قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

در این مقاله خواهید خواند:

معرفی شهرک اکباتان

شهرک اکباتان که در منطقه 5 تهران بزرگ واقع شده است، یک منطقه مسکونی با شرایط ویژه برای زندگی می باشد. این شهرک که پیش از انقلاب و در زمان پهلوی ساخته شده است دارای امکانات و ویژگی های بسیار خوبی می باشد که موجب شده تا این شهرک جزو پرطرفدارترین شهرک های مسکونی به شمار رود. به طوری که براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، ساکنین این شهرک علاقه‌مندی بالایی نسبت به محل زندگی خود داشته و میزان رضایتشان از محل زندگی و امکانات آن در سطح مطلوبی قرار دارد.

موقعیت مکانی شهرک اکباتان

شهرک اکباتان در غرب تهران و در ناحیه 6 منطقه 5 شهرداری قرار دارد. این شهرک وسعت بسیار زیادی داشته و از جهات جغرافیایی مختلف شرایط زیر را دارا می باشد:

 • شمال: اتوبان تهران کرج
 • جنوب: بزرگراه شهید لشگری
 • شرق: کوی بیمه و شهرک آپادانا
 • غرب: نمایشگاه صنایع هواپیمایی

قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

مشخصات شهرک اکباتان

شهرک اکباتان دارای 3 فاز مشخص می باشد که در مجموع ۱۵ هزار ۶۷۵ واحد مسکونی را در خود جای داده است. نکته ای که در مورد بلوک های مسکونی شهرک می توان به آن اشاره کرد این است که در مقایسه با وسعت شهرک تعداد خانوار محدودی در آن ساکن هستند. به عبارتی سازندگان این شهرک با دید سرمایه گذاری و سود آوری شرایط زندگی و سکونت مردم را مختل نکرده اند. لذا این مورد یکی از شاخص ترین ویژگی های این شهرک در مقایسه با دیگر شهرک های مسکونی پایتخت می باشد.

فاز 1 شهرک اکباتان

این بخش از شهرک دارای 10 بلوک مسکونی می باشد که دارای تیپ های متفاوت و همچنین متراژ و تعداد خواب متفاوتی می باشند. بلوک های مسکونی به همراه مدارس مختلف، 2 استادیوم و 7 بازارچه فاز 1 مجموعه را تشکیل داده است.

فاز 2 شهرک اکباتان

 فاز2 بزرگترین فاز شهرک اکباتان بوده و شامل ۱۹ بلوک مسکونی است که دارای جهت گیری شمالی و جنوبی می باشند. این فاز از شهرک که دارای مقاومت بالایی در برابر زلزله می باشد با بهترین شرایط و بر اساس استانداردهای موجود ساخته شده است و علاوه بر بلوک های مسکونی 5 مدرسه، 3 بازارچه و  همچنین بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی، رفاهی، تجاری، فرهنگی، ورزشی و گردشگری ایران را نیز در خود جای داده است.

فاز 3 شهرک اکباتان

فاز 3 یا همان جدیدترین فاز شهرک اکباتان دارای 4 بلوک مسکونی، 2 مدرسه و همچنین یک مجتمع تجاری می باشد. 

بلوک های مسکونی شهرک اکباتان به گونه ای اجرا و ساخته شده اند که ویژگی ها و شرایط متعددی را شامل می شوند. از جمله ویژگی های خاص این شهرک می توان موارد زیر را یادآور شد:

 • کیفیت ساخت بالا
 • مقاومت بالای ساختمان ها در برابر زلزله
 • عمر بالای ساختمان ها به سبب کیفیت بالای ساخت (تخمین عمر مفید 300 ساله)
 • استفاده از مصالح خارجی و با کیفیت
 • استاندارد بودن ساختمان ها
 • نورگیر بودن واحدها
 • مشرف نبودن ساختمان ها به یکدیگر
 • در نظر گرفتن فضای سبز کافی در بین بلوک ها و در تمامی قسمت های شهرک

رهن و اجاره در شهرک اکباتان

امکانات شهرک اکباتان

شهرک اکباتان به گونه ای طراحی شده است که امکانات بسیاری از جمله مدارس، مراکز درمانی، بوستان ها، ورزشگاه، ایستگاه مترو و همچنین مراکز تجاری را برای آن شاهد هستیم. تعداد و پراکندگی این امکانات به گونه ای است که به راحتی در دسترس تمامی ساکنین شهرک می باشد. به عنوان مثال مغازه ها و مراکز خرید به راحتی قابل دستیابی بوده و افراد بدون نیاز به وسیله نقلیه می توانند مایحتاج خود را تامین کند. تنوع مغازه ها و خدمات ارائه شده توسط آن ها نیز مناسب بوده و نیازهای مختلف افراد را پاسخ گو می باشد. 

تعداد مدارس شهرک نیز کاملا ایده آل بوده و نه تنها مشکلی برای رفت و آمد دانش آموزان ایجاد نمی کند بلکه به سبب تعدد آن ها در فضای شهرک، امکان رفت و آمد توسط خود آن ها به راحتی وجود دارد.

میزان فضای سبز شهرک و بوستان های آن به حدی می باشد که علاوه بر زیبایی، آب و هوای مناسبی را برای زندگی افراد فراهم آورده است. فضای سبز و درختان کاشته شده در تمام نقاط شهرک علاوه بر چشم انداز مناسب و ایجاد زیبایی بصری موجب تسویه هوای شهرک شده است به طوری که این عامل در کنار اصول شهرسازی رعایت شده در زمان ساخت شهرک موجب شده تا جریان هوا به راحتی انجام شده و هوای آلوده بخش صنعتی غرب تهران در فضای شهرک باقی نماند.

در مجموع امکانات شهرک اکباتان برای زندگی و مراکز خرید یا آموزشی آن را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • ورزشگاه راه‌آهن در فاز 1 شهرک اکباتان
 • ورزشگاه شهید دستگردی در فاز 1 شهرک اکباتان
 • کتاب سرای محله اکباتان واقع در میدان بسیج
 • خانه سلامت اکباتان در میدان بسیج
 • بازار روز شهرک اکباتان در اتوبان ستاری
 • مسجد بعثت (فاز 1)، مسجد امام خمینی (فاز 2)، مسجد امام رضا (فاز 3)
 • ایستگاه مترو
 • مرکز خرید مگامال و فروشگاه هایپرمی

قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

شرایط رهن و اجاره در شهرک اکباتان

به گفته مشاوران املاک در شهرک اکباتان، اگر قصد خرید ملک در این شهرک را دارید، قیمت‌ مسکن در شهرک اکباتان به صورت متراژی نیست و متراژ واحد تاثیر چندانی در قیمت آن ندارد. حتی واحدهای با متراژ بالاتر ارزان‌تر هم است؛ اما به طور کل قیمت مسکن در شهرک اکباتان بین 2 تا 6میلیارد تومان متغیر است. عواملی چون بلوک، طبقه، پارکینگ، انباری، بازسازی یا عدم بازسازی واحد، موقعیت، دید، تیپ ساختمان و... در قیمت نهایی واحد تاثیرگذار است.

یک کارشناس مشاور املاک که در محدوده شهرک اکباتان فعالیت دارد،در خصوص قیمت مسکن در شهرک اکباتان گفت: واحدها در این شهرک به صورت، سوئیت، یک خواب، دوخواب، سه خواب و چهار خواب است که عواملی مثل موقعیت، دید، تیپ و... ساختمان قیمت مسکن را تعیین می‌کند.

 به گفته این کارشناس مشاور املاک، سوئیت‌ها در فاز یک و سه شهرک قرار دارد و متراژ آن‌ها نیز 43 و 48متری است. قیمت سوئیت‌ها نیز از 2میلیارد و 300میلیون تومان شروع شده و به 2میلیارد و 500میلیون تومان می‌رسد. همچنین برخی سوئیت‌ها قابلیت اضافه کردن یک اتاق خواب دارد و برخی نیز قبلا یک اتاق خواب به آن اضافه شده است.

وی ادامه داد: متراژ واحدهای یک خواب در این شهرک غالبا 61، 64 و 74متری است و قیمتشان از 2میلیارد و 300میلیون تومان شروع شده و تا 3میلیارد و 300میلیون تومان هم می‌رسد. داشتن یا نداشتن پارکینگ و انباری نیز در قیمت واحد نقش مهمی دارد و واحدهایی که پارکینگ و انباری دارد، با قیمت بالاتری ارائه می‌شود. واحدهای 74متری در فاز یک شهرک قرار دارد و به علت موقعیت بهتر و متراژ بالاتر قیمت بیشتری دارد و با بهترین شرایط حداکثر 3میلیارد و 300میلیون تومان معامله می‌شود.

این کارشناس مشاور املاک افزود: واحدهای دوخواب نیز در فاز 1 و 2 قرار دارد. متراژ در فاز یک پایین‌تر است؛ ولی قیمت آن به دلیل نقشه بهتر، طرفدار بیشتر و... بالاتر است. واحدهای فاز 2 دوبلکس و از 137 تا 142متر است. قیمت این واحدها از 3میلیارد و 500میلیون تومان شروع می‌شود. واحدهای دوخواب فاز یک نیز در بلوک A قرار دارد و متراژشان 78 و 86متر است. قیمت این واحدها بین 3میلیارد و 700میلیون تا 4میلیارد و 400میلیون متغیر است. البته برای خرید باید منتظر ماند زیرا درحال حاضر فایل زیادی برای فروش وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار کرد: قیمت مسکن در آپارتمان‌های 3خواب این شهرک از 4میلیارد و 200میلیون تومان شروع می‌شود و تا 5میلیارد و 700میلیون تومان هم می‌رسد. واحدهای فاز 2 دوبلکس و ارزان‌تر از فاز یک و سه است. متراژ در فاز یک و سه از 135 تا 146متر متغیر است و از 4میلیارد و 400میلیون تومان تا 5میلیارد و 700میلیون تومان معامله می‌شود. واحدهای سه خوابه فاز 2نیز تا 170متر است و قیمت آن نیز بین 4میلیارد و 200میلیون تا 5میلیارد تومان متغیر است.

این کارشناس مشاور املاک در خصوص واحدهای 4خواب گفت: همانطور که گفته شد کل واحدها در فاز 2 دوبلکس است و قیمت آن نیز پایین‌تر از فاز 1 و 3 است. متراژ واحدهای چهارخوابه در فاز 2، بین 190 تا 260متر است و قیمت آن‌ها نیز بین 5میلیارد تا 5میلیارد و 200میلیون تومان متغیر است. در فاز 1و3 هم متراژ واحدها 176 و 178متر است و از 5میلیارد و 200میلیون تومان تا 6میلیارد تومان معامله می‌شود. لازم به ذکر است در برخی واحدهای دوبلکس 4اتاق در طبقه بالا قرار دارد و برخی 2اتاق در طبقه پایین است و 2 اتاق در طبقه بالا؛ همه این عوامل برای تعیین قیمت مهم است.

وی تاکید کرد: برای خرید آپارتمان برخی از واحدها سند دارد و برخی خیر. البته سند نداشتن مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما واحدهایی که سند دارد، گران‌تر از واحدهای قراردادی (آن‌هایی که سند ندارد) است.

این کارشناس مشاور املاک درباره رهن و اجاره آپارتمان در شهرک اکباتان گفت: در این خصوص نمی‌توان قیمتی کلی داد و باید برای بررسی و راهنمایی بهتر به بنگاه مراجعه شود اما اگر بخواهیم چند مورد مثال بزنیم، یک واحد دو خواب با 50میلیون تومان رهن و 5میلیون تومان اجاره موجود است. همچنین یک واحد آپارتمان 3خواب با 500میلیون تومان برای رهن کامل واگذار می‌شود. برای اجاره یک واحد 3خواب دیگر نیز باید 100میلیون تومان رهن و ماهی 3ونیم میلیون تومان اجاره پرداخت.

وی ادامه داد: یک واحد آپارتمان سه خواب در فاز یک، به 410میلیون تومان سرمایه برای رهن کامل نیاز دارد. یک واحد آپارتمان 2خوابه در فاز 2 و بلوک 5، 350میلیون تومان جهت رهن کامل واگذار می‌شود. برای رهن کامل یک واحد یک خواب همراه با پارکینگ و انباری، باید 260میلیون تومان پرداخت کرد. وی افزود: اگر می‌خواهید واحدی را در اکباتان اجاره کنید، عوامل زیادی در تعیین قیمت دخیل است و نمی‌توان یک رقم واحد را بیان کرد. برای خرید هم به همین صورت است. داشتن یا نداشتن پارکینگ، انباری، اینکه واحد بازسازی شده یا خیر، موقعیت واحد، تیپ آن و سایر عوامل برای تعیین دقیق قیمت باید بررسی شود.

این کارشناس مشاور املاک عنوان کرد: نکته‌ای که به صورت کلی می‌توان گفت، این است که فاز دو همه واحدهایش دوبلکس است و با وجود متراژ بالاتر قیمت پایین‌تری دارد و فاز یک هم به علت موقعیت و نقشه بهتر، عام پسندتر بوده و طرفداران بیشتری دارد و به تبع قیمت آن هم بالاتر است.  

قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

با توجه به قیمت آپارتمان در مناطق 22گانه تهران و متوسط قیمت منطقه 5 املاک مختلف در شهرک اکباتان قیمت هایی به قرار زیر دارند.

 

آدرسمتراژسن بناطبقهقیمت
شهرک اکباتان خ بیمه88023,344,000,000
شهرک اکباتان فاز 1142326,600,000,000
شهرک اکباتان بلوک B21414306,800,000,000
شهرک اکباتان بیمه دوم105433,675,000,000
شهرک اکباتان فاز 21483055,500,000,000
شهرک اکباتان کوی بیمه841023,190,000,000
شهرک اکباتان بیمه سوم6811همکف1,990,000,000
شهرک اکباتان فاز 2170011و126,000,000,000
شهرک اکباتان لشگری خ ریاحی110092,200,000,000
شهرک اکباتان خ بهار شمالی991743,800,000,000

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (49 رای)
شهرک اکباتان در کدام منطقه قرار دارد؟

شهرک اکباتان در غرب تهران و در ناحیه 6 منطقه 5 شهرداری قرار دارد.

کیفیت ساخت خانه ها در شهرک اکباتان چگونه است؟

بلوک های مسکونی این شهرک که کیفیت ساخت مطلوبی دارند مقاومت بالایی در برابر زلزله داشته و همچنین عمر بالای ساختمان ها به سبب کیفیت بالای ساخت بسیار قابل توجه می باشد.

امکانات شهرک اکباتان چگونه است؟

شهرک اکباتان به گونه ای طراحی شده است که امکانات بسیاری از جمله مدارس، مراکز درمانی، بوستان ها، ورزشگاه، ایستگاه مترو و همچنین مراکز تجاری را برای آن شاهد هستیم. تعداد و پراکندگی این امکانات به گونه ای است که به راحتی در دسترس تمامی ساکنین شهرک می باشد.

شرایط رهن و اجاره در شهرک اکباتان چگونه است؟

به گفته مشاوران املاک، قیمت‌ مسکن در شهرک اکباتان به صورت متراژی نیست و متراژ واحد تاثیر چندانی در قیمت آن ندارد. برای اطلاعات کامل تر مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.