کامل شدن درصد زیادی از مسکن مهر در شهرهای جدید

کامل شدن درصد زیادی از مسکن مهر در شهرهای جدید
  • منتشر شده در : 12 آبان , 1395
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 660
  • 0

در اولویت قرار دادن پروژه هایی که مقدار کمی برای اتمام آن مانده است.

95-8

محسن نریمان رئیس شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به کامل شدن بیش از نود درصد پروژه های مسکن مهر, خاطرنشان کرد در بعضی موارد یک به هم ریختگی کوچک در اجرای پروژه ها موجب زیر سوال رفتن کل کارهای خوب انجام شده آن شرکت می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه برخی مشکلات در حوزه مسکن مهر در حیطه مسئولیت‌های وزارت راه و شهرسازی نیست، گفت: جدا از این مشکلات، برای رفع مسائلی که تحت وظایف ما بوده و وزارت راه و شهرسازی باید آنها را انجام دهد، باید نهایت تلاش و دقت خود را به کار گیریم.

به گفته وی، در پیشبرد پروژه‌های مسکن مهر باید از فکر و ایده‌ای منسجم و متمرکز در سیستم مدیریتی برخوردار باشیم و پروژه‌هایی که فقط بخش ناچیزی از تکمیل آنها باقی‌مانده است باید در اولویت قرار گرفته و هرچه زودتر به پایان برسند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: بدون شک همه باید تلاش خود را به کار گرفته و در این راه از همه منابع داخلی خود استفاده می‌کنیم تا هرچه زودتر این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

نریمان تأکید کرد: اگر سایر دستگاه‌های متولی، همکاری خود با شرکت عمران شهرهای جدید را داشته باشند به طور قطع مشکلات پردیس نیز رفع خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: با وجود اینکه برای ساخت واحدهای شهر جدید پردیس مشکلات زیادی از جمله تأمین آب، منابع ذخایر آب، شکافتن کوه و دیوارهای حائل داریم اما با همکاری به موقع دستگاه‌ها می‌توانیم این پروژه سنگین را تمام و مشکلاتش را برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: طبق گزارش ارائه شده در کمیسیون اصل ۹۰، همه دستگاه‌های متولی باید در اجرای پروژه مسکن مهر به یاری وزارت راه و شهرسازی بیایند و تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به ۴۰۰ میلیون ریالی تغییر یابد؛ ما با برخورداری از این دوعامل کمک ‌رسان و همچنین منابع داخلی خود به طور قطع می‌توانیم سرانجامی خوش در شهر جدید پردیس شاهد باشیم.

نریمان در پایان اعلام کرد که گزارش کمیسیون اصل ۹۰ به روشنی نشان‌دهنده مشکلات موجود در حوزه مسکن مهر بوده و راهکارهای خوبی را در این بخش ارائه کرده است. خوشبختانه در این بخش با وجود مشکلات، از آمار بسیار خوبی برخورداریم که افتتاح ۶۴ مدرسه از جمله آن است در حالی که در دولت پیش، فقط ۹ مدرسه افتتاح و در اختیار سایت‌های مسکن مهر قرار گرفت.

در پروژه مسکن مهر، ساخت بیش از ۲ میلیون ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور در نظر گرفته شده است که از این تعداد تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان واگذار شده و در شهر جدید پردیس نیز که پروژه آن با تاخیر آغاز شده بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دست ساخت است.

منبع:اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *