قیمت املاک در دریاچه چیتگر |

قیمت املاک در دریاچه چیتگر

قیمت املاک در دریاچه چیتگر
  • منتشر شده در : 26 آبان , 1395
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 329
  • 1

قیمت آپارتمان در حاشیه دریاچه چیتگر

قیمت املاک چیتکر پس از احداث دریاچه چیتگر رشد قابل توجهی در سالیان اخیر داشته است و اکثر کارشناسان بخش مسکن چیتگر به این امر اعتقاد دارند که بهترین منطقه برای سرمایه گذاری حاشیه دریاچه چیتگر میباشد.
قیمت‌ها متفاوت است از متري دو میلیون و 800 هزار تومان تا 8 میلیون تومان. مبنای قیمت‌گذاری در این منطقه نزدیکی و دوری به دریاچه چيتگر است. دریاچه‌ای که تاثیر قابل توجهی بر زمین‌ها و آپارتمان‌های يكدست نوساز چیتگر تهران در دو، سه سال اخیر گذاشته است. خانه‌هایی که منظر دریاچه- ديد به درياچه- داشته باشند متري یک تا دو میلیون تومان گران‌تر از خانه‌های مشابه خود هستند.
بخشی از خرید و فروش‌ها در منطقه چیتگر به صورت امتیاز تعاوني- خانه‌هاي در حال ساخت توسط تعاوني‌‌هاي مسكن وابسته به نهادها- است و به جز مبلغی که خریدار برای هزینه احداث آپارتمان‌های در حال ساخت می‌دهد 20 تا 100 میلیون تومان نیز به عنوان حق امتیاز به عضو تعاوني پرداخت می‌کنند.

تعداد کمی از مجتمع‌های این منطقه سند دارند و اکثرا نیز در انتظار سند هستند. اما همین آپارتمان‌های بی‌سند هم به گفته یکی از مشاوران املاک این منطقه خرید و فروش مي‌شوند و تمامی املاک چیتگر که نوساز هستن فاقد سند میباشند معمولا بعد 3 الی 4 سال سند واحد ها صادر میشود.

به گفته این فعال بازار املاك دریاچه چیتگر تهران پروژه‌های ساختمانی در چیتگر بیشتر متعلق به نهادهای دولتي يا شبه‌دولتي است. او درباره تفاوت قیمت‌ها در این منطقه می‌گوید: برخی از مجتمع‌های این منطقه زمین‌های بسیار بزرگی دارند و نزدیک به 40 متر به هر واحد سرانه فضای سبز، بهداشتی و تجاری و تفریحی می‌رسد.  او ادامه می‌دهد: قیمت پروژه‌ها در این منطقه متفاوت است.

اینکه وابسته به کدام نهاد است هم بر نرخ‌ها تاثیر می‌گذارد. آپارتمان آماده تحویل متری 4 میلیون تومان هم در منطقه وجود دارد که با فاصله اندکی با آن یک پروژه ساختمانی آغاز شده که پیش فروش آن برای تحویل سال 95 متری 5میلیون و 500 هزار تومان است.

او ادامه می‌دهد: هر گرانی بی‌دلیل نیست آپارتمان‌هایی که دید دریاچه دارند از قیمت بالاتری نسبت به سایر آپارتمان‌ها در منطقه برخوردارند. او درباره بوی بد دریاچه و حشره که می‌گویند همسایه‌های دریاچه را ناراحت و نگران کرده است، می‌گوید: ما 40 قدم با این دریاچه فاصله داریم نه بوی بد می‌دهد و نه حشره‌ای در اطراف آن ما را اذیت می‌کند، اما ماجراي ديد به درياچه رفته‌رفته به يك سراب در بازار مسکن منطقه 22 دارد تبديل مي‌شود. در سراسر اطراف درياچه، برج‌هاي چند ده طبقه در حال احداث، به‌زودي ديد عمومي به آن را كور خواهند كرد.

به گزارش دنیتی اقتصاد یک فعال بازار مسکن در این منطقه قیمت‌های متفاوتی برای برج‌های این منطقه عنوان می‌کند و می‌گوید: برج‌های مشرف به این دریاچه به بیش از 10 میلیون تومان در هر متر مربع هم می‌رسد. او یادآوری می‌کند: دریاچه چیتگر به اندازه‌ای که ارزش املاک حاشیه و مشرف به دریاچه را تحت تاثیر قرار داده، بافت مسکونی داخل شهرک را تحت تاثیر خود از لحاظ قیمت قرار نداده است.

به طور مثال یک واحد 110 متری در حال ساخت در طبقه سوم واقع در خیابان امیرکبیر (دورتر از درياچه) 600 میلیون تومان و یک واحد 80 متری در میدان ساحل (نزديك‌ترين نقطه به درياچه) 700 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. یک مشاور املاک در منطقه 22 تهران، درباره منظره دریاچه در برج‌های اطراف دریاچه می‌گوید: صادقانه می‌گویم تا چند سال آینده هیچ کدام از این برج‌ها دارای منظره دریاچه نخواهند بود مگر واحد‌هایی که بالای طبقه 13 باشند.

وی اضافه می‌کند: آپارتمان‌هایی که دارای واحد زیر 100 متر هستند قیمت بالاتری نسبت به آپارتمان‌های با متراژ بالا دارند، چون بیشتر برج‌هایی که در حاشیه دریاچه ساخته شده‌اند متراژ بالای 120 متر دارند.به اعتقاد این فعال بازار مسکن منطقه 22 همچنان امکان رشد قیمت دارد زیرا منطقه، به‌نوعي توریستی محسوب مي‌شود. او یک شایعه در خصوص افزایش جذابیت‌های منطقه به ما می‌گوید: یکی از جزایر سه‌گانه دریاچه به قیمت 180 میلیارد تومان به یک گروه ساختماني فروخته شده تا در آن هتل‌سازی شود و ساخت این مجتمع‌های رفاهی نیز می‌تواند بر افزایش قیمت‌های منطقه تاثیر‌گذار باشد.

املاک دریاچه چیتگر

گروه مشاورین مسکن صدف با تحقیقاتی که در چیتگر انجام داده و مصاحبه با چندین املاک چیتگر این مطلب را اماده کرده تا شما خواننده عزیز بتوانید استفاده کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *