اشتغال و مسکن اولویت کمیته امداد

اشتغال و مسکن اولویت کمیته امداد
  • منتشر شده در : 22 مرداد , 1396
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1015
  • 0

اشتغال و مسکن از مهم تری برنامه ها و اولویت های کاری کمیته امداد در سال جاری

یکی از مهم تری کار های کمیته امداد در سال پیش رو اشتغال و مسکن است در واقع کمیته امداد برای اشتغال و مسکن راهکار های بسیاری را دارد و از طرفی هم پروژه های زیادی برای حل کردن این عمل انجام داده است ولی طرح های زیادی هم وجود دارد که بایستی از طرف دولت پیش رو حمایت گردند .

محققین در این حوزه بر این اصل معتقد هستند که: رسالت اصلی کمیته امداد تلاش برای توانمند کردن مدد جویان است که در واقع کمیته امداد هدف اصلی خود را برای ایجاد اشتغال مدد جویان قرار داده است تا مدد جویان از طرح کار بتوانند به خود کفایی برسند و از لحاظ مالی دیگر نیازمند کمک دولت نباشند و یا حتی درامدی که دولت برایشان قرار داده اگر خودشان به خود کفایی بتوانند دست پیدا کنند ، درامدشان بیشتر هم می شود.

املاک تهران

در واقع کمیته امداد به مدد جویانی که توان کار کردن را دارند اما به تنهایی قادر به انجام دادن کار نیستند حمایت می کند که این حمایت می تواند مالی باشد یعنی ،فردی جرات انجام کاری را دارد اما سرمایه اولیه را ندارد ، از این رو کمیته امداد سعی خود را می کند تا حداکثر کمک در زمینه مالی را برای مدد جویان بتواندند فراهم اورند.

کمیته امداد

در واقع بهتر می توان گفت که ،مشکل اصلی که در کشور داریم ایجاد اشتغال است که افراد جامعه بتوانند به خود اتکایی دست یابند یعنی با داشتن کار و درامد دیگر نیازی به کمک از سمت نهاد ها نباشد و از طرفی هم دولت ، اعتبارات زیادی را به کمیته امداد می دهد زیرا می داند که کمیته امداد می تواند به مدد جویان در این زمینه خدمت رسانی کند و دولت اعتبارات خود را دو برابر کرده است.

با دو برابر کردن اعتبارات می توان به مدد جویان بیشتری هم کمک کرد که البته هم با اضافه کردن این اعتبارات نظارت کاملی را بر روی کمیته امداد خواهد داشت تا نتیجه مطلوبی را بتواند ببیند که کمیته امداد بعد از اینکه مشکل اشتغال و درامد زایی را بتواند کنترل و یا حتی مهار کند باید به سراغ مشکل ممکن برود چون اکثر مدد جویان مسکنی را ندارند و مستاجر می باشند یا در خانه های فرسوده زندگی می کنند.

در واقع کمیته امداد با فراهم اوردن شرایط مناسب برای مسکن مدد جویان اقداماتی را خواهد داشت که کمیته امداد برای حل کردن این بهران یعنی مسکن مدد جویان ،نیازمند یاری خیرین و دستگاه های مربوطه به مسکن می باشند که اگر خیرین و مسکن سازان با یکدیگر همکاری های مناسبی را چه از لحاظ مکانی و هم از لحاظ قیمت تمام شده ان فراهم اورند و دولت هم وام کم بهره به مدد جویان کمیته امداد بدهد ،با ایجاد اشتغالی که کمیته امداد برای مدد جویان کرده است می توانند ان ها هم صاحب خانه شوند .

بهتر است بگوییم که هدف از تمام این کار ها و همکاری ها این است که ،فقر مطلق را در جامعه از بین ببریم و میتوان گفت که یکی ازمهم ترین سیاست های دولت کنونی هم، مبارزه با فقر مطلق است از طرفی هم دولت برنامه هایی یرای کنترل فقر در اموزش و تغذیه در اینده ای نه چندان دور در نظر دارد که وزارت های مربوطه به این حوزه ها بایستی همکاری های لازم را انجام دهند.

محققین در ارتباط با مهار فقر از هر نوعی که باشد چه اموزشی و چه در مورد مسکن و…. معتقد هستند که ، بایستی بنای دولت در سیاست های اینده ،امور مربوطه را به انجمن ها و یا نهادهای مدنی واگذار کنند یعنی برای مهار انواعفقر ها ،نهاد های مدنی و انجمن های وابسته هم بایستی کمک رسانی های لازم را مبذول نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *