هزینه آماده سازی واحد های مسکن مهر مشخص شد

هزینه آماده سازی واحد های مسکن مهر مشخص شد

هزینه آماده سازی واحد های مسکن مهر به ازای هر متقاضی 15 میلیون تومان می باشد.

مدیر  کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: میزان هزینه آماده سازی مسکن مهربرای هر متقاضی 10 تا 15 میلیون تومان می باشد.وی همچنین در خصوص تخلف مالی شرکت عمران پردیس گفت:این تخلف مرتبط با شهر های جدید می باشد.

نادر محمدزاده گفت: از 74 هزار مسکن موجود در شهر پردیس، چیزی حدود 14 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است. وی در ادامه افزود: در عین حال حدود 40 هزار واحد آماده نیز موجود است که پس از پایان مراحل خدماتی تحویل متقاضیان خواهد شد.وی اظهار امیداواری کرد تحویل این تعداد واحد ها در دولت فعلی به پایان رسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: مطابق قانون پرداخت هزینه آماده سازی واحد ها به عهده متقاضی می باشد اما در پردیس شرایط به گونه ای است که دریافت این سهم  که معادل 40 میلیون تومان می باشد غیر ممکن است.

محمدزاده در رابطه با میزان سهم متقاضیان از هزینه آماده سازی گفت:قاونا می بایست کل هزینه آماده سازی از متقاضی اخذ شود ولی تا کنون این هزینه ها از محل یارانه و منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید پرداخت گردیده است.

املاک تهران

مدیر کل شهرسازی استان تهران تصریح کرد:تلاش ما بر این است که متقاضیان هزینه ای بیش از 10 تا 15 میلیون برای آماده سازی واحد ها متحمل نشوند.

محمد زاده همچنین در خصوص تخلف مالی انجام شده توسط شرکت عمران پردیس گفت: فعالیت های بخش راه در تهران چیزی معادل 5 هزار میلیارد تومان هزینه در بر دارد که  5/1 این مبلغ توسط اداره کل راه و شهرسازی  پرداخت و بقیه هزینه توسط شرکت های ساخت و ساز انجام می شود.

وی گفت: پروژه مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت در استان تهران رو به اتمام است و از 42 شهر و 16 شهرستان به غیر از 2 یا 3 شهرستان مسکن مهر خاتمه می یابد.

محمد زاده اظهار داشت:در شهر پرند تاکنون 95 هزار مسکن مهر ساخته شده است که تعداد 60 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.وی همچنین گفت:35 هزار واحد نیز مراحل پایانی ساخت را سپری می کند.او اظهار امیدواری کرد که با پاین این دولت بتوانند 25 هزار واحد دیگر را تحویل متقاضیان دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از حدود 100 هزار عضو  سازمان نظام مهندسی سخن گفت و ادامه داد:‌این اعضا در حال حاضر امور بخش مسکن را مدیریت و اجرا می کنند. وی همچنین  از تشکیل 30 هزار میلیارد تومان پرونده در مراجع قضایی  خبر داد.

محمد زاده مدیر کل اداره  راه و شهرسازی استان تهران در پایان به بافت‌های درون‌ شهری اشاره کرد و گفت: وضع موجود استان تهران حکایت از 6 هزار هکتار سکونتگاه غیر رسمی و 8 هزار هکتار بافت فرسوده دارد.

منبع:اقتصاد آنلاین

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز