محدوده شهرک چیتگر (امام رضا)

دسته بندی: منطقه 22

محدوده شهرک چیتگر (امام رضا)

در این مقاله خواهید خواند:

 

محدوده شهرک چیتگر (امام رضا)

شهرک چیتگر که از آن به عنوان یکی از زیباترین و مدرن ترین شهرک های مسکونی کشور یاد می شود، جزو بزرگترین پروژه های در حال احداث در منطقه 22 تهران و املاک چیتگر می باشد که در ضلع غربی دریاچه چیتگر واقع شده و توسط شرکت بنیان توسعه و عمران هادی(وابسته به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی) در حال اجرا می باشد. در چشم‌انداز شهرک چیتگر، حدود ۵ پهنه دیده می‌شود که سه پهنه آن یعنیA و B و C  با 20 هزار واحد مسکونی در حال حاضر در دست احداث هستند.

دسترسی های شهرک چیتگر

در ضلع شمالی این شهرک اتوبان شهید همت(شهید خرازی)، در ضلع شرقی بلوار ایران خودرو، در ضلع جنوبی اتوبان حکیم(شهید همدانی) و در ضلع غربی بلوار پژوهش که در نهایت به آزاد راه تهران، کرج منتهی میشود واقع شده است. شهرک چیتگر به سبب همجواری با بزرگراه های حکیم و همت که جزو اصلی ترین راه های ارتباطی تهران هستند، از دسترسی خوبی برخوردار می باشد. بزرگراه آزادگان و همچنین بزرگراه تهران-کرج نیز دسترسی به فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی را براحتی امکان پذیر کرده است. وجود ایستگاه های مترو (ایستگاه مترو ایران خودرو، وردآورد و ایستگاه چیتگر) و پایانه های حمل و نقل درون شهری نیز عبور و مرور به این شهرک را ممکن کرده است و از لحاظ دسترسی به نقاط مختلف، وضعیت قابل قبولی را برای این شهرک رقم زده است.

 

امکانات رفاهی و پروژه های تجاری نزدیک به شهرک چیتگر

امکانات رفاهی و پروژه های تجاری نزدیک به شهرک چیتگر

مجاورت و نزدیکی به اماکن رفاهی، تفریحی و پروژه های تجاری منطقه یکی از بزرگترین مزایای شهرک مسکونی چیتگر می باشد. قرارگیری دریاچه چیتگر و پارک چیتگر که بزرگ ترین فضای سبز تهران محسوب میشود در جنوب شرق اراضی چیتگر نه تنها به لحاظ تفریحی تاثیر بسزایی بر این شهرک داشته بلکه از نظر آب و هوایی سبب تلطیف و بهبود کیفیت هوای این منطقه شده است. علاوه بر این، پروژه عظیم ایران مال(بزرگترین مرکز خرید در خاورمیانه) و شهر بازی هزار و یک شهر(بزرگترین شهر بازی در خاورمیانه) در جنوب شرق و شمال این شهرک قرار دارد که از مهمترین مزایای این شهرک به حساب می آید. از دیگر مراکز تفریحی نزدیک به شهرک چیتگر می توان باغ موزه گیاه شناسی در جنوب و آبشار تهران به عنوان منظره گردشگری فوق العاده در شمال شرق شهرک نام برد.

لازم به ذکر است که علاوه بر مراکز تجاری و تفریحی نزدیک به شهرک چیتگر اماکن درمانی و ایستگاه های آتش نشانی نیز براحتی در اطراف شهرک در دسترس می باشد. از جمله اماکن درمانی اطراف شهرک می توان درمانگاه شبانه روزی پارسیا، مرکز تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی، بیمارستان بیماران سرطانی، بیمارستان فوق تخصصی تریتا و درمانگاه کوثر را نام برد. ایستگاه های آتش نشانی شماره 30 واقع در پارک جنگلی چیتگر، ایستگاه شماره 114 دریاچه چیتگر و ایستگاه شماره 76- شهید کاظمی(پمپ گاز چیتگر) جزو نزدیکترین ایستگاه های آتش نشانی به شهرک چیتگر می باشند. 

آب و هوای شهرک چیتگر

با توجه به قرارگیری منطقه 22 و شهرک چیتگر در مسیر وزش باد غرب به شرق تهران و فضای سبز منطقه که شامل پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی لتمان کن، پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جوانمردان می باشد آب و هوای این منطقه از سطح کیفی بالایی برخوردار می باشد و شرایط مناسبی برای منطقه و ساکنین شهرک چیتگر فراهم کرده است.

امکانات برج های شهرک چیتگر

شهرک چیتگر در ۵ پهنه با نام های A و B و C و D و E در حال احداث می باشد.
واحد های برج های این شهرک  از ۶۴ متر الی ۳۸۶ متر و همچنین از تک خواب تا ۴ خواب به همراه انباری اختصاصی موجود می باشند. سازه های فلزی برج های شهرک چیتگر برگزیده کنفرانس سازه های فولادی کشور می باشد. برج های برخی پهنه های شهرک چیتگر دارای چشم انداز دریاچه زیبای چیتگر، پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاه شناسی می باشد. لابی، سالن اجتماعات، سالن ورزشی و همچنین دستگاه خودپرداز بانک. در طبقه همکف برج های شهرک چیتگر موجود می باشد همچنین همسایه ها و لابی با تلفن داخلی امکان ارتباط با یکدیگر را دارند. 
برج های شهرک چیتگر با دارا بودن ماهواره مرکزی امکان دریافت کلیه شبکه های داخلی و خارجی را دارد و علاوه بر این برج مرجان مجهز به سیستم IP Media و BMS می باشد. برج های پهنه بوستان در شهرک چیتگر دارای هلی پد برای امداد و نجات و همچنین دارای سیستم اعلان و اطفاء حریق  می باشند

قیمت واحد ها در برج های چیتگر بر اساس معیارهای زیر تعیین می شود:
1.     ویو و دید برج چیتگر
2.    طبقه اپارتمان چیتگر
3.     نقشه واحد اپارتمان چیتگر
4.     دکوراسیون داخلی
5.    بزرگ متراژ یا کوچک متراژ بودن برج(معمولا کوچک متراژ ها به دلیل قدرت خرید بیشتر مردم، قیمت بالاتری دارند)
6.     تعداد واحدهای موجود در هر طبقه (طبیعتا هر چه تعداد واحد در طبقات زیاد تر شود قیمت پایین تری دارد)

تاثیر گذاری موارد ذکر شده در بالا بر اساس اولویت آنها عنوان شده است، برای مثال تاثیر ویو در قیمت از تاثیر طبقه بیشتر است.

پهنه های مختلف شهرک چیتگر

پهنه های مختلف شهرک چیتگر

پهنه A–بوستان:

پهنه A یا همان بوستان دارای 21 برج مجزا بوده که به لحاظ معماری و ساخت بنا بسیار ایده آل و مدرن می باشد.  این پهنه در جنوب شرقی شهرک واقع شده و از نظر موقعیت جغرافیایی و فضای سبز اطراف برج ها شرایط بسیار خوبی را دارا است که یکی از مزیت های قابل ذکر برای این پهنه از شهرک چیتگر می باشد. 
بلوک های پهنه A، شامل برج های پامچال و برج های ارکیده می باشد که جزو اولین بخش های شهرک چیتگر بودند که به بهره برداری رسیده و به مالکین آن تحویل داده شده است. برج های پهنه بوستان با رعایت استاندارد های شهرسازی و ساختمان سازی، مطابق با آخرین علم روز دنیا طراحی و ساخته شده است بطوری که بروزترین تکنولوژی های معماری دنیا را در خود جای داده که همه اینها شرایطی بسیار ایده آل را برای سکونت در این منطقه فراهم آورده است. 


پهنه B–سروستان:

پهنه B–سروستان

پهنه B یا همان سروستان به برج های پروانه ای معروف بوده و هر کدام از این برج ها دارای یک بال در جهت غرب و یک بال در جهت شرق می باشد. با توجه به طراحی متفاوت این بخش از شهرک چیتگر، نحوه اسقرار برج ها به گونه ای است که هر کدام از واحد ها دارای نورگیری کافی بوده و همچنین کمترین دید به دیگر واحد ها را دارارست. علاوه بر طراحی متفاوت و معماری مدرن این پهنه، که زیبایی بسیاری را برای این برج ها رقم زده، باید به استفاده از سازه های فلزی پیچ و مهره در اسکلت برج ها و همچنین بهره مندی از کناف در دیوار های آن اشاره کرد که سبب مقاومت در برابر زلزله و کاهش حداکثری وزن کل سازه شده است. پهنه B یا سروستان به لحاظ جایگیری در منطقه، موقعیت بسیار خوبی دارد به طوری که از یک سمت ویوی خوبی به شهربازی هزار و یک شهر و از سمت دیگر به پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاهشناسی ویوی جذابی دارد. ناگفته نماند که همه این مزایا به نوبه خود باعث بالاتر بودن قیمت ملک در این پهنه می شود.
خرید و فروش در پهنه B بصورت قدرالسهم های 33 و 63 متری می باشد و قابلیت انتخاب واحدها را داراست.


پهنه C-نارنجستان:

بر خلاف پهنه A و پهنه B، قیمت ها در پهنه C بصورت علی الحساب بوده و بسته به تورم در زمان تحویل، قیمت نهایی آن متفاوت خواهد بود.
این پهنه شامل تعاونی های مسکن به شرح زیر می باشد:


تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش:

برج های این تعاونی شامل دو برج دوقلوی H و C است که به ترتیب دارای 30 و 42 طبقه می باشند و در مجاورت بلوار پژوهش واقع شده اند که دسترسی به این برج ها را سهولت بخشیده و مزیتی بزرگ برای این بخش از شهرک چیتگر می باشد. برج H برج شمالی و برج C برج جنوبی می باشد. اسکلت این برج ها نیز از نوع فلزی با اتصالات پیچ و مهره می باشد.


تعاونی مسکن اداره مهندسی نزاجا:

برج های این تعاونی که به برج های اداره مهندسی معروف است، با اسکلت فلزی و در قالب 4 برج 40 طبقه در حال ساخت می باشد. برج های جنوبی اداره مهندسی به دلیل جهت گیری مناسب نسبت به نور و همچنین ویوی جذاب و ابدی آن که به سمت باغ ملی گیاه شناسی می باشد، نسبت به دیگر برج های این تعاونی مورد اقبال بیشتری قرار گرفته است.


تعاونی مسکن نیروی دریایی:

برج مرجان که لقب لوکس ترین برج شهرک چیتگر یا نگین درخشان چیتگر را با خود حمل می کند شامل دو برج بهم چسبیده می باشد که بزرگترین سازه فلزی دارای سیستم میراگر در کشور است. این برج ها که مرتفع ترین برج منطقه نیز می باشد از نیروگاه انرژی جهت تامین برق و گاز منطقه بهره می برد.

تعاونی مسکن نیروی هوایی:

تعاونی مسکن نیروی هوایی

برج دوقلوی H2 متعلق به نیروی هوایی ارتش است که دارای 27 طبقه می باشد. ویوی واحدهای این برج ها به سمت باغ ملی گیاهشناسی و پارک جنگلی چیتگر بوده و نسبت به برج مرجان ویوی جذابتری را داراست. اسکلت این برج ها نیز مانند دیگر سازه های ذکر شده از نوع فلزی با اتصالات پیچ و مهره ای است.

قیمت آپارتمان در شهرک چیتگر

همانگونه که می دانید قیمت آپارتمان در شهرک چیتگر مانند همه نقاط کشور رو به رشد است. به دلیل این نوسانات برای اینکه از قیمت روز آپارتمان در شهرک چیتگر مطلع شوید لطفا با شماره 02148000940 مسکن صدف تماس بگیرید. شایان ذکر است دولت سیاست های ابلاغی مسکن را ابلاغ نموده است اما تاکنون تغییر قابل توجه ای بوجود نیامده است.

شایان ذکر است منطقه چیتگر بصورت کاملا یک تکه نیست و از پهنه های مختلفی تشکیل شده است که سبک هر کدام از آن ها متفاوت و توسط تعاونی های مختلفی ساخته و یا بصورت پروژه در حال ساخت می باشند. لذا این تفاوت ها و نحوه واگذاری خانه و املاک توسط مالکین و تعاونی ها بصورت مستقیم بر قیمت برج ها و املاک شهرک چیتگر تاثیر می گذارد.

خرید امتیاز شهرک چیتگر

پروژه های منطقه 22 توسط تعاونی های دولتی یا بعضاً شرکت های خصوصی اداره می شود و در اختیار اعضای این تعاونی ها قرار می گیرد. زمانی که یکی از اعضای تعاونی بخواهد بفروشد و دیگری بخواهد امتیاز را در منطقه 22 بخرد، حق استفاده از ملک به خریدار منتقل می شود. به بیان دیگر عملیات ساخت تعداد کثیری از پروژه ها در منطقه چیتگر توسط تعاونی های مختلف صورت می گیرد.

تعاونی هایی که تنها سازنده پروژه ها بوده و حق خرید و فروش و یا کسب درآمد از این طریق را ندارند و قیمت واحدها را براساس قیمت تمام شده و بدون هیچ سودی اعلام می نمایند. اما تنها اعضای تعاونی ها مجاز به امکان خرید واحدهای پیش فروش شده با قیمت مناسب هستند. لذا افرادی غیر از اعضای تعاونی تنها می توانند با خرید امتیاز چیتگر در این طرح شرکت کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (23 رای)
برای این موضوع 494 نوشته موجود است!
فروش واحد 102 متر 2 خواب فول دیزاین برج ارکیده 10

فروش واحد 102 متر 2 خواب فول دیزاین برج ارکیده 10

102 مترمربع 2 خواب
7,950,000,000تومان
17 5 روز و 23 ساعت قبل S83627
فروش واحد 104 متر 2 خواب برج ارکیده 1

فروش واحد 104 متر 2 خواب برج ارکیده 1

104 مترمربع 2 خواب
7,800,000,000تومان
18 5 روز و 23 ساعت قبل S83626
فروش واحد 109 متر 2 خواب چیتگر

فروش واحد 109 متر 2 خواب چیتگر

109 مترمربع 2 خواب
7,500,000,000تومان
26 2 هفته و 1 روز قبل S83604
رهن و اجاره واحد 133 متر 2 خواب شهرک چیتگر

رهن و اجاره واحد 133 متر 2 خواب شهرک چیتگر

133 مترمربع 2 خواب
رهن : 1,220,000,000 تومان
53 3 هفته قبل S83592
155 متری 3 خواب غرب دریاچه "بهترین واحد" 6

155 متری 3 خواب غرب دریاچه "بهترین واحد"

155 مترمربع 3 خواب 3 سرویس
رهن : 1,400,000,000 تومان
72 1 ماه قبل S83557
رهن و اجاره واحد 80 متر 2 خواب ارکیده 5

رهن و اجاره واحد 80 متر 2 خواب ارکیده 5

80 مترمربع 2 خواب
رهن : 200,000,000 تومان
اجاره : 18,000,000 تومان
50 1 ماه و 1 هفته قبل S83501
رهن و اجاره واحد 200 متر 3 خواب جنب ایران مال شهرک چیتگر

رهن و اجاره واحد 200 متر 3 خواب جنب ایران مال شهرک چیتگر

200 مترمربع 3 خواب
رهن : 600,000,000 تومان
اجاره : 30,000,000 تومان
50 1 ماه و 2 هفته قبل S83462
فروش پنت هاوس 255 متر 3 خواب کلید نخورده و خام با ویو ابدی برج امید

فروش پنت هاوس 255 متر 3 خواب کلید نخورده و خام با ویو ابدی برج امید

255 مترمربع 3 خواب
17,340,000,000تومان
81 1 ماه و 2 هفته قبل S83455
فروش واحد 114 متر 2 خواب خام کلید نخورده برج امید غرب دریاچه

فروش واحد 114 متر 2 خواب خام کلید نخورده برج امید غرب دریاچه

114 مترمربع 2 خواب
7,638,000,000تومان
52 1 ماه و 3 هفته قبل S83454
فروش واحد 96 متر 2 خواب ویو ابدی دریاچه و جنگل شهرک چیتگر پامچال 5

فروش واحد 96 متر 2 خواب ویو ابدی دریاچه و جنگل شهرک چیتگر پامچال 5

96 مترمربع 2 خواب
9,600,000,000تومان
76 2 ماه و 1 هفته قبل S83404
رهن و اجاره واحد 104 متر 2 خواب شهرک چیتگر پامچال 5

رهن و اجاره واحد 104 متر 2 خواب شهرک چیتگر پامچال 5

104 مترمربع 2 خواب
رهن : 450,000,000 تومان
اجاره : 14,000,000 تومان
82 3 ماه و 1 هفته قبل S83236
فروش آپارتمان 164 متری 3 خواب/دریاچه 11

فروش آپارتمان 164 متری 3 خواب/دریاچه

164 مترمربع 3 خواب 3 سرویس
11,500,000,000تومان
74 3 ماه و 1 هفته قبل S83234