دو برابر شدن حق مسکن کارگران

۲ برابر شدن حق مسکن کارگران

۲ برابر شدن حق مسکن کارگران
  • منتشر شده در : ۲۶ آبان , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 343
  • 1

با توجه به تغییر حق مسکن کارگران از بیست به چهل هزار تومان که یکسال ونیم از مصوبه آن گذشته است, این افزایش رسما با مصوبه امروز دولت از ابتدای مهر ماه در فیش ها لحاظ خواهد شد.

این افزایش قیمت قرار بود از ابتدای سال ۹۴ اعمال شود و هم اکنون براساس مصوبه ۹۳ شورای عالی کار, حق مسکن کارگران از بیست هزار تومان به چهل هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در واقع، به دلیل اینکه افزایش ۲۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران در سال ۹۴ اعمال نشد، این مصوبه مجدد در اواخر سال گذشته به تصویب شورای عالی کار رسید و قرار شد از ابتدای امسال هم،  در فیش‌های حقوقی کارگران محاسبه شود؛ اما باز هم افزایش حق مسکن کارگران اعمال نشد!

پس از آن، مجدد این موضوع در خردادماه امسال در شورای مشاوره سه‌جانبه ملی که با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت در وزارت کار برگزار شد، به تائید رسید؛ ضمن اینکه در جلسات مختلف درباره آن بحث و بررسی صورت می‌گرفت؛ اما سرانجام با وجود ۳ مصوبه شورای عالی کار و شورای مشاوره سه‌جانبه ملی، امروز هیأت دولت میزان کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را تصویب کرد و از ابتدای مهرماه این افزایش نرخ باید محاسبه و به حساب کارگران واریز شود.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، میزان کمک‌هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۵ مبلغ چهارصد هزار ریال تعیین شده است.

منبع:اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *