کاهش نرخ اجاره مسکن در زمستان

آیا نرخ اجاره مسکن در زمستان کاهش پیدا میکند؟

آیا نرخ اجاره مسکن در زمستان کاهش پیدا میکند؟

نظرات مشاوران املاک درباره کاهش نرخ اجاره مسکن را در مطلب زیر بخوانید

اجاره مسکن

اجاره مسکن

بعضی از مشاوران املاک در نقاط مختلف شهر تهران درباره صحبت‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک، در رابطه با کاهش ۱۰درصدی نرخ اجاره‌بها در روزهای پایانی امسال،، نظرات خود را ارائه داده اند.

چند روز گذشته، حسام عقبایی بیان کرد که بازار اجاره مسکن تا پایان سال آرام خواهد بود و در اوایل زمستان با توجه به اینکه معمولاً با کاهش نقل و انتقال و به عبارتی کاهش تقاضا و افزایش عرضه مواجه‌ایم، کاهش ۱۰درصدی اجاره‌بها را خواهیم داشت.

به نقل از اقتصاد، اما آیا نظر فعالان بازار نیز اینگونه است؟ برخی از مشاوران املاک نظرات خود را در این باره بیان کرده‌اند.

یکی از مشاوران املاک در مرکز تهران  گفت: حدود ۳۰ سال است که من در این کار هستم و تقریباً هر سال از کاهش نرخ اجاره‌بها صحبت می‌شود و موضوع این است که اتحادیه دوست دارد که نرخ‌ها را پایین بیاورد، اما وقتی شخصی خودش حاضر می‌شود که با نرخی بالاتر از قیمت واقعی خانه‌ای را اجاره کند، کسی نمی‌تواند حرفی بزند، بنابراین به طور قطع می‌توانم بگویم که این کاهش نرخ اجاره‌بها عملی نخواهد شد.

یکی از مشاوران املاک در شرق تهران نیز بیان کرد: امیدوارم که این کاهش اتفاق بیفتد، اما بعید می‌دانم، زیرا ملک برای مردم است و هیچ کسی نمی‌تواند آنها را مجبور کند که با قیمت پایین‌ترین ملک‌شان را اجاره دهند، مگر اینکه قانون خاصی بگذارند که مردم مجبور به اطاعت از آن باشند.

مشاور املاک دیگری در جنوب تهران بیان کرد: امیدوارم کاهش ۱۰درصدی نرخ اجاره اتفاق بیفتد، اما در مورد این موضوع ما هیچ چیزی از جانب مالکان نشنیده‌ایم و تا آنها نرخ را پایین‌تر نیاورند این اتفاق نخواهد افتاد و فقط اعلام کردن این موضوع فایده‌ای ندارد.

یکی از مشاوران در شمال تهران نیز بیان کرد: ما هم چیزهایی در رابطه با این قضیه شنیده‌ایم، البته قرار است که نرخ اجاره‌بهای منازل مسکونی پایین آمده و املاک تجاری نیز بالا رود، البته به نظر من بالا رفتن نرخ‌ها بسیار راحت‌تر از پایین آوردن آنهاست و فکر نمی‌کنم که کاهش ۱۰‌درصدی امکان‌پذیر باشد.

املاک تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *