آخرین قیمت اوراق وام مسکن در امروز

آخرین قیمت اوراق وام مسکن در امروز
  • منتشر شده در : 26 اردیبهشت , 1394
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 9484
  • 0

آخرین قیمت اوراق وام مسکن در امروز

ابان ۹۴-اذر ۹۴-دی ۹۴-بهمن ۹۴-اسفند ۹۴-خرید و فروش اوراق تسه مسکن-۸/۹۴-۹/۹۴

در حالی وضعیت قیمت ” تسه” ها از ابتدای سال تاکنون در سرازیری قرار گرفته و همانند بازار مسکن در رکود فرو رفته است که قیمت این اوراق در معاملات روزهای اخیر تکان خورد و با اندکی افزایش مواجه شد.
بنابراین با وجود اینکه اتفاق خاصی در افزایش وام مسکن رخ نداده و سیاست دولت در خصوص بخش مسکن تغییری نکرده است،اما قیمت این اوراق نسبت به هفته گذشته با افزایش نسبی مواجه شده است و رشد یک تا دو هزار تومانی را تجربه کرده است به طوری که “تسه” های دی، بهمن و اسفند ۱۳۹۳ در معاملات امروز به محدوده ۷۴ هزار تومان رسیده و با استقبال خریداران مواجه شده است.همچنین “تسه” آبان از ۷۲ هزار تومان به نیمه ۷۴ هزار تومان رسیده و تسه مهر نیز به محدوده ۷۴ هزار تومان نزدیک شده است.
تسه تیر ماه از ۷۲ هزار تومان در هفته گذشته به نیمه ۷۳ هزار تومان رسیده و تسه مرداد نیز در حال نزدیک شدن به قیمت ۷۴ هزار تومان است؛ تسه شهریور ماه نیز از ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان به سمت ۷۴ هزار تومان حرکت کرده است.این در حالی است که تسه فروردین در روزهای اخیر بدون تغییر قیمت در محدوده ۷۴ هزار واحد باقی مانده و تسه اردیبهشت ماه از ۷۰ هزار تومان به نیمه ۷۴ هزار تومان رسیده است. تسه خرداد نیز از ۷۱ و ۵۰۰ در هفته گذشته به محدوده ۷۳ هزار تومان حرکت کرده است.
افزایش قیمت اوراق وام مسکن در حالی رخ داده است که در حال حاضر عرضه و تقاضای برای این اوراق در حالت تعادل قرار داشته و سهامداران برای خریداری این اوراق مشارکت بیشترین دارند. این در حالی است که با توجه به رکود حاکم در بخش مسکن، به نظر نمی‌رسد قیمت ” تسه “ها تا زمان قطعی شدن افزایش وام خرید مسکن، افزایش چشم‌گیری داشته باشد.
اوراق وام مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر ۵۰۰ هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند. یعنی برای دریافت وام ۴۵ میلیونی مسکن باید ۹۰ ورقه حق تقدم تسهیلات (با احتساب قیمت ۷۲ هزار تومان برای هر ورقه) به مبلغ شش میلیون و ۴۸۰ هزار تومان خریداری شود.

املاک تهران

وضعیت بازار مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *