وام مسکن بنیاد شهید در سال 1401 چقدر است ؟

وام مسکن بنیاد شهید در سال 1401 چقدر است ؟

اعلام مبلغ وام مسکن بنیاد شهید در سال ۱۴۰۱

مبلغ اعلام شده هیات دولت برای وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ برای شهرهای مختلف متفاوت می باشد. مبلغ وام مسکن بنیاد شهید در سال ۱۴۰۱ برای شهرهای بزرگ و مرکز استان ها ۳۰۰ میلیون تومان می باشد. وام مسکن بنیاد شهید در تهران هم به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان  برای ساکنین تهران در نظر گرفته شده است. شهرستانها هم وام ۲۵۰ میلیون تومانی شامل حال آنها می شود. روستاها هم وامی به مبلغ۲۰۰ میلیون نصیبشان می شود. در پاسخ به این سوال که مبلغ وام جانبازی ۱۴۰۱ چقدر است؟ باید گفت همین مبالغ وام ایثارگری شامل حال بقیه اداره های مرتبط، مثل بنیاد شهید هم خواهد شد.

وام مسکن ایثارگران 1401

بررسی وام مسکن ایثارگران ۱۴۰۱

سود وام مسکن ایثارگران ۱۴۰۱، 4 درصد می باشد. این وام به افرادی که شرایط اعلام شده را داشته باشند، پرداخت می شود. هیات دولت بعد از اینکه ‌وام مسکن ایثارگران در بودجه ۱۴۰۱ را تصویب ‌کرد، باید دستور و بخشنامه وام را به دستگاه های بنیاد شهید و جانبازان و امور ایثارگران ، بانک مرکزی ، وزارت راه و مسکن و شهرسازی ابلاغ کند. تا این ادارات طبق دستور یا بخشنامه عمل کنند.

پروژه های مطمئن و عالی :

پروژه تریتیومvip

پروژه زاگرس

پروژه نیکان

 

بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور تسهیل خانه دار شدن ایثارگران تحت پوشش خود، وام مسکن بنیاد شهید با سود پایین ۴ درصد را تعریف کرده است.

وام مسکن بنیاد شهید ویژه جانبازان، آزادگاه، همسران، فرزندان و والدین شهدا و نیز فرزندان جانبازان بیش از 70 درصد است. رزمندگان برای دریافت وام مسکن باید به سازمان رزمندگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مراجعه کنند. برای آگاهی از شرایط استفاده از این وام ادامه مطلب را بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، خداکرم کولیوند عصر جمعه - 27 خردادماه 1401- در خصوص میزان وام مسکن ایثارگران و شرایط پرداخت آن در سال جاری اظهار کرد: بر اساس قانون، هیئت وزیران میزان تسهیلات قابل پرداخت به ایثارگران را در همان سال مشخص می‌کند و تا پایان خرداد این کار باید انجام شود.

کدام بانکها به ایثارگران وام میدهد؟

وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ از تسهیلاتی می باشد که بر عهده بانک مسکن قرار گرفته است. بانک مسکن ، وام مسکن بنیاد شهید برای فرزندان جانباز و همسران آنها اختصاص داده است. وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ به فرزندان و همسران و والدین شهدا، آزادگان، جانبازان و فرزندان جانبازان بالای 70 درصد تعلق می گیرد. افرادی که وام به آنها تعلق می گیرد از سمت بنیاد شهید و امور ایثارگران به بانک معرفی می شوند. وام برای فرزندان ایثارگران هم پرداخت خواهد شد.

 

صفحات زیر را هم ببینید :

مبلغ وام مسکن بنیاد شهید در سال ۱۴۰۰

مبلغ دو میلیارد ریال در شهرهای بزرگ، در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار جمعیت ۱.۶۰۰ میلیون ریال و در شهرهای بالای یکصد هزار نفر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال، در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت یک میلیارد ریال و در روستاها هشتصد میلیون ریال وام قرض الحسنه با نرخ ۴% و با بازپرداخت ۲۰ ساله است. همچنین اینجا را ببینید.

شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر

1      (تهران،مشهد،اصفهان،کرج،شیراز،تبریز،قم،کرمانشاه و اهواز)
          2,000,000,000 ریال
2     مراکز استان ها     1,600,000,000 ریال
3     سایر شهرها     1,300,000,000 ریال
4     روستاها     800,000,000 ریال

تخصیص و اعطای وام مسکن ایثارگران در نیمه دوم هر سال فعال می شود و برای 6 ماه نخست سال بعد نیز ادامه پیدا می کند.

گرفتن کد برخط و انتخاب شهر محل تقاضای وام ازنکات لازم برای ثبت نام وام مسکن ایثارگران است که متقاضیان با مراجعه حصوری و یا تماس تلفنی با بنیاد شهید محل پرونده خود می تواند نسبت به دریافت و ثبت این اطلاعات اقدام کند.

تخصیص و اعطای وام مسکن یثارگران در نیمه دوم هر سال فعال می شود و برای 6 ماه نخست سال بعد نیز ادامه پیدا می کند.

گرفتن کد برخط و انتخاب شهر محل تقاضای وام ازنکات لازم برای ثبت نام وام مسکن ایثارگران است که متقاضیان با مراجعه حصوری و یا تماس تلفنی با بنیاد شهید محل پرونده خود می تواند نسبت به دریافت و ثبت این اطلاعات اقدام کند.

    به همراه داشتن مشخصات شخصی ایثارگر، شامل نام ونام خانوادگی، کد ملی و شماره شناسنامه آدرس محل سکونت و کد پستی.
    درخواست کد برخط از بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان وحل پرونده
    ایثارگران در سایت ایثار باید به قسمت سامانه خدمات الکترونیک ایثار مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

وام مسکن بنیاد شهید 1400

دریافت وام مسکن بنیاد شهید

پس از ثبت اطلاعات و مشخصات ایثارگران در سامانه به صورت هوشمند مشخصات آنها را بررسی و بر اساس اولویت های تعیین شده طبق قانون وام مسکن به آنها تعلق می گیرد.

به دلیل محدودیت منابع و وجود اولویت های متعدد، ممکن است تخصیص وام به برخی از متقاضیان در سال های آینده صورت بگیرد.

شرایط وام مسکن بنیاد شهید

وام خرید یا ساخت مسکن بنیاد شهیددر اختیارجانبازان، آزادگان، همسران، فرزندان و والدین شهدا، فرزندان جانبازان بیش از 70 درصد طبق قانون پرداخت می شود.
وام مسکن بنیاد شهید با سود 4 درصد در اختیار واجدین شرایط قرار می گیرد.
افراد واجد شرایط و مشمولین می توانند پیش از ساخت یا خرید خانه و قبل از اینکه سند به نام آنها منتقل شود به اداره بنیاد شهید محل زندگی خود مراجعه و با ارائه قولنامه درخواست وام کنند.
مشمولین تنها یک بار می توانند از وام مسکن بنیاد شهید استفاده کنند.

شرایط وام جانبازی ۱۴۰۱

شرایط دریافتوام جانبازی ۱۴۰۱ و وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ (وام مسکن ایثارگران ۱۴۰۱) در ادامه ذکر شده اند:
۱– وام مسکن بنیاد شهید برای فرزندان جانباز به مبلغ حداکثر ۳۰۰ میلیون می باشد.
۲– بازپرداخت وام مسکن جانبازان ۱۴۰۱، 20 ساله است. 
۳– گرفتن کد برخط از بنیاد شهید و امور ایثارگران و دریافت معرفی نامه برای وام بنیاد جانبازان ۱۴۰۱ از طریق سامانه ایثارگران از موارد ضروری در ثبت نام این وام ها می باشد.
۴– فرد متقاضی وام باید متاهل باشد.
۵– فرد متقاضی نباید هیچ ملکی داشته باشد.

مدارک لازم برای وام مسکن ایثارگران

۱– داشتن و ارایه کارت ایثارگری 
۲– اصل شناسنامه و کپی آن همراه با کپی و اصل کارت ملی 
۳– افتتاح حساب به صورت قرض الحسنه در بانک ملی
4– ارایه دادن فرم ج
۵– ارایه دو ضامن وام مسکن ایثارگران

مبلغ اقساط وام خرید مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ چقدر است؟

مبلغ اقساط وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ به زمان بازپرداخت آن بستگی خواهد داشت. یعنی اگر زمان باز پرداخت وام 15 ساله باشد مبلغ اقساط آن بیشتر از زمانی است که وام را باید ۲۰ ساله تسویه کرد. مثلاً برای وام ۲۰۰ میلیونی با بازپرداخت ۲۰ ساله و سود ۴ درصد، باید اقساطی با مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان پرداخت کرد.

وام مسکن ایثارگران

اولویتهای پرداخت وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ 

یکی از سوالات همیشگی این است که وام مسکن ایثارگران به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 افراد واجد شرایط در لیست زیر عنوان شده اند:

جانبازهای  25 درصد و بیشتر، ایثارگران، پدرو مادر، همسران و فرزندان شهدا که هیچ وقت وام مسکن نگرفته اند.
همسر فرد جانباز و آزاد شده  متوفی که هیچوقت وام مسکن نگرفته هم در اولویت پرداخت قرار دارد.
جانبازان 70 درصد كه علاوه بر وضعیت جسمانی نامناسب، وضعیت مالی بدی هم از لحاظ مسکن و امکانات آن دارند. این افراد بدون محدودیت زمان برای وام ثبت نام خواهد کرد و وام به آنها تعلق ‌خواهد گرفت.
وام مسکن فرزندان جانباز 70 درصد نیز جزو اولویت های پرداخت به حساب می آید.
وام مسکن جانبازان زیر 25 درصد سال 1401 که قبلاً هیچ وام مسکنی دریافت نکرده اند، نیز در اولویت پرداخت می باشند. وام مسکن به جانبازان 5 درصد نیز به همین صورت انجام می گیرد.
 همچنین وام بنیاد شهید برای برادر شهید در سال ۱۴۰۱ نیز قابل دریافت است.

ثبت نام وام جانبازی 1401

زمان ثبت نام وام جانبازی 1401، آغاز شده است. کسانی که تمایل به گرفتن وام جانبازی ۱۴۰۱، دارند باید به سایت ایثار مراجعه کنند. آدرس این سایت برای مراجعه و ثبت نام www.isaar.ir  می باشد. باید قبل از مراجعه به سایت همه مدارک فرد ایثارگر در دسترس باشد. همچنین باید کد برخط از بنیاد شهید و امور ایثارگران گرفته شود.
ایثارگران برای ثبت نام باید به سایت مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند. بعد از ثبت، سامانه به صورت هوشمند مدارک فرد را بررسی می کند. در صورت داشتن تمام شرایط به اداره محل اطلاع داده خواهد شد. برای پیگیری وام مسکن بنیاد شهید باید به بنیاد شهید مراجعه کرد.

بررسی قیمت خرید و فروش وام مسکن بنیاد شهید

قیمت خرید و فروش وام مسکن بنیاد شهید، مانند خود وام ها متغیر می باشد. خرید و فروش وام مسکن بنیاد شهید ۱۴۰۱ معامله ی زیاد امنی نیست. مسایل مهمی ممکن است تا زمان تسویه وام پیش بیاید. یکی از این مسایل این است که ممکن است تا تسویه وام و قبل از آن مالک وام فوت کند. در آن صورت به دادگاه باید درخواست الزام به سند داد.


کاربر محترم، صفحات زیر را هم ببینید :

پیش فروش آپارتمان در تهران

پیش خرید آپارتمان در تهران

فروش آپارتمان 70 متری در تهران

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (49 رای)