تعاونی مسکن جنگلبانی: راهنمای سریع

تعاونی مسکن جنگلبانی: راهنمای سریع

تعاونی مسکن جنگلبانی در یک نگاه

در این مقاله در مورد تعاونی مسکن جنگلبانی و مراتع صحبت می کنیم. در واقع تعاونی مسکن سازمان جنگلها و مراتع اقدام به راه اندازی تعاونی های مسکن متعدد برای انجام کلیه امور مرتبط با مسکن می نماید. در این بین اموری همچون پروژه شمشاد، زمین های تعاونی دارآباد، شهرک جنگلبانی، قیمت زمین 22 هکتاری مرادآباد سازمان جنگلها، پیش فروش برج جنگلبانی چیتگر و غیره همه و همه در حیطه وظایف این سازمان قرار می گیرند. در این مقاله حول محور این موضوعات بیشتر به بحث خواهیم پرداخت.

تعاونی مسکن سازمان جنگلها و مراتع 

تعاونی مسکن سازمان جنگلها و مراتع از نگاه قانون جهت تهیه زمین، ساختمان، خانه، آپارتمان های مسکونی، واگذاری و قیمت گذاری آنها تشکیل می گردند. البته اختیارات دیگری همچون اجرا و نگهداری نیز به آنها داده می شود. در نهایت تعاونی مسکن جنگلبانی به منظور ساخت یک ساختمان از ابتدا که تهیه زمین، اخذ مجوزات تا مراحل پایانی می باشد، تشکیل می گردد. 
برای آشنایی با تعاونی مسکن جنگلبانی و مراتع خرید و فروش پروژه های مختلف از جمله پروژه شمشاد به طور قطعی در دفتر تعاونی مسکن سازمان جنگلها و مراتع صورت می گیرد. بنابراین جهت تکمیل فرایند پیش فروش این برج، خریدار و فروشنده بایستی در دفتر اسناد رسمی حضور یابند و نسبت به تنظیم وکالت نامه و اقرار نامه اقدام نموده و آن را ثبت نمایند.

پروژه های مطمئن و عالی :

پروژه تریتیومvip

پروژه زاگرس

پروژه نیکان

 

پروژه شمشاد از اصلی ترین پروژه های چیتگر می باشد. این پروژه هم اکنون توسط تعاونی مسکن جنگلبانی در حال بهره برداری است. این پروژه و یا همان برج جنگلبانی چیتگر از وسیع ترین و نام آور ترین پروژه های موجود در سال های اخیر می باشد. 

تعاونی مسکن جنگلبانی

پروژه شمشاد

پروژه شمشاد از اصلی ترین پروژه های چیتگر می باشد. این پروژه هم اکنون توسط تعاونی مسکن جنگلبانی در حال بهره برداری است. این پروژه و یا همان برج جنگلبانی چیتگر از وسیع ترین و نام آور ترین پروژه های موجود در سال های اخیر می باشد. 
از سوی دیگر تعاونی هایی وجود دارند که صاحب زمین هستند، یعنی به عنوان مثال تعاونی مسکن وابسته به یک ارگان دولتی مانند پروژه شمشاد می باشد. این تعاونی ها جهت تامین نیاز مسکن کارکنان خود زمینی را به تعاونی واگذار می نمایند که به طور معمول با شرایط فوق العاده مناسب و قیمتی منصفانه به طور اقساطی از حقوق اعضای خود کسر خواهد نمود.

پروژه شمشاد در 18 بلوک 16 طبقه ای طرح ریزی شده است. متراژ آپارتمان ها جهت پیش فروش برج جنگلبانی چیتگر 75، 90، 105 و 115 متری می باشند. 

بنابراین پروژه برج جنگلبانی چیتگر با توجه به متغیر بودن متراژ، طبقه واحدها و پیشرفتی که می نماید به افزایش قیمت امتیاز پروژه شمشاد نیز می انجامد. در نتیجه با توجه به این موضوع که زمین برج شمشاد به طور معوض از سوی شهرداری به  سازمان جنگلها و مراتع در ازای زمین های سوهانک واگذار شده است، این امکان وجود دارد که کاربری بقیه زمین ها هم به مسکونی تغییر کند. با این وجود پرداختی اعضای تعاونی به طور کامل اقساطی می باشد مگر اینکه سازنده بخواهد اقدام به فروش سهم خود نماید.

این پروژه در حال اتمام گود برداری است. ساخت این برج از طراحی های روز اروپا بهره می برد. در نهایت این برج شامل 922 واحد 18 بلوک و هر بلوک در 11 طبقه مسکونی، 4 طبقه پارکینگ و مشاعات و یک طبقه همکف می باشد. این پروژه با دریاچه چیتگر 2000 متر فاصله دارد.

پروژه شمشاد

زمین های تعاونی دارآباد

در باب زمین های تعاونی دارآباد وضعیت به صورتی می گردد ، که تعاونی مسکن جنگلبانی خود شرکت وابسته ای را به عنوان پیمانکار معرفی نموده و عملیات ساخت را توسط این شرکت معرفی شده در اینگونه زمین ها به پیش می برد. در نهایت هزینه آن را به طور اقساطی از اعضای هر یک از این زمین ها کسر می نماید.
در نهایت واگذاری و خرید و فروش زمین های تعاونی دارآباد و تعیین قیمت زمین 22 هکتاری مراداباد سازمان جنگلها نیز در حیطه اختیارات این سازمان قرار گرفت.

 قیمت زمین 22 هکتاری مراداباد سازمان جنگلها 

یکی از وظایف دیگر تعاونی مسکن جنگلبانی مدیریت و انتخاب پیمانکار زمین 22 هکتاری مراداباد سازمان جنگلها می باشد. این تعاونی با نظارت و توجه به قیمت این زمین ها تعادل و توازن را در این محدوده به اجرا در می آورد.
در سال های اخیر با موافقت وزارت وقت کشاورزی و جهاد سازندگی و با استناد به مواد 32 و 33 آیین نامه اجرایی قانون واگذاری و احیاء اراضی مصوبه 1359 شورای انقلاب اسلامی بخشی از اراضی پهنه شمال و شمال شرق و شمال غرب تهران به مساحت تقریبی 95 هکتار از اراضی ملی در مناطقی همچون مراداباد جهت تامین و ایجاد مسکن کارکنان برخی از دستگاه های اجرایی به 33 تعاونی مسکن جنگلبانی و مراتع با بیش از 25000 هزار نفر عضو واگذار شد.

تعاونی سازمان جنگلها

شهرک جنگلبانی کرج کجاست؟

در باب اینکه شهرک جنگلبانی کرج کجاست؟ باید بیان کرد که شهرک جنگلبانی کرج در استان البرز و شمال شرقی این شهر واقع شده است. این شهرک زیر نظر تعاونی مسکن جنگلبانی است. بنابراین اگر می خواهید در این منطقه صاحب زمین یا ملکی شوید، بایستی با کمک تعاونی های مستقر در این محدوده اقدامات لازم جهت خریداری یا فروش املاک مورد نظر خود را انجام دهید.

 پیش فروش برج جنگلبانی چیتگر

پیش فروش برج جنگلبانی چیتگر یا برج شمشاد چیتگر به طور قطعی در دفتر تعاونی مسکن جنگلبانی انجام می پذیرد. تعاونی مسکن جنگلبانی جهت تکمیل فرایند پیش فروش واحدهای این برج جنگلبانی وظیفه تسهیل این امر را به عهده دارد.

حالا نوبت شماست

اگر سوالی در مورد تعاونی مسکن جنگلبانی یا سایر  تعاونی ها دارید یا در مورد مطالب این صفحه نکته ای دارید همین الان با کارشناسان مسکن صدف با شماره  02148000940  تماس بگیرید. همچنین اگر میخواهید میتوانید سوال متنی خود را در بخش دیدگاه پایین صفحه بپرسید.


کاربر محترم، صفحات زیر را هم ببینید :

پیش فروش آپارتمان در تهران

پیش خرید آپارتمان در تهران

فروش آپارتمان 70 متری در تهران

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (5 رای)