بهترین شهر ایران برای سرمایه گذاری مسکن

دسته بندی ها: اموزشی

بهترین شهر ایران برای سرمایه گذاری مسکن

در این مقاله خواهید خواند:

سرمایه گذاری ملکی

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تلاش مردم برای حفظ ارزش پول خود، سرمایه گذاری در بازارهای مختلف با آگاهی بیشتری همراه شده است. از آنجا که بازار مسکن جزو کم ریسک ترین و بهترین بازارهای ایران برای سرمایه گذاری است شاهد جذب سرمایه بالایی در طول سالیان در این بازار هستیم. سرمایه گذاری ملکی برای همه افراد با سطوح مالی مختلف جذابیت بالایی داشته و به سبب مصرفی بودن آن همیشه در اولویت انتخاب های افراد قرار می گیرد. اما آگاهی از اصول سرمایه گذاری ملکی و توجه به آن ها، می تواند بازدهی سرمایه را دوچندان کرده و در شرایط مشابه سودآوری بهتری به همراه داشته باشد.

 

صفحات زیر را هم حتما ببینید :

 

از مهمترین نکاتی که افراد باید به آن توجه داشته باشند این است کجا سرمایه گذاری کنند؟ بهترین زمان برای خرید ملک چه موقع است؟ و اینکه چه نوع ملکی بخریم؟ به عبارتی می توان این گونه بیان کرد که انتخاب شهر و منطقه مورد نظر برای سرمایه گذاری ملکی، زمان و انتخاب نوع ملک اهمیت بالایی داشته و تاثیر مستقیمی بر رشد سرمایه افراد می گذارد. در ادامه این مقاله برای افزایش آگاهی افراد شهرهای مختف ایران برای سرمایه گذاری ملکی را بررسی کرده و اعلام خواهیم کرد که بهترین شهر ایران برای خرید خانه کدام است.

سرمایه گذاری ملکی

بررسی شهرهای ایران برای خرید خانه

اگر با دیدگاه سرمایه گذاری قصد خرید خانه داشته باشید، یکی از راه هایی که می تواند سرمایه شما را با سود بالاتری همراه کند خرید ملک در شهرهایی می باشد که سوآوری بالاتری دارند. به عبارتی در مقایسه با دیگر شهر ها در طول زمان بازدهی بالاتری را برای املاک در آن شهرها شاهد هستیم. اما باید توجه داشت که خرید ملک در شهری دیگر غیر محل سکونتتان مشکلات خاص خود را به همراه داشته و باید به آن ها توجه شود. 

برای تشخیص بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری املاک، چه معیارهای را باید مد نظر گرفت؟ 

میزان رشد جمعیت

برخی از شهرهای کشور به سبب برخورداری از امکانات بالاتر و بهتر، جذب جمعیت بالاتری داشته و شاهد نقل مکان مردم به این شهرها هستیم. از جمله شهرهایی که طی سال های گذشته با رشد جمعیت بالاتری همراه بوده اند می توان به تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و... اشاره کرد. این کلان شهر ها به سبب امکانات بالاتری که دارند تقاضای بالاتری برای زندگی در آن ها دیده شده و این تقاضا موجب رونق بازار و افزایش قیمت ها می شود. در نتیجه می توان شهرهای پرتقاضا برای زندگی را گزینه مناسب تری برای خرید خانه دانست.

بهترین شهر ایران برای خرید خانه

میزان جذب گردشگران

برخی از شهرهای کشور به سبب برخورداری از آب و هوای مطلوب، جاذبه های طبیعی، گردشگری و تاریخی و یا جاذبه های مذهبی مورد توجه بوده و به سبب توریستی بودن شهر تقاضای بالایی را برای املاک و خانه های آن شهرها شاهد هستیم. لذا می توان این نکته را به عنوان یک اصل مد نظر داشت که شهرهای دارای جاذبه توریستی به سبب جذب گردشگر و رونق اقتصاد و بازارها در این شهرها، گزینه معقول و مناسبی برای سرمایه گذاری ملکی می باشد. این قبیل شهرهای کشور به سبب تقاضا برای برخورداری از جاذبه ها و نزدیکی به آن ها مورد توجه بوده و با گذشت زمان رشد قابل توجهی را در مقایسه با دیگر شهر ها تجربه می کنند.

در میان شهر های ایران بخش شمالی کشور به سبب برخورداری از جاذبه های طبیعی و آب و هوای خاص، بسیار مورد توجه بوده و گردشگران بسیاری برای برخورداری از این منابع طبیعی به این شهر ها سفر می کنند. این میزان جذب گردشگر تاثیر بالایی برا اقتصاد شهرای مربوطه و همچنین بازار املاک آن ها داشته است. در نتیجه می توان برای سرمایه گذاری املاک و خرید خانه در صورت امکان به این شهر ها فکر کرد.

علاوه بر شهرهای شمالی کشور شهر مشهد و اصفهان نیز بسیار مورد توجه گردشگران و در نتیجه سرمایه گذاران می باشد. مشهد به سبب حضور بارگاه امام رضا به عنوان بزرگترین قطب مذهبی کشور میزبان گردشگران بسیاری از داخل و خارج کشور می باشد. لذا این ویژگی در بسیاری از جوانب اقتصادی شهر مشهد تاثیر گذار بوده و شاهد رشد مسکن و بازار املاک در این کلان شهر هستیم. بازار املاک مشهد به عنوان یکی از بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری ملکی مورد توجه واقع شده و آینده خوبی برای سرمایه افراد پیش رو خواهد داشت. 

شهر اصفهان نیز به سبب برخورداری از اماکن تاریخی و جاذبه های توریستی یکی از بهترین شهرها برای خرید خانه می باشد.  خرید ملک در اصفهان به سبب توریستی بودن آن گزینه ای مععقول بوده و در مقایسه با شهر های دیگر می تواند رشد بالایی داشته باشد. علاوه بر اصفهان شهرهای تاریخی و گردشگری دیگر مانند شیراز نیز مورد توجه می باشند.

در مجموع می توان این گونه بیان کرد که شهرهایی که دارای جاذبه ای برای مردم می باشد به سبب حضور گردشگران، رونق اقتصادی بالایی داشته و خرید ملک در آن شهر های عاقلانه بوده و با سود بالایی همراه خواهد بود.

درصد خانه‌های خالی

درصد خانه های خالی این معنی می باشد که هر چه تعداد خانه های خالی در یک شهر زیادتر باشد در مقیاس کلی، تقاضا برای خانه در آن شهر های پایین تر است. با بررسی این شاخص به راحتی می توان تقاضای خانه و مسکن در شهرهای مختلف را مورد بررسی قرار داده و انتخاب مناسب تری داشت. اگر در شهری میزان خانه های خالی زیاد باشد و تقاضا برای مسکن پایین باشد، به این معنی خواهد بود که خرید ملک در آن شهر می تواند انتخاب اشتباهی برای سرمایه گذاری باشد. سرمایه گذاری در بازارهایی که تقاضا برای آن بالاست می تواند رشد سرمایه را در پی داشته باشد اما در شرایط عکس آن سرمایه فرد رشد کمتری را تجربه خواهد کرد. 

بررسی خانه های خالی در شهر های مختلف برای سرمایه گذارانی که قصد ساخت و ساز دارند حیاتی بوده و در صورت انتخاب درست می توان به فروش سریعتر واحدهای ساخته شده اطمینان بیشتری داشت. لذا توصیه می شود پیش از سرمایه گذاری در شهرهای مختلف ابتدا بررسی های لازم را انجام داده و در صورت مشاهده تقاضا در بازار مسکن و املاک آن شهر اقدامات لازم جهت خرید ملک و یا زمین را انجام دهید.

بهترین شهر ایران برای خرید خانه

بهترین شهر ایران برای خرید خانه

با توجه به نکات گفته شده می توان شهرهایی همچون تهران، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، تبریز، مازندران و رشت را برای سرمایه گذاری ملکی مناسب دانست. خرید خانه در شهرهای بزرگ به سبب جذب جمعیت بالا، می تواند سودآوری مناسبی برای سرمایه افراد داشته باشد. شهرهایی مانند مشهد و یا اصفهان نیز به سبب کلان شهر بودن و همچنین برخورداری از جاذبه های توریستی مذهبی و تاریخی مورد توجه می باشند. شهر های شمالی کشور نیز به سبب برخورداری از جاذبه های طبیعی و وجود آب و هوای مطلوب مورد توجه سرمایه گذاران به خصوص پایتخت نشینان می باشد.

اما ارزان­‌ترین­ شهرهای ایران برای خرید خانه خرم آباد، ایلام، بیرجند، کرمان، یاسوج و بوشهر می باشند که میانگین قیمت هر متر مربع مسکن، کمتر از نصف متوسط قیمت در تهران است. در برخی از این شهرها میانگین قیمت به حدود یک نهم میانگین قیمت در تهران می رسد. اما می توان تفاوت های بسیاری را به لحاظ پیشرفت و برخورداری از امکانات در این شهر ها و در مقایسه با تهران را شاهد بود.

در همین رابطه بخوانید:

سرمایه گذاری در تهران یا شمال، کدام یک سودآور است؟

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (5 رای)