مسکن نوروزی و رفاه مسافران نوروزی

مسکن نوروزی و رفاه مسافران نوروزی

استفاده از مسکن نوروزی می تواند هزینه ها را برای مسافران نوروزی کاهش دهد

نوروز فرا رسیده است و مسکن نوروزی به عنوان یکی از طرح های خوب در دهه های گذشته با رشد بسیار مناسبی روبرو شده است. این نوع مسکن به مسکن مبله ، مسکن نیمه مبله و مسکن خالی ای اتلاق می شود که در ایام نوروز و عید در اختیار مسافران قرار می گیرد تا از گزند باد و طوفان در امان باشند و همنینطور صاحب خانه ها نیز بتوانند در عید برای خود کسب درآمد داشته باشند. از قدیم این نوع خانه ها بوده و در ایام سال با پخش تراکت یا نشان دادن کلید در ورودی های شهر های مختلف ، در اختیار مردم قرار می گرفته است. تجربه سالیان دراز استفاده از این خانه ها در شهرهای بزرگ ، تقریبا با رضایت بالای استفاده کنندگان از این املاک چند روزه و همچنین استفاده صاحبخانه هایی که یا قصد اجاره دراز مدت خانه های خود  را نداشته اند و یا نتوانسته اند واحد آپارتمانی خود را در زمان مناسب اجاره بدهند ، همراه بوده است.

املاک تهران

این تجربه قدرتمند از چند سال پیش مورد توجه مسئولان قرار گرفت. این توجه مسئولان همزمان با رشد مسافرت ها به خصوص در ایام تعطیلات نوروز همراه بود. در سال های گذشته با رشد مسافرت ها مواجه بودیم و کمبود جا و همچنین بالا بودن هزینه های هتل ،  مسئولان را به فکر ساماندهی این منازل اجاره ای انداخت . البته در کنار ایجاد این نوع املاک اجاره ای ، بحص ساماندهی مکان های رو باز یا رو بسته عمومی برای چادرزدن  استراحت مسافران مطرح شد و آن نیز به خوبی تحت مدیریت قرار گرفت . درست است که در مدیریت این موارد اشکالات فراوانی هست ، اما باید همین که مسئولان در این امر توانسته اند کارهایی را انجام دهند، سپاس گذار بود تا نواقص و مشکلات نیز به خوبی برطرف شوند.

مسکن نوروزی

مسکن نوروزی که با هدف ساماندهی خانه های اجاره ای فصلی یا روزانه به وجود آمد ، حالا توانسته بعد از گذشت چند سال و کسب تجربه مناسب در این زمینه ، مشکلات و ایرادات خود را به خودی خود برطرف کند. بسیاری از استفاده کنندگان از مسکن نوروزی از این نوع مسکن رضایت کامل داشته اند. هرچند به هر حال نوع رضایت مردم از مسکن نورزی قطعا متفاوت است چرا که مهماندار این مهمانان نوروزی در واقع خود مردم هستند و هر کدام با فرهنگ و اخلاق خاص خود از مهمانان خود پذیرایی می کنند. همین امر تنوع نظرات در مورد مسکن نوروزی را به همراه داشته است.

هر چند با طرح ساماندهی ، هر کسی که بخواهد مسکن نوروزی خود را در اختیار دیگران قرار دهد باید در سامانه ثبت نام کرده و امکانات و دیگر موارد محل سکونت را اعلام کند، اما اخلاق متفاوت افراد و در برخی موارد تفاوت رسومات و فرهنگ ها باعث شده تا مشکلاتی برای این واحد های نوروزی  ایجاد شود.

اما در نوروز 96 با توجه به بالارفتن حجم مسافران و همچنین بارانی و سرد بودن هوا در بیشتر نقاط کشور ، شاهد رشد اسفاده از مسکن نوروزی هستیم . البته در کنار مسکن نوروزی همانطور که اشاره شد موارد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد مثل مدارس ، سوله ها و ... اما با توجه به شرایط جوی ، افرادی که به بدون وابستگی به ارگان خاصی راهی مسافرت می شوند می توانند از این نوع املاک استفاده کنند و نوروز خوبی را برای خود رقم بزنند.

اما مسئولان باید دقت داشته باشند که این ظرفیت عظیم مسافران نوروزی می تواند به رشد کسب و کار در مناطق مختلف کمک کند ، با ایجاد سوبسیت ها و مواردی از این دست می توان مسافرت و مهمتر از همه مکان اتراق افراد را ایمن و کم هزینه تر کرد تا چرخ رونق اقتصاد کشور بیش از پیش بچرخد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز