تسهیلات ساخت مسکن کارساز تر است

تسهیلات ساخت مسکن یا تسهیلات خرید مسکن!

تسهیلات ساخت مسکن یا تسهیلات خرید مسکن!

کدام یک از این دو بهتر است تسهیلات خرید مسکن یا تسهیلات ساخت مسکن؟

ساخت مسکن

ساخت مسکن

بنابر اعتقاد یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس  بسته‌های حمایتی دولت برای اعطای تسهیلات ساخت مسکن است بسیار مفیدتر از تسهیلات برای خرید مسکن میباشد.

علی‌نعمت چهاردولی با اشاره به بستر اقتصادی دولت،‌ گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و رکود موجود در جامعه، این بسته‌های اقتصادی قطعاً می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: دولت یازدهم از ابتدا دو سیاست اجرایی کردن فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و کنترل تورم را در پیش گرفت و زمانی که قانون هدفمندی اجرا شود از تزریق پول در جامعه جلوگیری می‌شود؛ چرا که بسیاری از سوبسیدها برداشته‌ می‌شود.

نماینده ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: سیاست بعد از کنترل تورم، گرفتن نقدینگی از دست مردم است، اما وقتی به مردم نقدینگی و تسهیلات داده نشود، چرخه اقتصادی دچار مشکلاتی شده و جامعه دچار رکود اقتصادی می‌شود.

چهاردولی همچنین تصریح کرد: اگر بخواهیم رکود را از بین برده و به چرخه اقتصادی درستی وارد شویم و از درون‌داده‌های کشور حمایت کنیم باید بتوانیم نقدینگی را به بازار تزریق کنیم و جای تزریق خیلی اهمیت دارد؛ چرا که اگر نقدینگی به خودروسازی تزریق شود می‌بینیم این صنعت نمی‌تواند کار خاصی در جامعه انجام دهد، اما اگر این هزینه وارد بخش مسکن شود با فعالیت این بخش ۷۰ نوع کارخانه فعال می‌شود و باعث ایجاد اشتغال و پویایی در اقتصاد خواهد شد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: تسهیلات در حد توان موسسات تولیدی باید به آنها داده شود که یکی از کارهای جدید دولت نیز این است که برای ساخت مسکن وام ۹۰ میلیونی می‌دهند که این تأکید بر ساخت خیلی بهتر از اعطای تسهیلات برای خرید مسکن است.

چهاردولی در پایان تأکید کرد: بسته‌های حمایتی دولت باید به دو نکته توجه کند، یکی اینکه سودهای بانکی در حد توان پرداخت باشد، همچنین از لحاظ زمانی درازمدت باشد که امکان استفاده برای همه اقشار جامعه وجود داشته باشد.

 

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *