روشی نو در بازار تقاضای مسکن

روشی نو در بازار تقاضای مسکن
  • منتشر شده در : 28 آبان , 1395
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 764
  • 0

باتوجه به قرار گرفتن بازار مسکن در فاز پیش رونق و حجم بالایی که معاملات مسکن در ماه های گذشته داشته ولی قیمت مسکن همچنان در وضعیت ثبات نسبی قرار دارد.

در حال حاضر کسانی که متقاضی خرید مسکن هستند از روشی جدید استفاده میکنند که آن موکول کردن خرید خود به بهترین زمان ممکن برای ورور به بازار تقاضا است.

کارشناسان بازار مسکن معتقدند هنوز هم شرایط برای خرید آپارتمان‌های مصرفی – عموما کوچک متراژ و میان متراژ برای خانه اولی‌ها و همچنین واحدهای بزرگ‌تر برای متقاضیانی که قصد تبدیل به احسن کردن ملک خود را دارند – فراهم است. به این ترتیب اگر چه به نظر می‌رسد قیمت مسکن در برخی مناطق شهر تهران با درصدهای ناچیزی افزایش همراه شده باشد اما از آنجا که این افزایش از حد تورم عمومی فراتر نرفته می‌توان گفت قیمت واقعی مسکن همچنان ثابت مانده است. از این رو هنوز هم متقاضیان مصرفی زمان لازم را برای انجام خریدهای خود در بازار فروش آپارتمان دارند.

تازه‌ترین آمارهای دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی حاکی است قیمت مسکن در پایتخت طی سه ماه دوم امسال -تابستان ۹۵ – حدود ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل – تابستان ۹۴ – افزایش داشته است که چون این میزان افزایش در حدود تورم عمومی بوده است بنابراین هنوز هم قیمت مسکن در وضعیت مطلوبی برای متقاضیان مصرفی قرار دارد. فعالان و واسطه‌های بازار ملک پیش‌بینی می‌کنند این شرایط تا پایان امسال ادامه داشته باشد و به همین دلیل متقاضیانی که هنوز موفق به تکمیل نقدینگی خود برای خرید واحد موردنظرشان نشده‌اند دست کم تا پایان سال فرصت دارند تا با شرایط فعلی اقدام به خرید آپارتمان کنند.

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-11-18 23:18:57Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

منبع:خبرآنلاین

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *