کجا آپارتمان و مسکن ارزان تر بخریم

کجا آپارتمان و مسکن ارزان تر بخریم

فصل تابستان نقل و انتقالات مسکن افزایش می یابد

مبحثی که در اینجا راجع به آن صحبت می شود در مورد خرید منزل ارزان تر می باشد. در واقع بهتر است که بگوییم کدام نقطه از شهر و چه موقع از سال، ملک ارزان تر می شود؟ در تهران (پایتخت) به نقل از مشاورین املاک مسکن در رابطه با حجم مراجعه کنندگان، برای خرید واحد های مسکونی می گویند که :در فصل تابستان،میزان مراجعه کنندگان هم برای اجاره و هم برای خرید ملک بیشتر می شود.

املاک تهران

در واقع با نزدیک شدن سر رسید سپرده گذاری ها به صندوق یکم تعداد زیادی از مراجعین به مشاوران املاک آمده و تقاضای ملک می نمایند. بسیاری از خانه اولی ها برای خرید خانه به مشاورین املاک مسکن مراجعه می نمایند. به واسطه همین مطلب فعالینی که در حوزه بازار مسکن مشغول به کار هستند می گویند: گزینه های مناسب برای این خریداران ملک و در واقع مراجعه کنندگان با کمک اهرم تسهیلات بانکی امادگی ورود به بازار مسکن را دارا می باشند.

مسکن

همچنین بررسی ها در ارتباط با فعالیت های ارائه شده در بازار مسکن این چنین است که هم اکنون آن دسته از مشتریانی که در پایتخت زندگی می کنند یا تصمیم به مهاجرت و زندگی دارند و تصمیم به خرید خانه را دارند، می توانند به مناطق پنج یا چهار ویا هشت تهران مراجعه کنند، زیرا در این مناطق ذکر شده گزینه های بسیار مختلفی من جمله، متراج منازل کم، متوسط، متوسط به بالا و یا زمان احداث ساختمان ها که نوساز یا بازسازی شده از تعداد گوناگونی برخوردار می باشد.

که افراد جامعه مناسب با بودجه و سلیقه شخصی شان می توانند منازل را انتخاب نمایند. البته طبق بررسی هایی که محققین در حوزه مسکن داشته اند:عمر بنای هر اپارتمان، مناسب با محل انتخابی از جانب مشتریان متفاوت می باشد. که این گزینه های انتخابی معمولاً از اپارتمان های نوساز شروع شده و به بیست سال ساخت اپارتمان ختم می شود . البته در این بین استثناء و گزینه های متفاوتی هم ممکن است باشد.

البته مشتریان باید توجه داشته باشند که :محل انتخابی برای سکونت و میزان اجاره بها با خرید ارتباط مستقیم وجود دارد. اگر منزلی با متراج بالاتر در نظر دارند و در مناطقی که ذکر نشده به دنبال ان باشند،طبعاً قیمت ها تغییر کرده است. اما با شروع فصل تابستان و شروع اجاره منازل ،با مراجعه بیشتر به مشاورین املاک مراجعه کنندگان قطعاً به نیازشان خواهند رسید. با شروع اجاره مسکن و یا خرید آن در فصل تابستان ما شاهد روند رشد معاملات مسکن خواهیم بود .

البته میزان اجاره ای که پرداخت می شود را اگر نسبت به سال گذشته مقایسه کنیم ،در شهر کوچک بسیار کم بوده و محسوس نیست. در شهر های بزرگ تر و کلان شهر ها هم قیمت ها بر اساس سال گذشته تصویب گردیده است. البته در شهر های بزرگ تر هم به گفته برخی از مشاورین املاک یک رشد متوسط هفت درصدی را داشته (البته در برخی مناطق)که اگر بیش از این بود حتماً باید به اختصار توضیح داده می شد .اما اگر بیشتر شود ایا بازار کشش این را دارد که به رکود برخورد کند؟ زیرا با رشد بیشتر تقاضا هم از جانب مردم برای اجاره یا خرید ملک  کمتر می شود.

طبق گزارش محققان در حوزه ی مسکن هرساله در ماه رمضان به دلیل افت فعالیت‌های اقتصادی میزان معاملات مسکن کاهش می‌یابد و در اواخر تیر ماه به دلیل اوج گرفتن فصل نقل و انتقالات با تحولاتی در بازار مسکن به ویژه در بازار اجاره بها مواجه می‌شویم. محققین مسکن می گویند که: در حال حاضر بازار مسکن در شرایط پیش رونقی به سر می‌برد، ولی متاسفانه دولت با اجرای عوامل بازدارنده سعی می‌کند این رونق به بازار مسکن نرسد و همین موضوع باعث افزایش قیمت و رکود در در این بازار می شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز