با ۶۰ میلیون چیکار کنم؟ |

با ۶۰ میلیون چیکار کنم؟

با ۶۰ میلیون چیکار کنم؟
  • منتشر شده در : ۰۱ دی , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 3711
  • 0

سرمایه گذاری در ملک و املاک با ۶۰ میلیون تومان!

شاید تا به حال به این موضوع فکر کرده باشید که با پس اندازی معادل ۵۰ الی ۶۰ میلیون تومان چکار می شود کرد؟ آیا می توان با این مبلغ به پیش خرید یک واحد مسکونی فکر کرد؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم که در منطقه ۲۲ تهران با حدود ۶۰  میلیون در کدامیک از پروژه ها می توان وارد شد و شرایط و اعتبار آنها چگونه است.

آنچه مسلم است با این مبلغ تنها در پروژه هایی می توانید وارد شوید که به صورت سهامی عرضه می شوند مثل پهنه B سروستان در شهرک چیتگر که در قالب بسته های سهامی ۳۳ و ۶۳ متری عرضه می شوند. شما می توانید با ۴۲ تا ۶۰ میلیون سهام ۳۳ متری را با اولویت های تحویل مختلف خریداری کنید. به این معنی که با پرداخت این مبلغ ۳۳ متر از واحد مسکونی خود را رزرو می کنید و تا زمان تحویل فرصت دارید که سهام تان را بیشتر کرده و به یک واحد مسکونی کامل نزدیک کنید. این شیوه هوشمندانه در کشورهای پیشرفته اروپایی سالهاست که امتحان خود را پس داده است و اکنون در شهرک چیتگر موقعیت خوبی ایجاد شده است. بخصوص که در این شیوه عرضه، چیزی به عنوان پرداخت اقساط وجود ندارد بلکه تنها با خرید سهام و تجمیع آنها در انتهای کار، تنها هزینه پارکینگ و انباری و مشاعات پرداخت می شود و قیمت تمام شده با احتساب تمام پرداختی ها، بسیار باصرفه و منصفانه خواهد بود.

یکی دیگر از پروژه هایی که می توان با همین حدود در آن وارد شد برج پدافند است که در پهنه C نارنجستان شهرک چیتگر واقع شده است. هر کدام از اعضا دارای یک دفترچه مالکیت هستند. از آنجایی که تعاونی مسکن پدافند هوایی با یک شرکت ساختمانی معتبر، مشارکت کرده است هر دفترچه معادل ۵۵ متر مسکونی و ۱ متر تجاری است که برای خرید هر دفترچه ۵۵ میلیون پرداخت می کنید و هر ۳ ماه یکبار مبلغ ۱.۵ میلیون تومان قسط پرداخت می کنید (۱۰ قسط).

از آنجایی که تحویل برج پدافند سال ۹۸ می باشد، هر کسی می تواند با ۵۵ میلیون یک دفترچه خریداری کند و نصف واحد خود را رزرو کند و پس از پس انداز مبلغ برای دفترچه دوم، نسبت به خرید آن نیز اقدام کند که در این حالت و با خرید ۲ دفترچه، یک واحد ۱۰۰ الی ۱۱۰ متری را خریداری کرده اید.

در بخش پیش خرید مسکونی همین دو پروژه فوق جزو مطمئن ترین پروژه های منطقه هستند. اما انتخاب دیگری نیز دارید و آن خرید برگه های تجاری و اداری مجتمع آرتمیس است که توسط اتحادیه تعاونی های نمونه رسا در حال ساخت است و در مرحله اواخر اسکلت است که اول سال ۹۸ تحویل می شود. برگه های سهامی آرتمیس به صورت برگه های یک متری است که یا تجاری هستند یا اداری. شما می توانید حتی از یک برگه شروع کنید و به تدریج برگه ها را اضافه کنید. هر برگه تجاری حدود ۶ میلیون تومان نقدی پرداخت می کنید و بابت هر یک برگه یک متری هر دو ماه ۲۵۶ هزار تومان قسط پرداخت می کنید تا آخر سال ۹۷. یعنی یک برگه تجاری با اقساط حدود ۸.۵ میلیون تومان تمام می شود در حالیکه به نرخ امروز قیمت تجاری در منطقه متری ۳۰ الی ۳۵ میلیون تومان است.

برگه های اداری نیز هر یک متر ۲ میلیون تومان نقدی و هر دو ماه یکبار ۶۵ هزار تومان قسط دارد که در مجموع ۳.۵ میلیون تومان تمام می شود درحالیکه قیمت تجاری در منطقه بین ۷ تا ۹ میلیون تومان است.

لازم به ذکر است برای گرفتن یک واحد در آرتمیس برای واحدهای تجاری حداقل ۲۰ برگه و برای واحدهای اداری حداقل ۴۵ برگه را باید تا زمان تحویل داشته باشید.

اگر هم برگه هایتان به عددهای فوق نرسید و نتوانستید واحد تحویل بگیرید ضرر نکرده اید چرا که برگه هایتان را به قیمت روز می فروشید و باز هم سود سرشاری نصیبتان خواهد شد.

پس با حدود ۵۰ الی ۶۰ میلیون تومان هم می شود در منطقه ۲۲ تهران، سرمایه گذاری ملکی هوشمندانه و منطقی داشت.

نگارنده ؛ بزرگمهر کیانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *