می باشد. این برج در زمره برج های نوساز منطقه 22 بوده و دارای 17 طبقه با کاربری مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه به عنوان پارکینگ می باشد. طبقات مسکونی این مجموعه شامل 4 واحد مجزا در هر طبقه می باشد که تمامی این واحد ها بطور متوسط دارای 138 متر زیربنا و 4 اتاق خواب می باشند برج کاسپین به سبب قرار گیری در بلوار کوهک دسترسی بسیار مناسبی به بزرگراه های آزادگان، حکیم و همچنین بزرگراه تهران-کرج دارد.

برج کاسپین

مجتمع امیرکبیر 

برج های امیرکبیر از جمله مجتمع های پر امکانات و پرطرفدار منطقه 22 بوده و بخشی از مجموعه مسکونی دنا، در شهرک گلستان می باشد. این برج ها که در بلوار هوانیروز واقع شده است توسط تعاونی تکنو صنایع، شرکت داروسازی وابسته به بنیاد 15 خرداد، اجرا و ساخته شده است. این برج ها شامل 7 طبقه مثبت، 2 طبقه منفی و 1 طبقه لابی بسیار شیک هستند.

شهرک الهیه غرب

این شهرک مدرن که در انتهای اتوبان همت قرار دارد 541 قطعه زمین را شامل می شود که اکثرا در متراژ های 360، 372، 384 و 396 متر مربع با کاربری مسکونی و مسکونی-تجاری می باشند. ویژگی شاخص این شهرک طراحی آن می باشد به طوری که در تمام قطعات شمالی و جنوبی، فرم ساخت به صورت جنوبی می باشد که این اتفاق را تنها در این بخش از پایتخت شاهد هستیم. 

شهرک الهیه غرب

شهرک دانشگاه شریف

این شهرک که ساکنین آن عمدتا اساتید دانشگاه می باشند، در ناحیه 3 منطقه 22 تهران واقع شده‌است. طراحی شهرک دانشگاه شریف بر اساس دیدگاه‌های شهرسازی اساتیدی چون برنارد چومی، لوئیس مامفور و.. بوده و تلفیق هنر معماری ارمنستان، ترکیه و اسپانیا با ریشه‌های معماری ایرانی می باشد. این شهرک دسترسی مناسبی به بزرگراه همت و ایستگاه مترو وردآورد دارد.

شهرک دانشگاه شریف

برج ترنج

برج ترنج که یکی دیگر از برج های سند دار منطقه می باشد، در بلوار کوهک واقع شده و توسط تعاونی شمیم رحمت اجرا شده است. امتیاز این برج متعلق به هوافضای سپاه می باشد. تعاونی شمیم رحمت چندین پروژه دیگر را در رزومه خود دارد که از جمله آنها می توان برج زیتون 1 و 2 و پروژه نخل یا همان فاز 3 را نام برد. 

برج ترنج شامل 21 طبقه مسکونی می باشد که در هر طبقه، 12 واحد را شاهد هستیم. واحد های این مجموعه دارای زیربنای 115 متری، 121 متری و 123 متری می باشد و با توجه به جهت گیری آنها، دارای چشم اندازی به شرح زیر هستند:

 • واحد های غربی: ویو دریاچه چیتگر
 • واحد های شمالی: ویو کوه
 • واحد های جنوبی: ویو پارک جنگلی چیتگر
 • واحد های شرقی: مجتمع تجاری طوبی

برج ترنج

مجتمع نگین غرب دریاچه

این مجموعه 12 سال قدمت داشته و در خیابان میرکمالی، در محدوده غرب دریاچه چیتگر و در نزدیکی شهرداری ناحیه 4 قرار دارد. بلوک های این مجموعه که در 2 طرف خیابان قرار گرفته اند دارای 4 طبقه بوده و فاقد آسانسور می باشند. واحد های مجتمع 116 متر زیربنا داشته و از 2 اتاق خواب برخوردار می باشند. دسترسی های این مجموعه شامل دسترسی به بزرگراه همت، خرازی، آزادگان و مراکز رفاهی و تفریحی دریاچه و جنگل چیتگر، آبشار تهران، باملند، ایران مال و رزمال می باشد

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (25 رای)
کدام برج ها در منطقه 22 تهران دارای سند می باشد؟

ما در این صفحه از سایت مسکن صدف به بررسی برج های سند دار در منطقه 22 پرداخته ایم و آخرین برج هایی که به تازگی نیز سند گرفته اند در این صفحه ذکر شده اند.

چرا اکثر برج ها در منطقه 22 فاقد سند می باشند؟

عوامل زیادی هست که مانع از سند دار شدن برج های منطقه 22 می شود ولی مهمترین آن عدم پیگیری تعاونی و همدلی اعضا می باشد،البته عوامل دیگری نیز هست که در این مقاله از سایت مسکن صدف ذکر شده است.

علت بالا تر بودن قیمت برج های سند دار در منطقه 22 چیست؟

برای مقایسه قیمتی دو برج که یکی فاقد سند و دیگری دارای سند می باشد بایستی دو برج که از لحاظ موقعیتی و متریال ساخت با هم یکسان باشند انتخاب کرد که در این مقاله این امر صورت گرفته است.

جهت مشاوره و خرید برج های سند دار در منطقه 22 با شماره ای باید تماس گرفت؟

02144712668

برای این موضوع 1179 نوشته موجود است!
باغ 10000 متری شهریار استخر دار 10

باغ 10000 متری شهریار استخر دار

10000 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
90,000,000,000تومان
21 6 روز و 5 ساعت قبل S84094
130 متر / دو خواب / خوش نقشه / کف پارکت / تک واحدی 7

130 متر / دو خواب / خوش نقشه / کف پارکت / تک واحدی

130 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
رهن : 500,000,000 تومان
اجاره : 30,000,000 تومان
181 1 هفته قبل S84093
114 متر دو خواب خوش نقشه دید باز 8

114 متر دو خواب خوش نقشه دید باز

114 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
10,700,000,000تومان
88 3 هفته و 2 روز قبل S84074
147 متر سه خواب دو خواب مستر ویو کوه 9

147 متر سه خواب دو خواب مستر ویو کوه

147 مترمربع 3 خواب 3 سرویس
5,950,000,000تومان
83 3 هفته و 3 روز قبل S84070
125 متر دو خواب خوش نقشه طبقات بالا 5

125 متر دو خواب خوش نقشه طبقات بالا

125 مترمربع 2 خواب 1 سرویس
رهن : 300,000,000 تومان
اجاره : 27,000,000 تومان
65 4 هفته قبل S84066
120متر 2خواب کوهک 14

120متر 2خواب کوهک

120 مترمربع 2 خواب 1 سرویس
رهن : 300,000,000 تومان
اجاره : 35,000,000 تومان
55 4 هفته قبل S84065
70 متر / دو خواب / ویو باز / سند تک برگ / فول 6

70 متر / دو خواب / ویو باز / سند تک برگ / فول

70 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
رهن : 5,750,000 تومان
91 1 ماه قبل S84061
85 متردوخواب سند تک برگ/ دریاچه 5

85 متردوخواب سند تک برگ/ دریاچه

85 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
7,400,000,000تومان
88 1 ماه و 2 هفته قبل S84049
فروش4واحد 95یکجا بلواراقاقیا منطقه 22 4

فروش4واحد 95یکجا بلواراقاقیا منطقه 22

380 مترمربع 6 خواب 4 سرویس
42,000,000,000تومان
96 1 ماه و 2 هفته قبل S84048
275 متر 3 خواب بزرگ فول امکانات ویلایی 12

275 متر 3 خواب بزرگ فول امکانات ویلایی

275 مترمربع 3 خواب 2 سرویس
رهن : 2,800,000,000 تومان
113 1 ماه و 2 هفته قبل S84046
فروش 75 متر 2 خواب / نوساز سند تکبرگ / چیتگر 7

فروش 75 متر 2 خواب / نوساز سند تکبرگ / چیتگر

75 مترمربع 2 خواب 2 سرویس
5,250,000,000تومان
108 1 ماه و 2 هفته قبل S84042
300متر / یکجا/ سه طبقه / بر اقاقیا / شمالی / نقد و تهاتر 11

300متر / یکجا/ سه طبقه / بر اقاقیا / شمالی / نقد و تهاتر

300 مترمربع 6 خواب 6 سرویس
72,000,000,000تومان
160 2 ماه قبل S84036