کاهش ۴۰ درصدی معاملات مسکن در تهران

کاهش ۴۰ درصدی معاملات مسکن در تهران

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: در پی شیوع ویروس کرونا، تعداد معاملات مسکن تهران در اسفند ماه ۴۰ درصد کاهش یافت. از طرفی نیز تعدادی از مالکین با کاهش نرخ‌های اجاره تلاش می‌کنند تا ملک خود را زودتر از صف انتظار پیدا کردن مستاجر خارج کنند.


طبق گفته مصطفی قلی خسروی ،در اسفند ماه امسال تعداد معاملات خرید و فروش و رهن و اجاره به دلیل شیوع ویروس کرونا به ۶ هزار و ۹۷۹ فقره کاهش یافته است.در حالی که این رقم در بهمن ماه امسال ۱۱ هزار و ۷۰۳ مورد بوده است.

خسروی گفت: کاهش معاملات مسکن منجر به تغییر رفتار در تعدادی از مالکان مسکن شده است،به طور مثال به دلیل افزایش فایل های خالی رهن و اجاره  برخی از مالکین خواستار تغییر قیمت ها و اجاره ملک خود زیر قیمت بازار هستند.

خسروی در پاسخ به این سوال که آیا مالکین تصمیمی برای کاهش نرخ های اجاره بها و یا تخفیف به مستاجرانی که در شرایط فعلی هیچ درآمدی ندارند، هستند، گفت: ادامه شرایط فعلی باعث می شود مالکین تلاش کنند تا مشوق هایی برای یافتن مستاجر برای خانه های خالی خود داشته باشند و همین ممکن است تا حدودی قیمت ها را کاهش دهد.

وی گفت: اگر مثل «پرویز فتاح» در بنیاد مستضعفان صاحب املاک بودم؛ دستور می دادم که اجاره چندین ماه را از مستاجران نگیرند، اما مالکیت در ایران و اسلام محترم است و نمی توانیم مالکان را مجبور کنیم دریافت اجاره بها را چندین ماه به تعویق اندازند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود:با افزایش نرخ ها و تورم به وجود آماده تلاش کردیم صاحبخانه هایی که رحم و انصاف دارند را به مردم معرفی کنیم ،و باید این کار ادامه پیدا کند تا در مواقعی که بحرانی شبیه کرونا را شاهد هستیم، باز هم صاحبخانه ها به تخفیف راضی شوند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز