گزارشی از حجم معاملات مسکن در ۱۰ منطقه پایتخت

گزارشی از حجم معاملات مسکن در ۱۰ منطقه پایتخت
  • منتشر شده در : 07 آبان , 1395
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 938
  • 0

بر اساس این گزارش ، بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده ، به واحدهای تا ۵ سال ساخت اختصاص دارد.

بر اساس جدید ترین گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، تعداد معاملات آپارتمان مسکونی در شهر تهران به ۱۰ هزار ۳۵۲ واحد در مهر ماه امسال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۱۰.۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن حکایت از آن دارد که در مهرماه سال‌جاری متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۴۴.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۶ و ۵.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مهرماه سال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۵۱.۷ درصد، بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند.

توزیع تعداد معاملات انجام شده برحسب مناطق مختلف شهر تهران در مهر ماه سال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۶ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۴ ، ۲ و ۸ به ترتیب با سهم ۱۲.۲ ، ۹.۶ و ۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در مجموع ۷۲ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵ ، ۴ ، ۲ ، ۸ ، ۱۴ ، ۷ ، ۱۰ ، ۱۵ ، ۱۱ و ۳) بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۸ درصد از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-10-27 12:47:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

16-10-27-161649capture

منبع : خبرآنلاین

یک دیدگاه در “گزارشی از حجم معاملات مسکن در ۱۰ منطقه پایتخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *