ثبت نام مسکن ملی با موبایل | ثبت نام خانه اولی ها 1401

ثبت نام مسکن ملی با موبایل | ثبت نام خانه اولی ها 1401

 

ثبت نام طرح ملی مسکن سال 1400

 

بررسی سایت ثبت نام مسکن ملی با موبایل

برای ورود به سایت ثبت نام مسکن ملی با موبایل نمی توان از گوشی های آیفون به هیچ عنوان استفاده کرد. جهت ثبت نام باید از مرورگرهایی استفاده کنید که مخصوص سیستم عامل های اندروید یا ویندوز می باشند. برای ثبت نام و استفاده از تسهیلات طرح اقدام مسکن ملی باید به سایت saman.mrud.ir مراجعه کنید. 

 علت تغییر سایت ثبت نام مسکن ملی www.tem.mrud.ir

دولت جدید تصمیم به تغییر سایت ثبت نام مسکن ملی www.tem.mrud.ir گرفت. سایت tem.mrud.ir در حال حاضر در دسترس نیست و به جای آن از saman.mrud.ir استفاده میشود. طرح اقدام مسکن ملی مربوط به دولت قبل بود، دولت جدید طرح جدید مسکن ملی ( نهضت ملی مسکن ) را به اجرا درآورد. در این طرح  دولت متعهد به ساختن چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال شد. برای ثبت نام در سامانه طرحهای جامع حمایتی مسکن باید به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کرد. 

پروژه های مطمئن و عالی :

پروژه تریتیومvip

پروژه زاگرس

پروژه نیکان

 

سایت ثبت نام مسکن ملی با موبایل

صفحات زیر را هم ببینید :

نکات اصلی در ثبت نام مسکن ملی ثمن با موبایل:

۱– برای ثبت نام مسکن ملی ثمن با موبایل باید از نسخه بروز رسانی شده یا حداقل از نسخه ۵۱ به بعد مرورگر موزیلا فایرفاکس و مرورگر کروم استفاده کرد.
۲– نباید هنگام ثبت نام از دکمه برگشت استفاده کرد و انجام کارهای  اضافه دیگر را با موبایل تا پایان ثبت نام کنار بگذارید.
۳– قبل از شروع به ثبت نام مدارک همسر و افراد تحت تکفل را در دسترس بگذارید.
۴– قبل از ثبت نهایی حتماً اطلاعات را مرور نمایید.
۵– فایلهایی که بارگذاری می شوند، فقط باید عکس باشند. فرمت عکسها باید jpg , png باشد. حجم فایل ها هم نباید از 164 بیشتر باشد.

ثبت نام مسکن ملی ثمن با موبایل

معرفی مراحل ثبت نام مسکن ملی با موبایل

برای ثبت نام باید همه مراحل ثبت نام مسکن ملی با موبایل را به ترتیبی که در پایین ذکر شده است، انجام دهید. 
۱– قبل از هر کاری باید به سامانه saman.mrud.ir وارد شوید و روی ثبت نام نهضت ملی مسکن کلیک نمایید.
۲– صفحه شرایط را بخوانید و آن را تأیید کنید. 
۳– در این قسمت باید کد ملی، شماره تلفن همراه  و کد امنیتی که نمایش داده شده را وارد کنید و به صفحه بعد بروید. 
۴– حالا موقع انتخاب شهر مورد نظر است. باید شهری که تمایل دارید را ثبت کنید.
۵– در این صفحه باید مشخصات فردی و همچنین محل سکونت خود را بنویسید.
۶– در صفحه باز شده اطلاعات مربوط به افراد تحت تکفل را باید وارد نمایید.
۷– آخرین مرحله مرور اطلاعات ثبت نامی است و تایید آنها.
بعد از انجام ثبت نام به شماره تلفن شما کد رهگیری فرستاده می شود.

شرایط لازم برای ثبت نام نهضت ملی مسکن ۱۴۰۱

شرایط زیادی برای ثبت نام نهضت ملی مسکن ۱۴۰۱ تعیین شده است، که برای بعضی از آنها تبصره هم گذاشته اند.
۱– اولین و مهمترین شرط این است که فرد و افراد تحت تکفل او، باید فاقد زمین و واحد مسکونی باشند. از هیچ تسهیلاتی هم برای خرید مسکن استفاده نکرده باشند. یعنی باید فرم « ج » آن فرد سبز باشد. 
۲– فرد باید متاهل یا سرپرست باشد. در این مورد بر طبق تبصره هایی به افراد مجرد هم اجازه ثبت نام داده شد.
۳– زنان خود سرپرست باید بالای ۳۵ سال باشند.
۴– باید در شهری که تقاضا داده اند سابقه سکونت ۵ ساله داشته باشند. در این مورد هم برای شهرهای جدید تبصره هایی در نظر گرفته شد.
۵– نداشتن چک برگشتی، اقساط معوقه و ... برای گرفتن وام.
۶– داشتن سرمایه علاوه بر تسهیلات بانکها .
۷– پرداخت پیش پرداختی حدود ۳۰ درصد هزینه ساخت.
۸– داشتن توانایی پرداخت اقساط وام ها.

ثبت نام نهضت ملی مسکن 1401

مزایای ثبت نام مسکن رئیسی

 ثبت نام مسکن رئیسی مزایای زیادی دارد، زیرا این طرح برای کاهش قیمت مسکن برنامه ریزی شده است. هدف این طرح، کمک به افراد کم برخوردار و فقیر برای صاحب خانه شدن است. برای ساختن این واحدهای مسکونی، حمایت های مختلفی از طرف دولت انجام می شود. حمایت هایی‌ مثل دادن زمین رایگان در بعضی شهرها، بخشیدن و دریافت نکردن بعضی از مالیاتها و عوارض های ساخت و ساز، همچنین تسهیلاتی را هم به ثبت نام کنندگان ارائه می دهند. سایت ثمن برای ثبت نام مسکن ملی با موبایل از چهارشنبه ۲۸ مهر ماه 1400 فعال شده است. 

تسهیلات مربوط به ثبت نام مسکن مهر

دولت سالهاست در جهت تامین مسکن ارزان برای اقشار کم درآمد در حال برنامه ریزی است. طرح مسکن مهر و سپس بعد از آن مسکن ملی را برپا نمود و حالا هم دولت جدید طرح نهضت ملی مسکن را به اجرا درآورده است. ثبت نام مسکن مهر سالهاست که به پایان رسیده است و دیگر اجرا نمی شود. به جای مسکن مهر، طرح نهضت ملی مسکن از متقاضیان مسکن ثبت نام به عمل می آورد. 

انصراف از ثبت نام مسکن جهش ملی با موبایل

برای انصراف از ثبت نام مسکن جهش ملی با موبایل نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. میتوانید وقتی پیام واریز وجه برای شما ارسال شد، شما مبلغ را واریز نکنید. وقتی وجه را واریز نکنید سیستم به صورت خودکار شما را حذف خواهد کرد. در صورتی که انصراف دهید، میتوانید دوباره ثبت نام کنید یا از دیگر طرح ها مثل تسهیلات مسکن، وام ودیعه مسکن و... استفاده کنید. اما اگر امتیاز خود را واگذار کنید، دیگر امتیازات هم از شما گرفته خواهند شد و قادر به دریافت تسهیلات مسکن نخواهید بود.

ثبت نام مسکن جهش ملی با موبایل

فراموشی رمز ثبت نام سری دوم مسکن ملی

هنگام فراموشی رمز بعد از ثبت نام سری دوم مسکن ملی  چکار باید کرد؟ در این صورت می توانید به قسمت مشاهده و پیگیری درخواست رفته و گزینه ای که مربوط به ارسال مجدد رمز می باشد را علامت بزنید. رمز جدید به شماره شما ارسال خواهد شد. این رمز یکبار مصرف نیست و برای دفعات بعد هم می توانید از آن استفاده کنید. مهم این است، شماره تلفنی که در سایت ثبت می کنید همیشه فعال باشد تا بتوانید رمز را دوباره دریافت کنید.  

مدارک اعلام شده برای ثبت نام مسکن ملی با موبایل مرحله پنجم سال ۱۴۰۰

ثبت نام مسکن ملی با موبایل مرحله پنجم سال ۱۴۰۰ ، ۱۹ خرداد شروع شد. برای ثبت نام ۲۰۰ شهر در لیست وجود داشت. برای ثبت نام ساکنان تهران، شهرهای جدید و شهرهایی که از لحاظ فاصله به آنها نزدیک می باشند هم در لیست قرار گرفتند.
مدارک لازم برای ثبت نام مسکن ملی با موبایل مانند دیگر ثبت نام های مسکن ملی شامل مدارک زیر می باشند.
۱– تصویر کارت ملی و شناسنامه فرد و افراد تحت تکفل
۲ – تصویر گواهی سرپرستی
۳– تصویر گواهی سکونت  
۴– تصویر سند زمین برای کسانی که زمین دارند.

چگونگی پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی

اگر پیامک برای شما ارسال نشد، برای پیگیری ثبت ‌نام مسکن ملی با کد ملی بعد از ثبت نام و آگاهی از وضعیت ثبت نام می توانید به سایت saman.mrud.ir کنید. بعد از باز شدن سایت و وارد کردن کد ملی و شماره تلفن می توانید استعلام وضعیت ثبت نام خود را مشاهده کنید. همینطور در این سایت میتوانید ویرایش اطلاعات نهضت ملی مسکن را انجام دهید.

ثبت نام خانه اولی ها 1401

وزیر راه و شهرسازی در جمع مردم طبس با اشاره به برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی گفت: مردم دغدغه تامین مسکن خود را نداشته باشند و تمام افرادی که فرم «ج» آنها قرمز نشده نسبت به ثبت نام نام در سامانه اقدام کنند.

به گزارش املاک صدف به نقل از ایسنا، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی که رئیس جمهور را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی می‌کند امروز در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهر طبس در پاسخ به دغدغه و درخواست آنان برای ساخت و تامین مسکن اظهار داشت: تمام افراد که مسکن اولی هستند و بند «ج» آنها قرمز نشده، نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.

وی افزود :  در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود و تلاش ما این است که مصالح از جمله سیمان و میلگرد از طریق دلالی نباشد و از طریق خرید مستقیم از کارخانه باشد تا واحدها با کمترین قیمت به‌دست مردم برسد.

قاسمی با بیان اینکه ساخت برخی واحدها را خود مردم و برخی را بنیاد مسکن بر عهده می‌گیرد تا کارها به سرعت پیش برود گفت: با این قانون جدید جهش و رونق مسکن که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده به ما اجازه خوبی داده و زمین، وام و کمک‌های خوبی به مردم ارائه خواهد شد تا صاحب‌ خانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اینکه در شهر طبس ۲ قطعه جدید برای الحاق به شهر تعیین شده و به دنبال الحاق قطعات دیگری هم هستیم گفت: برخی مردم اذعان دارند که برخی شرکت‌ها در وسط شهر طبس زمین‌های خوبی را گرفتند ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و علت را بررسی خواهیم کرد.

قاسمی تاکید کرد: در شهر طبس مشکل زمین نداریم. طرح‌های خوبی به شهر الحاق خواهد شد تا به همه مردم زمین برسد و این کار هم سریع انجام خواهد شد.

وی افزود: نگاه ما این است که مردم راحت زندگی کنند و نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی پس از دیدار رییس جمهوری با مردم طبس در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع)، دقایقی در جمع مردم قرار گرفت و به مشکلات آنان گوش داد.

تسریع در روند واگذاری زمین برای طرح‌های سرمایه‌گذاری، استخدام نیروهای بومی در معادن شهرستان، تسریع در واکسن کارگران معادن، افزایش اجاره‌بها در طبس، کاهش درصد تسهیلات مسکن از مشکلات و درخواست‌ها مطرح شده از سوی مردم شهر طبس بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برخی از مشکلات در حوزه اختیارات و وظایف من نیست اما به مسوولان متولی در دولت برای پیگیری منتقل خواهم کرد.

رستم قاسمی همچنین از سایت مسکن ملی شهر طبس بازدید کرد و در نشستی در سالن جلسات شهدای فرودگاه طبس، مشکلات طرح مسکن ملی شهرستان طبس را مورد بررسی قرار داد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ـ رییس‌جمهوری ـ امروز (جمعه ۱۹شهریورماه ۱۴۰۰) در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد.

تعدادی از اعضای هیات دولت و وزیران از جمله وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهور و معاون اجرایی رئیس جمهور، آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه است.

گفتنی است، طرح جهش تولید و تامین مسکن که روز ششم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید هم‌اکنون به قانون تبدیل و ابلاغ شده و تمامی سطوح دولتی و بخش خصوصی برای اجرایی شدن این قانون تلاش خواهند کرد.

از جمله مهمترین ویژگی‌های این طرح می‌توان از پرداخت تسهیلات ۱۰ تا ۱۲ درصد برای تولید مسکن، الزام دستگاههای دولتی برای در اختیار گذاشتن زمینهای در محدوده حریم شهرها به وزارت راه و شهرسازی و تکلیف وزارت صمت برای تامین مصالح مورد نیاز احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی اشاره کرد. این در حالی است که پیش از این سود وام طرح جهش تولید و تامین مسکن ۱۸ درصد تعیین شده بود که پس از انجام کارهای کارشناسی به ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.

 

  اسامی شهرهای ثبت نامی اقدام ملی مسکن مرحله پنجم

معاونت مسکن و ساختمان از آغاز ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در بیش از ۲۰۰ شهر کشور خبر داد و مهلت ثبت‌نام را یک هفته اعلام کرد.

به گزارش گروه املاک صدف، بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن امروز ۱۹ خرداد در بیش از ۲۰۰ شهر کشور آغاز شد و به مدت یک هفته در کشور ادامه دارد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی tem.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام در این مرحله از طرح اقدام ملی مسکن اقدام کنند. (توجه:  در سال 1400 با تغییر دولت طرح اقدام ملی به طرح نهضت ملی تغییر کرد و در حال حاضر ثبت نام در سایت saman.mrud.ir انجام میشود)

حسب ماده یک آئین‌نامه اجرائی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، متقاضیان ثبت‌نام باید دارای چهار شرط فاقد زمین یا واحد مسکونی، پنج سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا، عدم استفاده از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن و متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

موارد حائز اهمیت جهت ثبت نام مرحله پنجم:

متقاضیان ساکن در کلان شهر تهران در این مرحله می‌توانند علاوه بر شهرهای جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی، در شهرهای نصیرشهر، صفادشت و رباط کریم و قرچک نیز ثبت‌نام کنند. متقاضیان ساکن در شهرهای بهارستان، قدس و ملارد می‌توانند در نصیرشهر و رباط کریم و متقاضیان ساکن در شهرری نیز می‌توانند در شهر قرچک ثبت‌نام کنند. محل تامین زمین متقاضیان ساکن در شهر مینوشهر در استان خوزستان، شهر خرمشهر است. ( توجه: این اطلاعات مربوط به طرح دولت دوازدهم، طرح اقدام ملی است)

 

اسامی شهرهایی که ظرفیت جدید طرح اقدام ملی مسکن برای آن‌ها ایجاد شده است به شرح زیر است:

استان اردبیل شهرهای اصلاندوز، پارس‌آباد، گرمی، نمین، هشتجین، رضی.

استان اصفهان شهرهای اردستان، بادرود، جندق، حبیب‌آباد، خالدآباد، خور، داران، دولت‌آباد، زواره، شهر جدید بهارستان، علویجه، گلپایگان، مهاباد، میمه، وزوان، شهرجدید فولادشهر، نوش‌آباد، ابوزیدآباد، فرخی، شهر جدید مجلسی

استان البرز شهرهای نظرآباد، اشتهارد، شهر جدید هشتگرد.

استان ایلام شهر ایوان

استان آذربایجان‌شرقی شهرهای اسکو، بستان آباد، دوزدوزان، شهر جدید سهند، صوفیان، عجب‌شیر، گوگان، مرند، ممقان، هادیشهر، باسمنج، بناب، تسوج، خاروانا، کشکسرای، هشترود، هوراند، ورزقان

استان آذربایجان غربی شهرهای ارومیه، پلدشت، خوی، سیه‌چشمه، شوط، نقده.

استان بوشهر شهرهای خورموج، آبدان، اهرم، برازجان، بندرکنگان، شهرجدید عالیشهر، بندر دیر، بندر دیلم، بندر ریگ، چغادک، شهر جدید سیراف (نایبند)

استان تهران شهرهای دماوند، شهر جدید پرند، قرچک، رباط‌کریم، صفادشت، نصیرشهر.

استان چهارمحال‌وبختیاری شهرهای گندمان، هفشجان، چلگرد، جونقان

استان خراسان‌رضوی شهرهای قوچان، انابد، تربت‌حیدریه، جنگل، خرو، داورزن، رباط‌سنگ، رشتخوار، سفیدسنگ، سنگان، شهر جدید گلبهار، شهرزو، فرهادگرد، قاسم‌آباد، قلندرآباد، کاخک، مزدآوند، جغتای، شادمهر، شهر جدید بینالود، کندر، یونسی، همت‌آباد، نیل‌شهر، باجگیران، حکم‌آباد

استان خراسان‌شمالی شهرهای اسفراین، بجنورد، تیتکانلو، جاجرم، شیروان، فاروج، درق، گرمه، آوار، ایور

استان خوزستان شهرهای اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامشیر، شوشتر، هفتگل، آبادان، آغاجاری، خرمشهر، امیدیه، باغ ملک، هندیجان، اروندکنار، چوبیده، سردشت، مینوشهر (محل تامین زمین خرمشهر)، صفی آباد، میانرود، شهر جدید شیرین‌شهر، شهر جدید رامین.

استان زنجان شهرهای سلطانیه و صایین‌قلعه

استان سمنان شهرهای آرادان، بیارجمند، دامغان، شهر جدید ایوانکی، کلاته‌خیج، گرمسار، میامی، مهدی‌شهر.

استان سیستان‌وبلوچستان شهرهای ایرانشهر، راسک، شهر جدید تیس، گلمورتی، نگور، کنارک، خاش، شهر جدید رامشار.

استان فارس شهرهای آباده، شهر جدید صدرا، اوز، خنج، گله‌دار، لامرد، گراش.

استان قزوین شهرهای آبیک، اسفرورین، اقبالیه

استان قم شهر قم

استان کرمان شهرهای انار، اندوهجرد، بردسیر، چترود، رفسنجان، سیرجان، شهداد، عنبرآباد، کوهبنان، ماهان، محی آباد، بهرمان، جوپار، جوزم، راور، فهرج، گلباف، کشکوییه

استان کرمانشاه شهر کرمانشاه

استان گلستان شهرهای آزادشهر، آق‌قلا، بندر ترکمن، بندرگز، جلین، علی آباد، گرگان، گمیش‌تپه، مینودشت، کردکوی

استان گیلان شهرهای رشت و صومعه‌سرا

استان لرستان شهرهای ازنا، بروجرد، دورود، نورآباد، الیگودرز.

استان مرکزی شهرهای اراک، دلیجان، شهرجدید امیرکبیر، شهر جدید مهاجران، غرق‌آباد، کمیجان، نوبران

استان هرمزگان شهرهای چارک، سیریک، میناب، شهرجدید علوی

استان همدان شهرهای تویسرکان، جورقان، سرکان، نهاوند، کبودرآهنگ، فامنین، فیروزان، گل‌تپه، گیان، برزول، کرفس، دمق، قروزه درگزین

استان یزد شهرهای ابرکوه، احمدآباد، اردکان، بافق، بهاباد، تفت، شاهدیه، مهردشت، مهریز، میبد، ندوشن، نیر، هرات، اشکذر، زارچ، بفروئیه، عقدا، خضرآباد.

 ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های خراسان‌جنوبی، کردستان، کهگیلویه‌وبویراحمد انجام نمی‌شود و شهرهای استان مازندران نیز که ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در آن‌ها انجام می‌شود، متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

(توجه: اسامی شهرها مربوط به طرح اقدام ملی در دولت دوازدهم می باشد)


شرایط و نحوه ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1401 | کدام استان ها و شهرها در سال 1401 ثبت نام مسکن ملی دارند؟

  ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1401

در دومین مرحله طرح ملی مسکن، برای ۱۸۳ شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، به ۷۷۰ شهر افزایش می‌یابد.

به گزارش وبسایت صدف به نقل از  آنا، محمود محمودزاده دقایقی پیش در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره آغاز ثبت‌نام دور جدید طرح «اقدام ملی مسکن» اظهار کرد: از صبح پنجشنبه (۱۸ دی ماه) تا ساعت ۲۴ پنجشنبه (۲۵ دی‌ماه) امکان ثبت‌نام فراهم شده است.

 

وی افزود: در این مرحله برای ۱۸۳ شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، به ۷۷۰ شهر افزایش می‌یابد.

 

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در مرحله جدید یک هفته ثبت‌نام خواهیم داشت و شرایط چهارگانه مذکور در آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و تولید مسکن شامل

۱. اقامت پنج‌ساله در محل مورد تقاضا

۲. تأهل یا سرپرست خانوار بودن

۳. داشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد (فرم «ج» متقاضیان سبز باشد)

۴. توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی) خواهد بود.

محمودزاده درباره اسامی استان‌هایی که در مرحله جدید ثبت‌نام خواهیم داشت، گفت: در استان‌های تهران، ایلام، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، قزوین، مازندران و … ثبت‌نام طرح ملی مسکن انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که در مراحل قبلی شهر مورد تقاضا را به اشتباه وارد کرده و از این رو با رد تقاضا مواجه شده بودند، در مرحله جدید می‌توانند شهر مورد تقاضای خود را اصلاح کنند؛ به شرط آنکه در شهر مورد تقاضا، شرایط اقامت حداقل پنج سال را داشته باشند.

محمودزاده تأکید کرد: شرط اقامت پنج سال ساخت برای شهرهای جدید مستثناست و متقاضیان ثبت‌نام طرح ملی مسکن در شهرهای جدید از این شرط معاف هستند.

وی اظهار کرد: در استان تهران و دوره‌های قبلی ۲۰ شهر، شمال، جنوب، شرق و غرب استان و همچنین ۴ شهر جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی برای متقاضیان تهرانی ثبت‌نام انجام شده بود. در مرحله جدید اراضی جدیدی در نسیم‌شهر رباط‌کریم پیش‌بینی شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: چنانچه در مراحل احداث پروژه‌ها، ظرفیت‌های خالی ایجاد شود، باز هم ثبت‌نام خواهیم داشت.

محمودزاده در پاسخ به سؤالی درباره خرید و فروش امتیاز مسکن ملی گفت: هیچ امتیازی برای کسی وجود ندارد که بخواهد آن را خرید و فروش کند. از شهروندان می‌خواهم وارد این فضاها نشوند، چرا که خرید و فروش ثبت‌نام طرح ملی مسکن، معاملات غیررسمی بوده و قطعاً متضرر خواهند شد؛ کسی هم پاسخگو نیست.

وی ادامه داد: اگر کسی امتیاز مسکن ملی را بخرد، از طرح اقدام ملی خارج شده و از ادامه پروژه باز خواهد ماند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره رقم آورده متقاضیان گفت: ۴۰ میلیون تومان رقم آورده اولیه متقاضیان است و در مراحل بعدی پروژه، ارقام جدیدتر آورده‌ها به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد. برخی پروژه‌ها ۶۰ درصد پیشرفت دارند که متقاضیان این پروژه‌ها باید نسبت به واریز آورده‌های بعدی اقدام کنند اما در حال حاضر فعلاً برای متقاضیان ورود به این طرح، رقم آورده اولیه همان ۴۰ میلیون تومان است.

معرفی پروژه‌های تولید انبوه مسکن و خدمات در سراسر کشور از طریق بورس

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان در خصوص ساز و کارهای ورود بخش مسکن به بازار سرمایه و همچنین پالایش های مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، به ارائه توضیح پرداخت.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با یادآوری اینکه در مرحله دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن حدود ۵۳۰ نفر از طریق سامانه اینترنتی و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک ثبت‌نام کردند، گفت: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از طریق پیامک ثبت نام کردند به محض مناسب شدن شرایط بهداشتی جامعه، به آنها اعلام می‌شود تا مدارک خود را در سایت کامل کنند تا امکان پالایش آنها وجود داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام اقدام ملی مسکن از طریق سامانه اینترنتی ثبت‌نام کردند که در حدود ۵۳۰ هزار نفر بودند پالایش اصلی آنها که موضوع فرم "ج" بوده تمام شده و ظرف چند روز آینده باقیمانده پالایش‌ها که شامل مالکیت سندی و ملکی است انجام می‌شود و به آن دسته از متقاضیان که پالایش آنها مثبت ارزیابی شود پیامکی ارسال خواهد شد تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

محمودزاده همچنین درباره حضور بخش مسکن در بازار سرمایه و امکان بهره‌مندی از این فضا برای فعالان بخش مسکن، توضیح داد: در خصوص استفاده از بازار سرمایه و ورود بخش مسکن به بازار سرمایه، با توجه به رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش تولید مسکن، تعادل بخشی به بازار مسکن و جبران کمبودهایی که وجود دارد، پیش تر با سازمان بورس توافقاتی حاصل و پروژه‌هایی هماهنگ شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برای ورود یک سری از شرکت‌های ساختمانی به صندوق زمین و مسکن مشکلات و موانع قانونی وجود داشت، اصلاح آیین نامه قانون ساماندهی در مدار انجام قرار گرفت که اصلاحات قبلا به دولت ارسال شده بود. هم اکنون و تا این تاریخ اصلاح قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن به تصویب کمیته‌های تخصصی دولت رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که در جلسات اصلی دولت و به زودی مصوب شود و قابلیت اجرایی یابد.

محمودزاده گفت: با تصویب و ابلاغ اصلاحات قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن، حجم زیادی از پروژه‌های تولید انبوه مسکن و خدمات در سراسر کشور از طریق بورس معرفی می‌شوند تا افرادی که علاقمند به سرمایه‌گذاری هستند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند. با این روش، هم ارزش افزوده و هم سرمایه‌گذاری مطمئنی در بازار اقتصادی ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از طریق بازار سرمایه برای تأمین منابع مالی پروژه‌ها و موضوع تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی توافقاتی انجام شده است که همه اینها با هدف سامان‌دهی بیشتر به این صنعت و امکان ورود سرمایه های خرد و متوسط به تولید مؤثر مسکن است که انتفاع مناسبی نیز برای صاحبان سرمایه داشته باشد.

شرط قبول کردن ثبت نام مسکن ملی مجردها با موبایل سال ۱۴۰۰

در طرح نهضت ملی مسکن، برای قبول کردن ثبت نام مسکن ملی مجردها با موبایل سال ۱۴۰۰ یک شرط گذاشته شده است.  آن شرط هم  تنظیم کردن تعهد نامه محضری جهت ارائه عقدنامه زمان تحویل گرفتن واحد مسکونی می باشد. افراد مجردی که هنگام تحویل گرفتن واحد عقدنامه نداشته باشد، قرارداد آنها لغو می شود و تمام آورده آنها در ساخت مسکن، با جایگزین کردن فرد متاهل، پس داده خواهد شد.

کاربر محترم، صفحات زیر را هم ببینید :

پیش فروش آپارتمان در تهران

پیش خرید آپارتمان در تهران

فروش آپارتمان 70 متری در تهران

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (40 رای)