مسکن مهر فاقد متقاضی

مسکن مهر فاقد متقاضی

قریب به 10 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد فاقد متقاضی است

طبق گزارش محققین در حوزه ی مسکن ، برخی از مالکان مسکن مهر، از غیر استاندارد بودن مصالح به کار رفته در ملک خود سخن به میان می‌ آورند که کارشناسان آتش‌ نشانی استاندارد نبودن مصالح از قبیل کاشی، سرامیک، پکیج، درب‌ و پنجره، لوله‌ های آب ‌و فاضلاب، رادیاتورها  و ... را تایید کرده‌اند.

یکی از مدیران عامل تعاونی‌ های مسکن مهر با رد این گفته اظهار داشت: کلیه اجناس و تاسیسات به‌ کار رفته در ساختما‌ن ها از مواد درجه یک ایرانی و دارای استاندارد هستند ،همچنین به تایید کارشناسان رسیده اند. وی با تاکید بر اطمینان از استاندارد بودن اجناس به کار رفته در ساختمان‌ ها گفت: در صورت اینکه مشخص شود اجناس غیراستاندارد هستند بنده از هزینه شخصی خود اقدام به تعویض کلیه اجناس می کنم و با اطمینان کامل در این مورد صحبت می‌ کنم. این مدیرعامل تعاونی مسکن مهر ادامه داد: برخی از ساکنین مشکلاتی را که مطرح می‌ کنند بعد از گذشتن چند سال است و این در حالی است که پیمانکار تا یکسال موظف به پاسخگویی است و معاون وزیر راه و شهرسازی اولویت اول بخش مسکن این وزارت خانه را تکمیل مسکن مهر و رفع مشکلات آن ذکر کرد.

املاک تهران

 معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید که ، در برنامه کوتاه مدت، دولت متعهد شده است تا مسکن مهر را انجام دهد و اولویت اول بخش مسکن در وزارت راه و شهرسازی و بزرگترین دغدغه، تکمیل مسکن مهر، شناسایی مشکلات و حل آنها به شمار می رود وعوامل مختلفی در مسکن دخیل هستند که بیشتر تحت تاثیر متغیرهای اقتصادی از جمله تورم قرار دارند و مهمترین کار را دولت با مهار تورم انجام داده است و هم اکنون شاخص ها نشان می دهند که ثبات نسبی در بازار مسکن وجود دارد و همچنین  به دنبال ایجاد تنوع در ابزارهای مالی هستیم چرا که الان بانک ها وام می دهند .

مسکن مهر

همچنین در مورد علت آزاد سازی خرید و فروش مسکن مهر گفت: دو هدف عمده وجود داشت، یکی اینکه تحولات اجتماعی در این مناطق اتفاق بیافتد چرا که درجامعه افرادی با درآمدهای مختلف بتوانند کنار هم باشند و هدف دوم هم برخی توان پرداخت به موقع سپرده های خود را نداشتند و این امر به کل طرح صدمه می زد از این رو آنها با گرفتن سهم خود جا را به دیگر متقاضیانی می دهند که بتوانند هزینه را تامین کنند وشروع آزاد سازی هم به درخواست خود کسانی بود که مسکن مهر به آنها تعلق گرفته بود.

از طرفی هم ، مسکن اجتماعی را از دیگر طرح های مورد نظر برای تامین مسکن برشمرد و گفت: این نوع مسکن برای کسانی است که حتی توان اجاره مسکن را هم ندارند، اینجا وظیفه دولت است تا برای کنترل مشکلات اجتماعی صندوقی ایجاد کند و با ساخت مسکن اقدام به دادن اجاره آن به نیازمندان نماید.

وی افزود: مشکل ما در قانون نیست بلکه ،  در چگونگی اجراست، ضمن آن که بازار رهن ثانویه یک طرح شکست خورده است از طرف دیگر سود بانکی در کشور ما بالاست و این امر مقدور نمی شود مگر آن که سود و تورم پایین بیاید و اگر وام بانکی از بیست و پنج میلیون به سی میلیون تومان افزایش پیدا کند می تواند بخش عمده ای از مشکل مسکن مهر را حل کند از این رو باید کمک کرد.

برخی از محققین در حوزه ی مسکن ، مسکن اجتماعی را هم طرحی شکست خورده می دانند چرا که ،  از جمله اشکالات این مسکن ها کوچک بودن آنها و نا سازگاری با فرهنگ مردم جامعه می دانند  همچنین  معتقد هستند که  ، راه حل را خیرین مسکن ساز می دانند و اگر در جواز و زمین و انشعابات تسهیل شود، این راه جواب ما را خواهد داد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز