12 هزار متقاضی، تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کردند

12 هزار متقاضی، تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کردند

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به 12 هزار نفر خبر داد و گفت: ۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شده‌اند.


محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص آخرین آمار از وام ودیعه مسکن، گفت: تا امروز بیش از ۱۲۰ هزار نفر به کارتابل بانک معرفی شدند که از این تعداد حدود ۲۱ هزار نفر تشکیل پرونده انجام شده و نزدیک به ۱۲ هزار تسهیلات پرداخت شده است.

وی در خصوص جلسه‌ای که با بانک‌ها برای سرعت بخشیدن در پرداخت وام ودیعه مسکن برگزار شد، گفت: مقرر شد تا بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه مسکن و همچنین ارائه تسهیلات به طرح اقدام ملی مسکن، تسریع داشته باشند تا مستاجران زودتر بتوانند به ودیعه مورد درخواست خود برسند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص ضمانت‌های وام ودیعه مسکن اعلام کرد: در این جلسه، مقرر شد برای وام‌های ۱۵ میلیون تومان بدون ضامن غیر و تنها با ضمانت خود شخص وام گیرنده، تسهیلات وام مسکن پرداخت شود و برای وام‌های ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی با یک ضامن، پرداخت تسهیلات انجام شود.

اسلامی توضیح داد: با توجه به مشارکت بانک‌ها در تامین منابع تسهیلاتی طرح اقدام ملی، مقرر شد جلساتی اختصاصی با هریک از بانک‌ها برگزار شود و در خصوص چگونگی تخصیص منابع و چگونگی پرداخت، نتیجه‌ای واحد اتخاذ شود. همچنین مقرر شد تا در کنار بانک مسکن، سایر بانک‌ها با تمامی قدرت خود در حوزه مسئولیتی بخش مسکن کمک دهنده باشند و تعداد بیشتری از متقاضیان برای اخذ تسهیلات مسکن، پوشش داده شوند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز