معرفی شهرک صدرا میدان المپیک

معرفی شهرک صدرا میدان المپیک

شهرک صدرا واقع در قسمت شرق میدان المپیک است که یکی از شهرک های نسبتا قدیمی شهر تهران، به حساب می آید.

محله صدرا، از معماری زیبای سبک ایتالیایی برخوردار است که باعث متفاوت شدن این مکان، از دیگر شهرک های مسکونی می شود.

شهرک صدرا

 

این شهرک قدیمی که نام آن از نام امام موسی صدر گرفته شده است،  یکی از شهرک هایی با امکانات رفاهی و ورزشی، در غرب تهران محسوب می شود که با مساحتی حدود 40 هکتار زمین،  یک سوم از کل آن را سرانه سبز، تشکیل می دهد.

 

این شهرک در سه پهنه ساخته شده است:

 شهرک صدرا پهنه A

در این پهنه 13 بلوک ساخته شده است که هر بلوک،  دارای 6 طبقه  است.

در هر بلوک، 22 واحد مسکونی در قالب معماری شکسته، وجود دارد که یکی دیگر از مزایای ساختمان های این شهرک است که با وجود طبقات کم، تعداد واحد ها زیاد است.

در همه بلوک های این پهنه، دو لاین آسانسور تعریف شده است و تمام بلوک ها نیز دو نبشه هستند؛ طوری که، از طریق دیوارکشی، به ساختمان همسایه، متصل شده اند.

 

 شهرک صدرا پهنه B

در این پهنه 20 بلوک ساخته شده است که هر بلوک، دارای 6 طبقه است.

در هر کدام از این بلوک ها 24 واحد وجود دارد، و معماری این ساختمان ها، به صورت سازه های خورجینی است که نمونه بارزی از معماری ایتالیایی، می باشد.

در همه بلوک های این پهنه نیز دو لاین آسانسور تعریف شده است و تمام بلوک ها نیز، مانند پهنه های دیگر، دو نبشه هستند.

 

 شهرک صدرا پهنه C

شاید بتوان از اینه پهنه به عنوان یکی از بهترین بخش های این شهرک، یاد کرد.

در این پهنه 24  بلوک ساخته شده است؛ در هر کدام از بلوک ها 14 واحد با متراژ های متفاوت تعریف شده است. 6 واحد با متراژ های 70 متری و 8 واحد با متراژ های 107 متری.

این بلوک  ها فاقد آسانسور هستند ولی، مانند دیگر بلوک ها، از مزیت دو نبشی بودن برخوردارند.

خصوصیتی که این پهنه را از دیگر پهنه های شهرک صدرا متمایز می کند، دارا بودن دو ورودی مجزاف و تعبیه شدن رایزر های بزرگ، در بلوک های این پهنه است.

شهرک صدرا

 

دسترسی ها و مزایا:

این شهرک، در مجاورت بزرگراه آزادگان شرق واقع شده است و دسترسی آسان به این بزرگراه را برای ساکنین این منطقه، فراهم ساخته است.

 

اگر مجددا، به موقعیت مکانی این شهرک دقت کنیم، آنچه که واضح است، نزدیکی این شهرک بهمیدان المپیک با قدمت بیش از 40 سال است که، مسیر دسترسی به بزرگراه حکیم شرق نیز می باشد.

از دیگر دسترسی های این شهرک، دسترسی آسان به ورزشگاه آزادی و استفاده از، امکانات آن محدوده است.

 

هم چنین، منطقه 22 و شهرک گلستان، از مناطقی است که در مجاورت این شهرک قرار دارد و یکی از مراکز بزرگ گردشگری و تجاری- اداری در غرب تهران محسوب می شود. بنابراین، می توان گفت که یکی دیگر از دسترسی های بزرگ این شهرک، دسترسی سریع و آسان به بلوار هوانیروز منطقه 22 که یکی از، اصلی ترین و قدمی ترین بلوار های این منطقه است؛  می باشد.

 

از دیگر مزایایی که می توان گفت این شهرک را، معرفی می کند، بوستان بزرگ محصور صدرا  و برکه زیبای این بوستان است که اعلاوه بر ویو زیبا برای ساکنین بلوک های مجاور به این بوستان، مکانی مناسب برای گذران اوقات فراغت و هم چنین عکاسی های حرفه ای است.

شهرک صدرا

هم چنین طراحی پیست دوچرخه سواری و پیست پیاده روی  دور شهرک، از مزایای منحصر به فرد این شهرک مسکونی است.

این شهرک از امکانات آموزشی در قالب مدرسه، برخوردار نیست ولی مسجد بزرگ امام باقر(ع) ، یکی دیگر از معرف های بزرگ این شهرک است.

 

شهرک صدرا، یکی از گزینه های مناسب و یکی از پیشنهاد های تمام مشاوران املاک در غرب تهرانبرای سکونت است که قطعا با وجود امکانات رفاهی و تفریحی، مکانی مناسب به شمار می آید.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (4 رای)