گزارش پیشرفت برج لوکس مرجان (آذرماه 1398)

گزارش پیشرفت برج لوکس مرجان (آذرماه 1398)

پروژه 42 طبقه مرجان یکی از لوکس ترین و مدرن ترین برج های در حال ساخت در منطقه 22 تهران می باشد که متعلق به اعضای تعاونی مسکن معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش می باشد. پروژه برج مرجان در مردادماه 1393 شروع بکار نمود و مدت زمان تحویل را 60 ماهه برآورد نمود که طبق آن برآورد می بایست مرداد ماه 1398 واحدها به اعضا تحویل می گردید که البته این اتفاق نیفتاد. پروژه با وقفه ای دو ساله روبرو شد که در این مدت تعاونی جهت تسهیل شرایط قسط دهی اعضا به دنبال اخذ وام انبوه سازی با سود کم و مدت زمان بازپرداخت طولانی بود. در همین راستا تعاونی از تمامی اعضایی که متقاضی اخذ وام بودند وکالت نامه ی محضری گرفت که به وکالت از تمامی 474 نفر بتواند مراحل اخذ وام را نماید. در همین بازه ی زمانی که تعاونی به دنبال وام بود با یک شرکت اروپایی جهت اخذ وام با کارمزد بسیار معقول به توافق رسید که مشکلات نوسان قیمت ناگهانی دلار و تحریم ها و عدم امکان واریزی ارز خارجی به بانک های عامل ایرانی باعث طولانی شدن این روند و در نهایت شکست این پروژه انجامید. تعاونی مسکن برج مرجان نیز که دو گزینه ی جایگزین دیگر داشت با یکی از این گزینه ها که شرایط منطقی تری داشت وارد مذاکره شدند و در نهایت به توافق رسیدند که هر کدام از اعضا بسته به متراژ انتخابی شان از 230 تا 400 میلیون تومان از وام بهره مند شوند با کارمزد یا سود 8 درصد و بازپرداخت 7 ساله. به این معنی که تمامی اعضا تا این مرحله 5 قسط از مجموع 10 قسط را واریز کرده اند که همان واریزی بروزشان محسوب می شود و بابت اقساط بعدی از وام پروژه استفاده می کنند و اقساط وام را به صورت ماهیانه پرداخت می کنند. بخشی از هزینه ساخت را نیز بین 100 تا 150 میلیون تومان بسته به متراژ، پس از تحویل به صورت اقساط 36 ماهه بدون سود پرداخت می کنند. البته علاوه بر مبالغ فوق اعضا در زمان انتخاب واحد می بایست ضریب طبقات را نیز پرداخت کنند. 
قرارداد ساخت اولیه پروژه مرجان در سال 1393 به صورت علی الحساب متری 2.8 میلیون تومان برآورد شده بود که با احتساب نوسانات غیرمنتظره قیمت ها در این سالها و طبق برآورد جدید تعاونی هزینه ساخت پروژه مرجان به صورت علی الحساب متری 6.5 میلیون تومان اعلام شده است که با احتساب قیمت امتیاز و پرداختی های بعدی قیمت تمام شده برای واحدهای برج مرجان حدود متری 10 تا 11 میلیون تومان می باشد که باتوجه به افزایش قیمت در بازار مسکن، در زمان تحویل (با احتساب پیمانکار جدید نیمه دوم سال 1401 اعلام شده است) ارزش افزوده ی قابل توجهی شامل واحدهای این پروژه می شود. 
پروژه برج مرجان امکانات خاصی دارد و از جهات مختلف قابلیت برند شدن در منطقه 22 را دارد. برخی از امکانات برج مرجان عبارتند از:
-  مرتفع ترین برج منطقه 22 با 42 طبقه و دومین برج مرتفع تهران
-  سیستم CHP یا نیروگاه اختصاصی تامین برق و حرارت که مختص برج مرجان می باشد و نیمی از برق تولیدی نیروگاه به شبکه برق منطقه تزریق شده و از محل درآمد آن هزینه های جاری و نگهداری برج تامین می شود. به این معنی که ساکنین برج مرجان از پرداخت هزینه برق و حرارت و شارژ برج معاف می باشند. 
-  مخزن ذخیره ی آب برای هر واحد تا حجم 50 لیتر که در صورت قطعی احتمالی آب، ساکنین بتوانند از آب ذخیره شده در مخزن با لوله کشی ساختمان استفاده کنند. 
-  تمامی واحدها مجهز به سیستم هوشمند کنترل ساختمان می باشند به این معنی که تمامی سیستم های برقی و سرمایش گرمایشی توسط یک اپلیکیشن روی گوشی موبایل قابل کنترل کردن از راه دور می باشد. 
-  سالن اجتماعات، سالن مراسم و جشن، سالن ورزشی، لابی مجلل و سالن انتظار مهمان
-  واحدهای تجاری در طبقه همکف که متعلق به تمامی 474 واحد اعضای پروژه می باشد و عواید و منافع اش به صورت مساوی بین اعضا تقسیم شده و یا صرف هزینه های جاری و نگهداری برج می شود. 
-  اجرای نمای زیبا و مدرن متفاوت با تمام برج های موجود در منطقه 22
مواردی که شمرده شد تنها بخشی از ویژگی ها و مزایای پروژه برج مرجان می باشند. البته قیمت و شرایط پرداخت پروژه در این مرحله شاید یکی از اصلی ترین جذابیت های برج مرجان و دلیل اصلی انتخاب این پروژه توسط خریداران و سرمایه گذاران باشد. 
 
نگارنده؛ بزرگمهر کیانی

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (11 رای)