بازار مسکن در انتظار بهبود

بازار مسکن در انتظار بهبود
  • منتشر شده در : 24 اردیبهشت , 1396
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1235
  • 0

بازار مسکن چشم انتظار انتخابات است تا بوی تغییر را از آن بشنود

کم کم تنور انتخابات گرم تر از قبل می شود و بحث بازار مسکن نیز از اهمیت بالاتری در بین حرف های مردم و کاندیداها جلوه گر می کند. باید دید کدام یک از کاندیداهای ریاست جمهوری می تواند نظر مردم را در تمامی زمینه های اقتصادی  ، فرهنگی و اجتماعی جلب کرده و رای بیاورد.

املاک تهران

لازم به ذکر است که اگر روند فعلی در زمینه مسکن پیش رود ، شاهد مشکلات عدیده ای در سال های آینده خواهیم بود. البته آنچه که مشخص است هر کسی که رییس جمهور شود قطعا در عملکرد ۴ سال گذشته دولت یازدهم در زمینه بازار مسکن تجدید نظر خواهد کرد. حتی اگر شخص آقای روحانی نیز رییس جمهور شود ، قطعا در صورتی که بخواهد روند دولت دوازدهم را بهبود ببخشد مجبور است تجدید نظر اساسی در زمینه سیاست های انقباضی دولت یازدهم بگیرد.

بازار مسکن

در واقع خود دولت یازدهم هم می داند که در زمینه مسکن مشکلات فراوانی وجود دارد و ادعای خروج اقتصاد ایران از رکود ادعای پوچی است.  در واقع تا مسکن از رکود خارج نشود به هیچ وجه شاهد خروج کل اقتصاد از رکود نخواهیم بود. این به این علت است که اقتصاد ایران به شدت وابسته به مسکن است و بازار مسکن نقش تعیین کننده در وضعیت مسکن ایران دارد.

در صورتی که دولت دوازدهم بخواهد در سال ۱۴۰۰ کارنامه قابل دفاعی از خود داشته باشد ، قطعا باید تغییر نگرش در روند فعلی کشور ایجاد کند. و مهمترین تغییر باید در روند فعلی بازار مسکن باشد. بازار مسکن باید از نابسامانی و بی تدبیری خارج شده و از رکود فزاینده خارج شود. گفتنی است وضعیت موجود می تواند آینده اقتصاد ایران را نابود کند و خود دولتمردان دولت یازدهم نیز می دانند که باید تغییر رویه ای در دولت دوازدهم در صورت انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور ایجاد شود.

بازار مسکن نیاز به شوک ، تغییر و تدبیر دارد تا بتواند وضعیت خود را سر و سامان بخشد. در صورتی که وضعیت مسکن به خوبی در مسیر رونق نیافتد قطعا مشکلات عدیده ای در کشور ایجاد خواهد شد. به همین منظور است که دولت دوازدهم باید به شدت در زمینه بازار مسکن با دقت برخورد کند تا مشکلی پیش نیاید.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که دولت یازدهم نتوانست ان را حل کند ، مشکل مسکن مهر بود. مسکن مهر به عنوان یک طرح ملی که در اجرا با شتابزدگی و عدم کارشناسی رو به رو شد ف در دولت یازدهم مزخرف خوانده شد و امید بسیاری از مردم نا امید شد و همین موضوع روند بسیار منفی مسکن را تشدید بخشید.

البته دولت از فعالیت های انتخاباتی در زمینه مسکن نیز ابایی نداشت و با وعده و وعید دادن در زمینه مسکن مهر بسیاری را امیدوار کرد که البته خیلی زود به ناامیدی بدل شد. البته باید توجه داشت که مسکن مهر قطعا مشکلاتی داشت اما باید به جای مسکوت نگه داشتن آن در طول این سال ها و مزخرف خواندن آن ، به آن توجه ویژه ای می شد تا مشکلات آن برطرف شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

البته دولت تلاش های ویژه ای در این زمینه داشته است و برنامه هایی هرچند کوچک هم به مرحله اجرا رسانده و به فکر راه کارهای مختلف برای دادن تسهیلات بوده است .به هر حال موضوع مسکن برای همه دولت ها همواره مهم بوده و آن را موضوع بحث های خود قرار داده اند. باید دید با تغییر رویکرد در دولت دوازدهم شاهد چه نقاط مثبتی در اقتصاد ایران و همچنین بازار مسکن خواهیم بود و چه اتفاقات مثبتی در کشور خواهد افتاد. همت مردم می تواند تمامی مشکلات را برای آن ها برطرف نماید.. کمی دقت لازم است!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *