پنت هاوس: راهنمای جامع، مزایا، معایب و امکانات

دسته بندی ها: اموزشی

پنت هاوس: راهنمای جامع، مزایا، معایب و امکانات

در این مقاله خواهید خواند:

پنت هاوس چیست و کجاست؟

پنت هاوس ها واحد یا آپارتمان واقع در بالاترین طبقه ی برج ها، هتل ها یا ساختمان های بلند است. این واحدها دارای امکانات لوکس و گران قیمتی می باشند و نسبت به سایر واحدها متفاوت هستند. به آپارتمان هایی که طراحی مدرنی دارند و دارای امکانات رفاهی زیادی هستند، نیز پنت هاوس گفته می شود. اگرچه این آپارتمان ها در طبقه ی بالایی ساختمان ها قرار ندارند بلکه در بالای پارکینگ یا طبقات زیرین واقع شده اند.

امروزه ساختمان ها نمادی از زندگی شیک و لوکس، امکانات رفاهی بسیار عالی و لوازم جدید و به روز می باشند. گاهی اوقات این ساختمان ها را به شکل آپارتمان های دوبلکس نیز می سازند. از نظر معماران این ساختمان ها در بالای پشت بام ساخته می شوند به طوری که از دیوارهای بیرونی فاصله دارند و تمام فضای آنجا را اشغال نمی کنند. در این ساختمان ها نسبت به تراس های معمولی بین سازه و لبه پشت بام فاصله ی زیادی وجود دارد. این ساختمان ها برای کسانی که از فضای آزاد و بیرونی لذت می برند، بسیار مناسب می باشند.

امروزه به سبب افزایش برج های بلند مرتبه و آپارتمان ها، با کلمه پنت هاوس زیاد روبرو می شویم. برای اطلاع از قیمت و شرایط پیش خرید پنت هاوس برجها، صفحه پیش فروش چیتگر را مطالعه نمایید یا با مشاورین خود در مسکن صدف تماس بگیرید.

پنت هاوس برج

پنت هوس معمولا در بالاترین طبقه برج ها و آپارتمان ها قرار داشته و از نظر امکانات و طراحی شرایط بهتری در مقایسه با دیگر طبقات و واحد ها دارد. به عبارتی پنت هاوس در ساختمان ها به گونه ای طراحی می شود که به عنوان بهترین بخش ساختمان، از امکانات بسیاری مانند متراژ بالاتر، بالکن های بزرگ روباز و یا مسقف، تجهیزات بهتر و کامل تر و... برخوردار است. 

کارشناسان ساختمان و معماران در مورد پنت هاوس ها در برج ها و آپارتمان ها نظرات متفاوتی دارند. اما به لحاظ تخصصی و علم معماری پنت هاوس را واحدی در پشت بام می دانند که با فاصله ای قابل توجه از لبه های ساختمان بنا شده است. به عبارتی فضایی روباز در این بخش از ساختمان ها را شاهد هستیم که نیاز افراد به فضای باز در شرایط آپارتمان نشینی، را به شکلی مناسب تامین می کند.

به گفته ایسنا: "پنت‌هاوس‌ها، سازه‌هایی با نمای شیشه‌ای از سقف تا کف با طراحی دکوراسیون داخلی با طیف‌های رنگی برای آرامش بیشتر. سازه‌هایی که یک قرنی می‌شود به سمت طراحی‌های مدرن رفته برای جلب مشتری‌هایی که در رقابت در زندگی‌های لوکس و لاکچری‌اند. «رهن و اجاره پنت‌ها خیلی باب نیست. بیشتر این پنت‌ها برای فروش‌اند."

پنت هاوس چیست؟

نخستین پنت هاوس دنیا

خانه ی کوندی ناست ناشر سرشناس آمریکایی، نخستین پنت هاوس دنیا است. این ساختمان در خیابانی به نام پارک اونیو در ساختمان شماره 1040 واقع شده است. در ابتدا هر طبقه دارای 3 واحد و اتاق ویژه ای برای خدمتکاران بود. اما بعد از یک سال کوندی ناست طبقه ی فوقانی آن را به خانه ای لوکس و مجلل تغییر دادند. این ساختمان ها بسیار لوکس و مجلل طراحی و ساخته شده است. این ساختمان شامل سالن بازی و پلکان جدا است و اتاق ویژه ای برای برگزاری جلسات خانوادگی داشت. السی دی وولف کار طراحی آن را بر عهده داشت.

معنی و تلفظ پنت هاوس (پنت هاوس یعنی چه؟)

عبارت پنت هاوس (Penthouse) لغتی به زبان انگلیسی و به معنای خانه نقاش است. در قدیم افراد هنرمندی که بودجه کافی برای خرید خانه نداشتند، معمولا در مکان هایی با سقف های شیروانی ساکن می شدند. با گذشت زمان و علاقه افراد به خوش گذرانی، این خانه های مرتفع تبدیل به ساختمان هایی به نام پنت هاوس شدند. این عبارت به معنای بالاسرا و شاه نشین است و اصطلاحا به طبقه ی فوقانی ساختمان های بسیار بلند گفته می شود.

پروژه های مطمئن و عالی :

پروژه تریتیومvip

پروژه زاگرس

پروژه نیکان

 

ویژگی های پنت هاوس

همانطور که گفته شد پنت هاوس ها بخش لوکس و ویژه ای در ساختمان ها بوده و به همین سبب، امکاناتی کامل تر و گاهی گران تر در مقایسه با واحدهای دیگر طبقات دارد. اما در بسیاری از موارد می توان ویژگی های زیر را برای پنت هاوس ها برشمرد (مزایای پنت هاوس):

 1. متراژ بالا
 2. قرارگیری در بالاترین طبقات ساختمان
 3. ارتفاع زیاد دیوارها و سقف های بلند
 4. پنجره های قدی و بزرگ
 5. چشم انداز زیبا و حساب شده
 6. آسانسور شخصی
 7. آسانسور ماشین بر
 8. تراس های متراژ بالا
 9. مصالح شیک و زیبا
 10. تجهیزات ساختمانی مدرن 
 11. طراحی داخلی زیبا
 12. دوبلکس
 13. فضای سبز 
 14. سوئیت های اختصاصی
 15. استخر و جکوزی
 16. سالن ورزشی

زندگی در پنت هاوس و مزایای آن

زندگی در این خانه ها با توجه به امکانات و برتری های آن می تواند باب طبع سخت پسندان باشد. چرا که زندگی مدرن و مرفه در این طبقات در کنار آپارتمان نشینی شرایط بسیار خوبی را از نظر آرامش محیط، دنج بودن فضا و تجهیزات لوکس و مدرن فراهم می کند لذا برای افرادی که به زندگی ایده آل می اندیشند بسیار مناسب بوده و پیشنهاد می شود. در مجموع پنت هاوس ها و زندگی در آنها مزایای بسیاری را شامل می شوند که از جمله آنها به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره مندی از یک زندگی مدرن و ایده آل
 • بهره مندی از فضایی آرام و بسیار دنج با امکانات فراوان
 • بهره مندی از فضای باز در عین آپارتمان نشینی و حفظ حریم خصوصی افراد
 • بهره مندی از فضای بزرگ و کافی برای تامین اهداف مختلف
 • بهره مندی از چشم انداز زیبا 

زندگی در پنت هاوس و مزایای آن

معایب پنت هاوس ها

در کنار مزایای بسیاری که برای پنت هاوس ها شاهد هستیم این خانه های لوکس و مدرن دارای معایبی نیز هستند که در کناز خوبی های ذکر شده باید به آنها توجه داشت. به عنوان یکی از معایب پنت هاوس ها و یک نکته منفی برای این خانه ها می توان قیمت بسیار بالای آنها را ذکر کرد که خارج از توان بسیاری از افراد برای سکونت است و در اغلب مواقع با خرید پنت هاوس ها، اگر قصد فروش آنها را داشته باشید با مشکل روبرو خواهید بود چرا که قیمت بالای این خانه ها علاوه بر نیاز به توانایی بالا برای خرید، موجب راکد شدن بخش بزرگی از سرمایه افراد شده و لذا ترجیح افراد به سمت رهن و یا اجاره پنت هاوس ها می باشد. اما با توجه به ویژگی های این سبک از خانه ها، در مجموع معایب زیر را برای زندگی در پنت هاوس ها شاهد هستیم:

 • قیمت بالای خرید و اجاره
 • مخارج بالا برای تامین هزینه های خانه
 • مشکلات خرابی آسانسور
 • مشکل معطلی برای آسانسور در صورت اختصاصی نبودن آن
 • سخت بودن رفت و آمدها
 • مشکلات مربوط به پشت بام از جمله معیوب شدن ایزوگام

پنت هوس ساختمان

خرید یا اجاره پنت هاوس، کدام یک مناسب‌تر است؟

زندگی در پنت هاوس در کنار تمام مزایایی که دارد هزینه هایی نیز برای افراد در بر داشته و هرچند فرد از نظر مالی در شرایط رفاهی بالایی باشد باز هم می بایست مورد توجه قرار گیرد. برای بررسی این موضوع که اجاره پنت هاوس بهتر است یا خرید آن باید به برخی نکات توجه داشت که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. برای آگاهی از قیمت پنت هاوس در تهران لینک مربوطه نیز میتواند برایتان مفید باشد.

پنت هوس ها (خانه پنت) به سبب امکانات و شرایط ایده آل برای زندگی در آن ها، قیمت های بالایی برای آن ها داده می شود و سرمایه بسیاری زیادی در زمان خرید باید برای آن صرف شود. از طرفی این بالا بودن قیمت موجب می شود تا فروش ملک به راحتی صورت نگرفته و دردسرهایی را عاید مالک پنت هاوس کند. علاوه بر این ساکنین این خانه ها به دلیل داشتن سرمایه و رفاه مالی و همچنین مخارج جانبی پنت هاوس، ترجیح می دهند چند سال متوالی در یک جا زندگی نکنند لذا این ویژگی و سلیقه افراد نیاز به فروش ملک و پنت هوس را بالا  برده اما همان طور که گفته شد فروش این دسته از املاک به سبب قیمت بالا به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

در مجموع می توان گفت:

 • واحدهای پنت هاوس به دلیل قیمت بالا دیرتر به فروش می رود.
 • افراد سرمایه دار و ایده آل پسند به طور معمول چند سال متوالی در یک مکان زندگی نمی کنند.
 • واحد های پنت هاوس معمولا مبله بوده و به راحتی امکان جابه جایی در آن ها وجود دارد.
 • با خرید واحد های پنت هاوس سرمایه در گردش افراد ممکن است تا مدت زیادی راکد بماند.

با این تفاسیر می توان گفت اجاره واحد های پنت هاوس عاقلانه تر بوده و با ایده آل پسندی افراد همخوانی بالاتری دارد. به طوری که افراد با اجاره پنت هاوس به راحتی قدرت تغییر و تنوع داشته و می توانند خانه و تمام امکانات جانبی آن را تغییر دهند.

اختلاف نظر در مورد تعریف پنت هاوس (خانه پنت)

پنت هاوس ها از نظر معنایی به طبقات فوقانی ساختمان های شیک و لوکس گفته می شود ولی اکنون صرفا این ساختمان ها در طبقه ی آخر برج ها ساخته نمی شوند. 

خانه پنت (پنت هاوس)

تاریخچه پنت هاوس (پنتوس ساختمان)

در گذشته از ساختمان های بلند برای محافظت از نیروها در برابر دشمنان استفاده می کردند. قبل از دهه 1920 طبقه ی فوقانی ساختمان ها مکانی غیر قابل استفاده بود که وسایل و لوازم اضافی را در آن می گذاشتند. تنها افراد فقیر در چنین مکانی زندگی می کردند. اما بعد از گذشت زمان کاربرد پنتوس ساختمان کاملا عوض شده و با رشد جمعیت شهرنشین درخواست زندگی در شهرها افزایش یافت. با پیشرفت اقتصاد و بهبود سیستم های آسانسور و بالابرها مکان هایی به نام پنت هاوس ساخته شدند.


کاربر محترم، صفحات زیر را هم ببینید :

پیش فروش آپارتمان در تهران

پیش خرید آپارتمان در تهران

فروش آپارتمان 70 متری در تهران

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (13 رای)
پنت هاوس چیست؟

پنت هاوس در ساختمان ها به گونه ای طراحی می شود که به عنوان بهترین بخش ساختمان، از امکانات بسیاری مانند متراژ بالاتر، بالکن های بزرگ روباز و یا مسقف، تجهیزات بهتر و کامل تر و... برخوردار است.

زندگی در واحدهای پنت هاوس چه مزایایی دارد؟

پنت هاوس ها بخش لوکس و ویژه ای در ساختمان ها بوده و به همین سبب، امکاناتی کامل تر و گاهی گران تر در مقایسه با واحدهای دیگر طبقات دارد.بهره مندی از یک زندگی مدرن، فضایی آرام و بسیار دنج، فضای باز در عین آپارتمان نشینی،فضای بزرگ و کافی، چشم انداز زیبا و همچنین حفظ حریم خصوصی افراد از جمله مزایای زندگی در این واحد ها می باشد.

زندگی در واحدهای پنت هاوس چه معایبی دارد؟

قیمت بالای خرید و اجاره، مخارج بالا برای تامین هزینه های خانه، مشکلات خرابی آسانسور، مشکل معطلی برای آسانسور در صورت اختصاصی نبودن آن، سخت بودن رفت و آمدها، مشکلات مربوط به پشت بام از جمله معیوب شدن ایزوگام

خرید یا اجاره پنت هاوس، کدام یک مناسب‌تر است؟

واحدهای پنت هاوس به دلیل قیمت بالا دیرتر به فروش می رود.لذا اجاره واحد های پنت هاوس عاقلانه تر بوده و با ایده آل پسندی افراد همخوانی بالاتری دارد. به طوری که افراد با اجاره پنت هاوس به راحتی قدرت تغییر و تنوع داشته و می توانند خانه و تمام امکانات جانبی آن را تغییر دهند.