معرفی اطلاعات کامل شهرک گلستان (شهرک راه آهن)

معرفی اطلاعات کامل شهرک گلستان (شهرک راه آهن)

شهرک گلستان، نامی جدید برای شهرکی در منطقه 22 به نام شهرک راه آهن می باشد.

شهرک گلستان بیشتر مورد استفاده تجاری- اداری قرار گرفته است ولی بخش های زیادی از آن نیز شامل بافت مسکونی می باشد.

این شهرک که در منطقه 22 و در غرب تهران واقع شده است؛ امروزه تبدیل به یک جاذبه تفریحی و گردشگری و یک منبع درآمد شده است.

خوش آب و هوا بودن این منطقه باعث ساخت مجتمع های تفریح و تجاری- اداری شده است که با توجه به نوساز بودن منطقه و آشنایی کمتر مردم با این منطقه، موجب سرمایه گزاری های کلان و سود های زیادی خواهد شد.

شهرک گلستان

 

می توان گفت که این منطقه، از معدود مناطقی از کلان شهر تهران است که هنوز از تراکم جمعیت بالایی برخور دار نیست و از آنجایی که بیشتر پروژه های آن هنوز در مرحله ساخت و پیش فروش می باشند، جزو مناطق خلوت تر و پر از آسایش تهران، محسوب می شود.

البته، با احداث فضاهای تفریحی، برج های بلند و متعدد و پروژه های تجاری – اداری متعدد؛ این منطقه در معرض تهدید انفجار جمعیت قرار گرفته است و نگرانی های بسیاری را به وجود آورده است.

شهرک گلستان به دلیل موقعیت مکانی خود که در مجاورت کوه های البرز جنوبی، پارک جنگلی چیتگر و در معرض بادهای شمال غربی قرار دارد، از آب وهوای خوبی برخوردار است، اما موضوعی که در مورد آلودگی هوای شهر تهران مطرح شد، ساخت برج های بلند در منطقه 22و جلوگیری از عبور باد ها بود که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و متخصان قرار گرفته است.

این شهرک از آزادراه آزادگان شروع شده و به بزرگراه همت ختم می شود. البته با ساخت مجتمع های تجاری – اداری و مسکونی متعدد در سال های اخیر، مساحت این منطقه گسترش یافته است و محدوده اطراف آزادراه آزادگان و بزرگراه تهران- کرج نیز جزو این منطقه، به حساب می آیند.

 

شهرک گلستان، دارای چند خیابان اصلی با نام های:

  • خیابان امیرکبیر
  • خیابان گلها
  • بلوار  کاج
  • بلوارهاشم زاده
  • خیابان هوانیروز
  • بلوار اقاقیا
  • خیابان کاشان

می باشد و خیابان های فرعی آن نیز؛ خیابان یاس،  خیابان بنفشه، خیابان سروستان و قائم است.

این شهرک، از سمت غرب به مید ان موج،میدان ساحل و دریاچه چیتگر می رسد. هم چنین، از سمت جنوب، به پارک جنگلی چیتگر محدود می شود.

 

 

دسترسی های شهرک گلستان:

این شهرک از مناطقی است که دارای مسیر های راحت و مناسب برای رفت و آمد است.

این مکان از سمت شمال به بزرگراه همت غرب و بزرگراه حکیم، از سمت شرق به آزادراه آزادگان شمال و از سمت جنوب، به بزرگراه تهران- کرج، دسترسی دارد.

 

امکانات شهرک گلستان:

از بارز ترین امکانات این منطقه، امکانات تفریحی و گردشگری آن است.

مکان هایی همچون:

دریاچه چیتگر:

نماد اصلی شهرک گلستان؛ به طوری که اکثر ساکنین تهران و دیگر استان ها، شهرک گلستان را با نام دریاچه می شناسند. مکانی  خوش و آب و هوا،  با آبگیری که مقدار زیادی از آب آن از رودخانه کن تامین می شود و در مجاورت پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است.

در قسمت جنوبی محدوده دریاچه، مجتمع تجاری- تفریحی بام لند قرار دارد که مکانی مناسب برای سرمایه گذاری ها می باشد.

شهربازی و  آمفی تئاتر نیز، از امکانات دیگر این مکان تفریحی است.

محله چیتگر

آبشارتهران:

در قسمت شمالی شهرک گلستان و در مجاورت بزرگراه همت، محدوده تفریحی آبشار وجود دارد که در کنار آن شهرک ها و پروژه های مسکونی بسیاری تاسیس شده است.

این محدوده تفریحی، مکانی مناسب برای ورزش کوه نوردی و استفاده از هوای پاکیزه می باشد.

پارک های بازی کودکان و آبگیر های کوچک نیز از جذابیت های دیگر این محدوده است که آبگیرهای آن در سال خای اخیر مورد خشک شدن قرار گرفته است.

مجتمع تفریحی هزار و یک شهر:

این مجتمع تفریحی در حال ساخت که کلنگ زنی آن در سال 1390 زده شد، اگرچه نزدیک به شهرک گلستان است ولی جزو منطقه 22 به حساب می آید.

این مجتمع تفریحی، بزرگترین شهربازی و مجتمع تفریحی در خاورمیانه شناخته می شود و امکانات زیادی اعم از امکانات فرهنگی، مذهبی و تفریحی گسترده، برای این مجتمع تعریف شده است.

شهرک گلستان

پارک جنگی خرگوش دره:

این پارک جنگی که در مجاورت مجموعه ورزشی آزادی و بزرگراه تهران- کرج قرار گرفته است، کمربند سبز شهر تهران است، جهت تلطیف هوای شهر حداث شده است و به دلیل نزدیکی به شهرک گلستان از مکان های تفریحی این منطقه نیز بشمار می آید.

شهرک گلستان

روستای وردیج و واریش:

این منطقه، یکی از مناطق بکر و دست نخورده منطقه 22 به شمار می آید. این مکان، یکی از گزینه های بی نظیر برای گزراندن تعطیلات تابستانی است زیرا آب و هوایی دارد که می توان از گرمای تابستان، به آن پناه برد.

این روستا یکی از زیبا ترین مکان های شهر تهران است که در تمام فصول از مزیت های زیادی برخوردار است.

آبشار لتمال و د امنه ارواح سنگی، از جاذبه های این منطقه است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

روستای وردیج و واریش مکان های مناسبی برای تفریحات ورزشی، هنری و گذراندن اوقات فراغت هستند.

شهرک گلستان

 

با در نظر گرفتن تمام مزیت ها و معایب این منطقه و با وجود این موضوع که در سال های آتی، مکان مناسبی برای سکونت و آرامش نخواهد بود؛ اما، شهرک گلستان گزینه مناسبی برای خرید ملک منطقه 22 یا سرمایه گذاری های تجاری- اداریمی باشد که در آینده ای نه چندان دور سود دهی های زیادی، خواهد  داشت.

 

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (11 رای)