ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ | سایت اصلی ثبت نام خانه اولی ها 1400 | تاریخ جدید ثبت نام مسکن ملی

ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ | سایت اصلی ثبت نام خانه اولی ها 1400 | تاریخ جدید ثبت نام مسکن ملی

ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ | سایت اصلی ثبت نام خانه اولی ها 1400 | تاریخ جدید ثبت نام مسکن ملی : شرایط و نحوه ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1400 | کدام استان ها و شهرها در سال 1400 ثبت نام مسکن ملی دارند ؟ :   در دومین مرحله طرح ملی مسکن، برای ۱۸۳ شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، به ۷۷۰ شهر افزایش می‌یابد.


 • ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰

 • تاریخ جدید ثبت نام مسکن ملی

 • مسکن ملی در سال 1400

 • آخرین مهلت ثبت نام طرح ملی مسکن

 • مرحله چهارم ثبت نام مسکن ملی

 • وام مسکن در سال 1400

 • قیمت مسکن ملی 1400

 • ثبت نام مجدد مسکن ملی در سال 1400

 • ثبت نام دوباره مسکن ملی

 

ثبت نام طرح ملی مسکن 1400,ثبت نام طرح ملی مسکن تهران,ثبت نام طرح ملی مسکن چابهار,ثبت نام طرح ملی مسکن کرمانشاه,ثبت نام طرح ملی مسکن اصفهان,ثبت نام طرح ملی مسکن مشهد,ثبت نام طرح ملی مسکن بم,ثبت نام طرح ملی مسکن زاهدان,ثبت نام,طرح ملی مسکن کارگران در سال 1400,شرایط ثبت نام طرح ملی مسکن,پیگیری ثبت نام مسکن ملی,ثبت نام سری دوم مسکن ملی,سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن 1400,ثبت نام طرح ملی مسکن تهران سایت,قبول شدگان طرح ملی مسکن,مرحله چهارم ثبت نام مسکن ملی,نتیجه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن


 

ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ | سایت اصلی ثبت نام خانه اولی ها 1400 

 

صفحات زیر را هم ببینید :


ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ | سایت اصلی ثبت نام خانه اولی ها 1400

تاریخ جدید ثبت نام مسکن ملی

 • تاریخ جدید ثبت نام مسکن ملی

 • مسکن ملی در سال 1400

 • آخرین مهلت ثبت نام طرح ملی مسکن

 • مرحله چهارم ثبت نام مسکن ملی

 • وام مسکن در سال 1400

 • قیمت مسکن ملی 1400

 • ثبت نام مجدد مسکن ملی در سال 1400

 • ثبت نام دوباره مسکن ملی

 

ثبت نام خانه اولی ها 1400 


وزیر راه و شهرسازی در جمع مردم طبس با اشاره به برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی گفت: مردم دغدغه تامین مسکن خود را نداشته باشند و تمام افرادی که فرم «ج» آنها قرمز نشده نسبت به ثبت نام نام در سامانه اقدام کنند.

به گزارش املاک صدف به نقل از ایسنا، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی که رئیس جمهور را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی می‌کند امروز در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهر طبس در پاسخ به دغدغه و درخواست آنان برای ساخت و تامین مسکن اظهار داشت: تمام افراد که مسکن اولی هستند و بند «ج» آنها قرمز نشده، نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.

وی افزود :  در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود و تلاش ما این است که مصالح از جمله سیمان و میلگرد از طریق دلالی نباشد و از طریق خرید مستقیم از کارخانه باشد تا واحدها با کمترین قیمت به‌دست مردم برسد.

قاسمی با بیان اینکه ساخت برخی واحدها را خود مردم و برخی را بنیاد مسکن بر عهده می‌گیرد تا کارها به سرعت پیش برود گفت: با این قانون جدید جهش و رونق مسکن که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده به ما اجازه خوبی داده و زمین، وام و کمک‌های خوبی به مردم ارائه خواهد شد تا صاحب‌ خانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اینکه در شهر طبس ۲ قطعه جدید برای الحاق به شهر تعیین شده و به دنبال الحاق قطعات دیگری هم هستیم گفت: برخی مردم اذعان دارند که برخی شرکت‌ها در وسط شهر طبس زمین‌های خوبی را گرفتند ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و علت را بررسی خواهیم کرد.

قاسمی تاکید کرد: در شهر طبس مشکل زمین نداریم. طرح‌های خوبی به شهر الحاق خواهد شد تا به همه مردم زمین برسد و این کار هم سریع انجام خواهد شد.

وی افزود: نگاه ما این است که مردم راحت زندگی کنند و نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی پس از دیدار رییس جمهوری با مردم طبس در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع)، دقایقی در جمع مردم قرار گرفت و به مشکلات آنان گوش داد.

تسریع در روند واگذاری زمین برای طرح‌های سرمایه‌گذاری، استخدام نیروهای بومی در معادن شهرستان، تسریع در واکسن کارگران معادن، افزایش اجاره‌بها در طبس، کاهش درصد تسهیلات مسکن از مشکلات و درخواست‌ها مطرح شده از سوی مردم شهر طبس بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برخی از مشکلات در حوزه اختیارات و وظایف من نیست اما به مسوولان متولی در دولت برای پیگیری منتقل خواهم کرد.

رستم قاسمی همچنین از سایت مسکن ملی شهر طبس بازدید کرد و در نشستی در سالن جلسات شهدای فرودگاه طبس، مشکلات طرح مسکن ملی شهرستان طبس را مورد بررسی قرار داد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ـ رییس‌جمهوری ـ امروز (جمعه ۱۹شهریورماه ۱۴۰۰) در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد.

تعدادی از اعضای هیات دولت و وزیران از جمله وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهور و معاون اجرایی رئیس جمهور، آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه است.

گفتنی است، طرح جهش تولید و تامین مسکن که روز ششم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید هم‌اکنون به قانون تبدیل و ابلاغ شده و تمامی سطوح دولتی و بخش خصوصی برای اجرایی شدن این قانون تلاش خواهند کرد.

از جمله مهمترین ویژگی‌های این طرح می‌توان از پرداخت تسهیلات ۱۰ تا ۱۲ درصد برای تولید مسکن، الزام دستگاههای دولتی برای در اختیار گذاشتن زمینهای در محدوده حریم شهرها به وزارت راه و شهرسازی و تکلیف وزارت صمت برای تامین مصالح مورد نیاز احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی اشاره کرد. این در حالی است که پیش از این سود وام طرح جهش تولید و تامین مسکن ۱۸ درصد تعیین شده بود که پس از انجام کارهای کارشناسی به ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.

 

سامانه ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰، عنوان سامانه ای است که آدرس آنtem.mrud.irبوده و با هدف پرداخت تسهیلات دولتی مسکن با شرایط مناسب به اقشار ضعیف جامعه و حمایت از آنها در برابر افزایش سرسام آورر قیمت مسکن تاسیس و راه اندازی شده است. آدرس سامانه ثبت نام خانه اولی ها 1400 همان سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن بوده که علاوه بر اعطای وام خانه و تسهیلات ساخت و خرید مسکن، به سرپرستان خانواری که مستاجر بوده نیز، وام ودیعه مسکن را تحت شرایط خاص سامانه اعطا می نماید.


شرایط ثبت نام خانه اولی ها 1400

در بخش قبل، به معرفی سایت ثبت نام خانه اولی ها پرداخته و توضیح دادیم که هدف از راه اندازی سامانه ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ کمک به خانه دار شدن خانه اولی ها و مسکن اولی ها یی بوده که از توانایی مالی و اقتصادی لازم برای ساخت و خرید خانه برخوردار نمی باشند. بنابراین همانطور که شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن برای مستاجران توسط دولت تعیین گردیده و تنها دارندگان این شرایط می توانند برای دریافت آن تسهیلات اقدام نمایند، خانه اولی ها و مسکن اولی ها نیز برای اینکه بتوانند وام مسکن اولی 1400 را دریافن نمایند، باید دارای شرایطی بوده که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. شرایط ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰به شرح زیر می باشد:

 

 •  اولین شرط از شرایط ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ آن است که متقاضی وام و افراد تحت تکفل وی ، ازتاریخ 1/1/1384 به بعد فاقد هرگونه زمین یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ 22/11/1357 از امکانات دستگاه های دولتی و عمومی برای تامین زمین و مسکن استفاده نکرده باشند.
 •  خانه اولی و مسکن اولی های ثبت نام کننده باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.

 افراد زیر ، مستثنی از  شرط تاهل و سرپرست خانوار بوده و به عنوان خانه اولی و مسکن اولی، شرایط ثبت نام خانه اولی ها 1400 را خواهند داشت:

 • زنان مجرد خودسرپرست که حداقل 35 سال سن داشته باشند.
 • نخبگان علمی کشور، به شرط معرفی توسط بنیاد ملی نخبگان کشور
 • معلولین جسمی و حرکتی، با شرط سنی حداقل 20 سال و با معرفی سازمان بهزیستی کشور
 1.  متقاضی ثبت نام طرح خانه اولی ها ۱۴۰۰، حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا را داشته باشد.
 2.  خانه اولی و مسکن اولی های ثبت نام کننده نباید از آغاز سال ۱۳۸۴ تا کنون از تسهیلات بانکی ساخت یا خرید مسکن استفاده کرده باشند.

شرایطی که تا اینجا در مورد آن صحبت کردیم، شرایط ثبت نام خانه اولی ها در سامانه ثبت نام خانه اولی ها 1400 بود. اما چنانچه پس از ثبت نام، شرایط ثبت نام خانه اولی ها در سامانه تایید شده و آ نها برای دریافت تسهیلات مسکن به بانک معرفی شوند، برای استفاده از تسهیلات مسکن خانه اولی باید دارای شرایط دیگری نیز بوده که این شرایط عبارتند از:

 •  فقدان ممنوعیت قانونی برای گرفتن وام بانکی مانند نداشتن سابقه چک برگشتی .
 •  برخورداری از توانایی مالی لازم جهت واریز هزینه ساخت مسکن علاوه بر تسهیلات بانکی .
 •  توانایی مالی سپرده ‌گذاری حداقل ۴۰۰ میلیون ریال در اولین مرحله از مراحل ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰
 •  امکان پرداخت اقساط تسهیلات ثبت نام خانه اولی ها 1400 بر اساس نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار

مدارک ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰

برای ثبت نام در هر یک از سامانه های دولتی همچون سامانه املاک و اسکان ثبت نام کنندگان باید مدارک تعیین شده در آن سایت را ارائه نموده، چرا که تنها با ملاحظه این مدارک همچون مدارک لازم برای وام ودیعه مسکن مستاجران​ می توان شرایط ثبت نام را در مورد آن اشخاص احراز نمود. سایت ثبت نام خانه اولی ها نیز مستثنی از این مساله نبوده و خانه اولی ها و مسکن اولی هایی که برای ثبت نام طرح خانه اولی ها سال 1400 اقدام می نمایند، باید از مدارک لازم برای ثبت نام سامانه خانه اولی ها را ارائه نمایند که ما در این بخش به بررسی آن می پردازیم.

مدارک ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰ عبارتند از:

 

۱ کارت ملی متقاضی

۲ شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل وی

۳ گواهی سرپرستی برای سرپرستان خانوار

۴ گواهی 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا با ارائه یکی از موارد زیر :

گواهی تحصیل فرزندان

مدارک محل تولد متقاضی یا همسر یا فرزندان

جواز کسب برای شاغلین اصناف برای متقاضی یا همسر

سابقه پرداخت بیمه برای متقاضی یا همسر

گواهی اشتغال به کار از مراجع دولتی برای متقاضی یا همسر

گواهی پرداخت حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان

۵سند مالکیت صرفا متقاضیان دارای زمین

نحوه ثبت نام خانه اولی ها 1400

همانطور که متقاضیان ثبت نام وام ودیعه مسکن و سایر سامانه های دولتی برای ثبت نام تسهیلات مربوطه باید شیوه نامه ثبت نامی آن سامانه را رعایت کرده و صرفا بر اساس دستور العمل ارائه شده در سایت مربوطه برای ثبت نام تسهیلات اقدام نمایند، خانه اولی ها و مسکن اولی هایی هم که برای ثبت نام سایت خانه اولی ها ۱۴۰۰ اقدام می کنند، لازم است تا نحوه و شیوه نامه ثبت نام خانه اولی ها را که در سامانه مشخص گردیده را رعایت نموده تا ثبت نام آن ها به درستی انجام شده و در نهایت با دریافت کد رهگیری قادر به پیگیری درخواست خود باشند. نحوه ثبت نام خانه اولی ها 1400 به ترتیب زیر می باشد:

۱مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سایت ثبت نام خانه اولی ها ۱۴۰۰یعنی tem.mrud.ir را در آن جست و جو نموده تا وارد صفحه اصلی سامانه ثبت نام خانه اولی ها شوید.

۲در این صفحه ، به منظور ثبت نام تسهیلات خانه اولی ها دکمه (ثبت نام مسکن ملی) را بزنید.

۳در صفحه جدید، پس از مطالعه شرایط و مقررات ثبت نام وام خانه اولی ها ۱۴۰۰ دکمه (متن بالا را مطالعه کرده و می پذیرم) را کلیک نمایید.

۴در مرحله بعد، کد ملی و شماره همراه خود و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس دکمه (مرحله بعد) را بزنید.

۵ در صفحه جدید باید مراحل ثبت نام تسهیلات مسکن خانه اولی ها 1400 را تکمیل نمایید که شامل این موارد می باشد: نام شهر و آدرس محل سکونت، مشخصات فرد متقاضی و مشخصات اعضای خانواده وی شامل همسر و فرزندان، سوابق سکونت در شهر مورد تقاضا، تعهدات مالی و ملک مورد نظر .

۶ هنگامی که مراحل ثبت نام تسهیلات مسکن خانه اولی ها ۱۴۰۰ را تکمیل نمایید، یک رهگیری را از سایت سامانه ثبت نام خانه اولی ها دریافت نموده که لازم است آن را در جایی یادادشت نمایید. زیرا همانند پیگیری وام ودیعه مسکن برای پیگیری های بعدی ثبت نام خانه اولی ها 1400 به آن نیاز خواهید داشت.

 

 


 

ثبت نام مسکن ملی

اسامی شهرهای ثبت نامی اقدام ملی مسکن مرحله پنجم سال 1400


معاونت مسکن و ساختمان از آغاز ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در بیش از ۲۰۰ شهر کشور خبر داد و مهلت ثبت‌نام را یک هفته اعلام کرد.

 

به گزارش گروه املاک صدف ، بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن امروز ۱۹ خرداد در بیش از ۲۰۰ شهر کشور آغاز شد و به مدت یک هفته در کشور ادامه دارد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی tem.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام در این مرحله از طرح اقدام ملی مسکن اقدام کنند.

حسب ماده یک آئین‌نامه اجرائی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، متقاضیان ثبت‌نام باید دارای چهار شرط فاقد زمین یا واحد مسکونی، پنج سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا، عدم استفاده از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن و متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

موارد حائز اهمیت جهت ثبت نام مرحله پنجم:

متقاضیان ساکن در کلان شهر تهران در این مرحله می‌توانند علاوه بر شهرهای جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی، در شهرهای نصیرشهر، صفادشت و رباط کریم و قرچک نیز ثبت‌نام کنند. متقاضیان ساکن در شهرهای بهارستان، قدس و ملارد می‌توانند در نصیرشهر و رباط کریم و متقاضیان ساکن در شهرری نیز می‌توانند در شهر قرچک ثبت‌نام کنند. محل تامین زمین متقاضیان ساکن در شهر مینوشهر در استان خوزستان، شهر خرمشهر است.

 

اسامی شهرهایی که ظرفیت جدید طرح اقدام ملی مسکن برای آن‌ها ایجاد شده است به شرح زیر است:

 

استان اردبیل شهرهای اصلاندوز، پارس‌آباد، گرمی، نمین، هشتجین، رضی.

استان اصفهان شهرهای اردستان، بادرود، جندق، حبیب‌آباد، خالدآباد، خور، داران، دولت‌آباد، زواره، شهر جدید بهارستان، علویجه، گلپایگان، مهاباد، میمه، وزوان، شهرجدید فولادشهر، نوش‌آباد، ابوزیدآباد، فرخی، شهر جدید مجلسی

استان البرز شهرهای نظرآباد، اشتهارد، شهر جدید هشتگرد.

استان ایلام شهر ایوان

استان آذربایجان‌شرقی شهرهای اسکو، بستان آباد، دوزدوزان، شهر جدید سهند، صوفیان، عجب‌شیر، گوگان، مرند، ممقان، هادیشهر، باسمنج، بناب، تسوج، خاروانا، کشکسرای، هشترود، هوراند، ورزقان

استان آذربایجان غربی شهرهای ارومیه، پلدشت، خوی، سیه‌چشمه، شوط، نقده.

استان بوشهر شهرهای خورموج، آبدان، اهرم، برازجان، بندرکنگان، شهرجدید عالیشهر، بندر دیر، بندر دیلم، بندر ریگ، چغادک، شهر جدید سیراف (نایبند)

استان تهران شهرهای دماوند، شهر جدید پرند، قرچک، رباط‌کریم، صفادشت، نصیرشهر.

استان چهارمحال‌وبختیاری شهرهای گندمان، هفشجان، چلگرد، جونقان

استان خراسان‌رضوی شهرهای قوچان، انابد، تربت‌حیدریه، جنگل، خرو، داورزن، رباط‌سنگ، رشتخوار، سفیدسنگ، سنگان، شهر جدید گلبهار، شهرزو، فرهادگرد، قاسم‌آباد، قلندرآباد، کاخک، مزدآوند، جغتای، شادمهر، شهر جدید بینالود، کندر، یونسی، همت‌آباد، نیل‌شهر، باجگیران، حکم‌آباد

استان خراسان‌شمالی شهرهای اسفراین، بجنورد، تیتکانلو، جاجرم، شیروان، فاروج، درق، گرمه، آوار، ایور

استان خوزستان شهرهای اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامشیر، شوشتر، هفتگل، آبادان، آغاجاری، خرمشهر، امیدیه، باغ ملک، هندیجان، اروندکنار، چوبیده، سردشت، مینوشهر (محل تامین زمین خرمشهر)، صفی آباد، میانرود، شهر جدید شیرین‌شهر، شهر جدید رامین.

استان زنجان شهرهای سلطانیه و صایین‌قلعه

استان سمنان شهرهای آرادان، بیارجمند، دامغان، شهر جدید ایوانکی، کلاته‌خیج، گرمسار، میامی، مهدی‌شهر.

استان سیستان‌وبلوچستان شهرهای ایرانشهر، راسک، شهر جدید تیس، گلمورتی، نگور، کنارک، خاش، شهر جدید رامشار.

استان فارس شهرهای آباده، شهر جدید صدرا، اوز، خنج، گله‌دار، لامرد، گراش.

استان قزوین شهرهای آبیک، اسفرورین، اقبالیه

استان قم شهر قم

استان کرمان شهرهای انار، اندوهجرد، بردسیر، چترود، رفسنجان، سیرجان، شهداد، عنبرآباد، کوهبنان، ماهان، محی آباد، بهرمان، جوپار، جوزم، راور، فهرج، گلباف، کشکوییه

استان کرمانشاه شهر کرمانشاه

استان گلستان شهرهای آزادشهر، آق‌قلا، بندر ترکمن، بندرگز، جلین، علی آباد، گرگان، گمیش‌تپه، مینودشت، کردکوی

استان گیلان شهرهای رشت و صومعه‌سرا

استان لرستان شهرهای ازنا، بروجرد، دورود، نورآباد، الیگودرز.

استان مرکزی شهرهای اراک، دلیجان، شهرجدید امیرکبیر، شهر جدید مهاجران، غرق‌آباد، کمیجان، نوبران

استان هرمزگان شهرهای چارک، سیریک، میناب، شهرجدید علوی

استان همدان شهرهای تویسرکان، جورقان، سرکان، نهاوند، کبودرآهنگ، فامنین، فیروزان، گل‌تپه، گیان، برزول، کرفس، دمق، قروزه درگزین

استان یزد شهرهای ابرکوه، احمدآباد، اردکان، بافق، بهاباد، تفت، شاهدیه، مهردشت، مهریز، میبد، ندوشن، نیر، هرات، اشکذر، زارچ، بفروئیه، عقدا، خضرآباد.

 

 ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های خراسان‌جنوبی، کردستان، کهگیلویه‌وبویراحمد انجام نمی‌شود و شهرهای استان مازندران نیز که ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در آن‌ها انجام می‌شود، متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

 

 

 

 


شرایط و نحوه ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1400 | کدام استان ها و شهرها در سال 1400 ثبت نام مسکن ملی دارند ؟

  ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1400

شرایط و نحوه ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1400 | کدام استان ها و شهرها در سال 1400 ثبت نام مسکن ملی دارند ؟

  ثبت نام دومین مرحله طرح ملی مسکن سال 1400

 

 سایت ثبت نام مسکن ملی خرداد 1400
 

بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، دور جدید ثبت نام برای واحدهای اقدام ملی مسکن از هفته آینده آغاز می‌شود.
به گزارش گروه املاک صدف ، ثبت نام مجدد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از روز ۱۷ خردادماه آغاز می‌شود. این چهارمین مرحله از ثبت‌نام خواهد بود که البته جزئیاتی درخصوص تعداد واحدهای ثبت نامی اعلام نشده است.

محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ با بیان این خبر گفت: با مصوبه دولت، تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و تولید مستمر مسکن در دستور کار است.

طبق گفته او، مرحله دوم مسکن ملی تا پایان خردادماه افتتاح می‌شود.
وزارت راه و شهرسازی پیش از این بارها اعلام کرده که متقاضیان بدحساب از پروژه های مسکن ملی حذف و از لیست رزرو جایگزین آنها خواهد شد.

البته گفته می‌شود نظر محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ این است که مدیران، پروژه‌های اقدام ملی را با وام بانکی جلو ببرند و اگر واقعا مجبور شدند اقدام به حذف افراد کنند.

گفتنی‌است، از کل ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن که در مرحله اجرا قرار دارد تا روز ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد ۲۱۳ هزار و ۱۰۱ متقاضی برای مسکن ملی افتتاح حساب و از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۳۳۸ نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل ۶۷۹۰ میلیارد تومان است. بنابراین حدود ۳۸۰ هزار نفر مبلغی واریز نکرده‌اند که احتمال حذف آنها وجود دارد.


قیمت هر متر مسکن ملی ۳.۷ میلیون تومان

همچنین قیمت به‌روز واحدهای اقدام ملی مسکن به ۳.۷ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. این موضوع را اواخر اردیبهشت ماه یاسر لک ـ معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ـ به ایسنا اعلام کرد و گفت: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل ها کاهشی یا افزایشی باشد.


مسکن ملی در یک نگاه

 

شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ‌زنی شد و ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ثبت نام از متقاضیان در چهار استان آغاز و سپس به دیگر استانها تسری پیدا کرد.

برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. مسئولان وزارت راه و شهرسازی، پیشرفت پروژه اقدام ملی مسکن را حدود ۲۵ درصد اعلام کرده‌اند و اسلامی قول داده در نیمه اول سال ۱۴۰۰ ماهانه ۲۰ هزار واحد افتتاح شود.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین محاسبات که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده به ۳.۷ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.

یادآور می‌شود،ثبت نام مراحل اول، دوم و سوم به پایان رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ آغاز شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به اتمام رسید. مرحله چهارم نام نویسی از روز ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

در دومین مرحله طرح ملی مسکن، برای ۱۸۳ شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، به ۷۷۰ شهر افزایش می‌یابد.

به گزارش وبسایت صدف به نقل از  آنا، محمود محمودزاده دقایقی پیش در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره آغاز ثبت‌نام دور جدید طرح «اقدام ملی مسکن» اظهار کرد: از صبح پنجشنبه (۱۸ دی ماه) تا ساعت ۲۴ پنجشنبه (۲۵ دی‌ماه) امکان ثبت‌نام فراهم شده است.

 

وی افزود: در این مرحله برای ۱۸۳ شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، به ۷۷۰ شهر افزایش می‌یابد.

 

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در مرحله جدید یک هفته ثبت‌نام خواهیم داشت و شرایط چهارگانه مذکور در آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و تولید مسکن شامل

۱. اقامت پنج‌ساله در محل مورد تقاضا

۲. تأهل یا سرپرست خانوار بودن

۳. داشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد (فرم «ج» متقاضیان سبز باشد)

۴. توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی) خواهد بود.

محمودزاده درباره اسامی استان‌هایی که در مرحله جدید ثبت‌نام خواهیم داشت، گفت: در استان‌های تهران، ایلام، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، قزوین، مازندران و … ثبت‌نام طرح ملی مسکن انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: متقاضیان صبح پنجشنبه هفته جاری با مراجعه به سامانه www.tem.mrud.ir  ثبت‌نام خود را انجام دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که در مراحل قبلی شهر مورد تقاضا را به اشتباه وارد کرده و از این رو با رد تقاضا مواجه شده بودند، در مرحله جدید می‌توانند شهر مورد تقاضای خود را اصلاح کنند؛ به شرط آنکه در شهر مورد تقاضا، شرایط اقامت حداقل پنج سال را داشته باشند.

محمودزاده تأکید کرد: شرط اقامت پنج سال ساخت برای شهرهای جدید مستثناست و متقاضیان ثبت‌نام طرح ملی مسکن در شهرهای جدید از این شرط معاف هستند.

وی اظهار کرد: در استان تهران و دوره‌های قبلی ۲۰ شهر، شمال، جنوب، شرق و غرب استان و همچنین ۴ شهر جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی برای متقاضیان تهرانی ثبت‌نام انجام شده بود. در مرحله جدید اراضی جدیدی در نسیم‌شهر رباط‌کریم پیش‌بینی شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: چنانچه در مراحل احداث پروژه‌ها، ظرفیت‌های خالی ایجاد شود، باز هم ثبت‌نام خواهیم داشت.

محمودزاده در پاسخ به سؤالی درباره خرید و فروش امتیاز مسکن ملی گفت: هیچ امتیازی برای کسی وجود ندارد که بخواهد آن را خرید و فروش کند. از شهروندان می‌خواهم وارد این فضاها نشوند، چرا که خرید و فروش ثبت‌نام طرح ملی مسکن، معاملات غیررسمی بوده و قطعاً متضرر خواهند شد؛ کسی هم پاسخگو نیست.

وی ادامه داد: اگر کسی امتیاز مسکن ملی را بخرد، از طرح اقدام ملی خارج شده و از ادامه پروژه باز خواهد ماند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره رقم آورده متقاضیان گفت: ۴۰ میلیون تومان رقم آورده اولیه متقاضیان است و در مراحل بعدی پروژه، ارقام جدیدتر آورده‌ها به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد. برخی پروژه‌ها ۶۰ درصد پیشرفت دارند که متقاضیان این پروژه‌ها باید نسبت به واریز آورده‌های بعدی اقدام کنند اما در حال حاضر فعلاً برای متقاضیان ورود به این طرح، رقم آورده اولیه همان ۴۰ میلیون تومان است.

معرفی پروژه‌های تولید انبوه مسکن و خدمات در سراسر کشور از طریق بورس

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان در خصوص ساز و کارهای ورود بخش مسکن به بازار سرمایه و همچنین پالایش های مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، به ارائه توضیح پرداخت.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با یادآوری اینکه در مرحله دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن حدود ۵۳۰ نفر از طریق سامانه اینترنتی و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک ثبت‌نام کردند، گفت: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از طریق پیامک ثبت نام کردند به محض مناسب شدن شرایط بهداشتی جامعه، به آنها اعلام می‌شود تا مدارک خود را در سایت کامل کنند تا امکان پالایش آنها وجود داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام اقدام ملی مسکن از طریق سامانه اینترنتی ثبت‌نام کردند که در حدود ۵۳۰ هزار نفر بودند پالایش اصلی آنها که موضوع فرم "ج" بوده تمام شده و ظرف چند روز آینده باقیمانده پالایش‌ها که شامل مالکیت سندی و ملکی است انجام می‌شود و به آن دسته از متقاضیان که پالایش آنها مثبت ارزیابی شود پیامکی ارسال خواهد شد تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

محمودزاده همچنین درباره حضور بخش مسکن در بازار سرمایه و امکان بهره‌مندی از این فضا برای فعالان بخش مسکن، توضیح داد: در خصوص استفاده از بازار سرمایه و ورود بخش مسکن به بازار سرمایه، با توجه به رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش تولید مسکن، تعادل بخشی به بازار مسکن و جبران کمبودهایی که وجود دارد، پیش تر با سازمان بورس توافقاتی حاصل و پروژه‌هایی هماهنگ شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برای ورود یک سری از شرکت‌های ساختمانی به صندوق زمین و مسکن مشکلات و موانع قانونی وجود داشت، اصلاح آیین نامه قانون ساماندهی در مدار انجام قرار گرفت که اصلاحات قبلا به دولت ارسال شده بود. هم اکنون و تا این تاریخ اصلاح قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن به تصویب کمیته‌های تخصصی دولت رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که در جلسات اصلی دولت و به زودی مصوب شود و قابلیت اجرایی یابد.

محمودزاده گفت: با تصویب و ابلاغ اصلاحات قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن، حجم زیادی از پروژه‌های تولید انبوه مسکن و خدمات در سراسر کشور از طریق بورس معرفی می‌شوند تا افرادی که علاقمند به سرمایه‌گذاری هستند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند. با این روش، هم ارزش افزوده و هم سرمایه‌گذاری مطمئنی در بازار اقتصادی ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از طریق بازار سرمایه برای تأمین منابع مالی پروژه‌ها و موضوع تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی توافقاتی انجام شده است که همه اینها با هدف سامان‌دهی بیشتر به این صنعت و امکان ورود سرمایه های خرد و متوسط به تولید مؤثر مسکن است که انتفاع مناسبی نیز برای صاحبان سرمایه داشته باشد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (50 رای)