900 هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می شود

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح 900 هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: ۵۰۰ هزار واحد آن مربوط به مسکن مهری است که نیمه‌تمام مانده بود و تکمیل می‌شود.


۹۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان کار دولت دوازدهم تکمیل و واگذار می شود که از این تعداد ۵۰۰ هزار واحد آن مربوط به واحدهای نیمه تمام مسکن مهر است.

محمد اسلامی ادامه داد: ۹۳۰ هزار نفر واجد در سامانه طرح اقدام ملی مسکن پرونده خود را تکمیل کردند که ۴۰۰ هزار نفر واجد شرایط هستند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین تلاش می‌کنیم ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور احداث کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زمین برای احداث ۴۰۰ هزار مسکن در اجرای طرح اقدام ملی تامین و پروژه‌های آن تعریف شده است، اضافه کرد: در تعداد بسیاری از شهرها زمین توسط بنیاد مسکن به مردم واگذار شده یا در حال واگذاری است که به صورت گروهی، واحدهای خود را می‌سازند. وی ادامه داد: در برخی شهرها خانه‌ها یک طبقه است و در برخی هم ساختمان‌های دو طبقه چهار واحدی در یک زمین برای چندین خانوار تخصیص داده خواهد شد که توسط بنیاد مسکن مدیریت می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در کشور تعداد واحد‌های مسکونی نسبت به تعداد خانوار بیشتر است، اما در نظر داریم برای جامعه هدف که استطاعت خرید خانه‌های موجود را ندارند زمینه خانه‌دار شدنشان را فراهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: البته تعداد۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام، علاوه بر تعداد واحد‌های مسکن مهری است که در محاکم پرونده دارند که عمدتا تعاونی بوده و طرف قرارداد با وزارت راه و شهرسازی نیستند و تا زمانی که رای دادگاه برای این پرونده‌ها صادر نشود، نمی‌توانیم کاری کنیم چرا که خارج از کنترل ماست.

اسلامی توضیح داد: در حال حاضر از ۵۰۰ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر، حدود ۶۸ هزار واحد نیمه تمام را در حال ساخت داریم که پرونده آن به زودی بسته می‌شود

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: با افتتاح بقیه واحد‌ها به زودی جشن اختتامیه مسکن مهر را در استان‌ها برگزار می‌کنیم.

وی در توضیح طرح اقدام ملی مسکن گفت: در ابتدا که اقدام به ثبت نام متقاضیان کردیم برای تحت پوشش قراردادن جامعه کارگری و بازنشستگان با وزارت تعاون، برای جامعه فرهنگی شاغل و بازنشسته با وزارت آموزش و پرورش و برای شاغلین و بازنشستگان نیرو‌های مسلح با وزارت دفاع و سایر دستگاه‌ها تفاهم‌نامه‌هایی را مبادله کردیم تا منابع و زمین بیاورند و بتوانیم جامعه هدف خود را گسترش دهیم.

اسلامی گفت: امروز ۴۰۰ هزار طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور تامین زمین شده و پروژه‌های آن تعریف شده است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تعداد بسیاری از شهر‌ها زمین توسط بنیاد مسکن به مردم واگذار شده یا در حال واگذاری است که به صورت گروهی، واحد‌های خود را می‌سازند.

وی ادامه داد: در برخی شهر‌ها خانه‌ها یک طبقه است و در برخی نیز ساختمان‌های دو طبقه چهار واحدی در یک زمین برای چندین خانوار تخصیص داده خواهد شد که توسط بنیاد مسکن مدیریت می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: شماری از استان‌های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن، به آستانه تحویل رسیده‌اند و به زودی مسکن ملی را به مردم ارائه می‌دهند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز