پیش فروش واحد اداری در منطقه ۲۲ |

پیش فروش واحد اداری در منطقه ۲۲

پیش فروش واحد اداری در منطقه ۲۲
  • منتشر شده در : ۱۷ دی , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1191
  • 0

گزینه های مناسب جهت یک پیش خرید اداری

سرمایه گذاری روی واحدهای اداری در منطقه ۲۲ نیز یکی از گزینه های مناسب جهت یک سرمایه گذاری مطمئن و ایمن می باشد. از آنجایی که منطقه ۲۲ در آینده نزدیک- شاید تا ۶ الی ۸ سال آینده- پذیرای مراکز خرید عمده در تهران خواهد شد، مثل بازار موبایل، پوشاک، صوت و تصویر و … لیست بلندبالایی از مراکز تجاری و بورس های مختلف و شعب برندهای مشهور جهانی، درصد بسیار بالایی از این کسب و کارها به دفاتر اداری نیازمند هستند که در کنار شعب تجاری خود سازو کار اداری شان را بتوانند راه اندازی و مدیریت کنند. از این رو سرمایه گذاری در واحدهای اداری- علی الخصوص دفاتری که در نزدیکی مراکز تجاری قرار دارند- یکی از منطقی ترین و اقتصادی ترین انتخاب ها در این منطقه بخصوص در این برهه از زمان می باشد که در این مقاله تلاش نگارنده بر این است که از میان گزینه های اداری موجود در منطقه، مناسب ترین و بهترینها را پیشنهاد دهد.

۱-    مجتمع تجاری اداری آرتمیس ؛

یکی از معروف ترین پروژه های در حال ساخت در منطقه ۲۲ می باشد که به شکل یک کشتی بزرگ در ساحل شمالی دریاچه در مرحله اتمام اسکلت است و اول سال ۹۸ افتتاح خواهد شد. ۴ طبقه بدنه کشتی تجاری و ۶ برج روی آن واحدهای اداری می باشند. واحدهای آرتمیس به دو صورت فروخته می شوند. روش اول فروش آزاد است به این صورت که متراژ و طبقه و جهت واحد مشخص است و بسته به طبقه و جهت واحد از متری ۲۶ الی ۵۰ میلیون قیمت دارد که درصد زیادی از مبلغ کل را نقدی دریافت می کنند و مابقی را هم تا زمان تحویل باید تسویه کنید. اما روش دوم فروش برگه های سهامی است به این صورت که به ازای هر متر تجاری یا اداری یک برگه صادر شده است. بابت خرید هر برگه اداری حدود ۱.۸ تا ۲ میلیون تومان نقدی پرداخت می شود و هر ۲ ماه ۶۵ هزار تومان اقساط دریافت می شود. یعنی تا آخر سال ۹۷ قیمت تمام شده هر متر اداری حدود ۴ میلیون تومان می باشد که  کوچک ترین متراژ واحدهای اداری ۴۵ متر می باشد. به این معنی که برای خرید یک واحد اداری باید تعداد برگه های اداری به عدد ۴۵ رسیده باشد. ابتدای سال ۹۸ شما ۴۵ برگه خود را به تعاونی تحویل می دهید و طبق برگه های سهامی، یک واحد اداری با همان متراژ تحویل میگیرید. انتخاب طبقه و جهت واحد اما، براساس خوش حسابی و واریزی های مثبت و منفی اقساط می باشد. شما طبق اولویتی که تعاونی به شما می دهد، واحد خود را انتخاب می کنید.

۲-    برج اداری مسکونی افرا ؛

برج ۲۳ طبقه افرا که غرب دریاچه در بلوار طبیعت واقع شده است و اکنون در مرحله اسکلت است شامل ۱ طبقه همکف تجاری و لابی، ۱۱ طبقه اداری و ۱۱ طبقه مسکونی است با تحویل ۹۷ که توسط مرزبانی نیروی انتظامی در حال ساخت است. یکی از مزیت های این پروژه مشخص بودن واحد در طبقه و جهت خود می باشد. قرارداد ساخت واحدهای اداری ۳.۲۵۰.۰۰۰  تومان می باشد که نسبت به قیمت منطقه بسیار مناسب است. تمامی واحدها دارای دفترچه مالکیت هستند که در دفتر تعاونی قابل استعلام و نقل و انتقال هستند. برج افرا بدلیل نزدیکی به مجتمع تجاری ایران مال، موقعیت بسیاری ویژه ای دارد. از آنجا که کسب و کارهای معتبر موجود در ایران مال واحد اداری ندارند، برج افرا بهترین گزینه برای آنها محسوب می شود که یک دفتر اداری در نزدیکی واحد تجاری خود داشته باشند.

۳-    برج مجلل لکسون ؛

برج تجاری اداری لکسون در ۲۳ طبقه واقع در ساحل شرقی دریاچه توسط تعاونی توسعه ابنیه همت در حال ساخت است. تحویل آن ۹۷ است که طبقات منفی یک، همکف و بالای همکف تجاری هستند. ۳ طبقه به خدمات هتلینگ اختصاص دارند و مابقی طبقات نیز واحدهای اداری هستند که خود بر دو نوع هستند: واحدهای اداری و واحدهای اداری، اقامتی. شایان ذکر است که واحدهای اداری،اقامتی برای اولین بار است که در ایران راه اندازی می شوند. واحدهای اداری، اقامتی می توانند از خدمات هتلینگ برج استفاده کنند و علاوه بر امکان دفتر اداری، می توان جهت اقامت نیز از آنها استفاده کرد. طراحی برج توسط مهندس فرزاد دلیری انجام شده است که در کار خود یکی از برندهای معتبر محسوب می شوند. طبقات و واحدها در برج لکسون مشخص هستند البته در نوع فروش آزاد. این برج نیز به صورت سهامی فروش دارد که با خرید هر سهم در زمان انتخاب واحد کل مبلغی را که در اقساط طولانی مدت پرداخت نموده اید دوبرابر حساب می کنند. به این معنی که اگر برای هر سهم در کل ۱۰۰ میلیون پرداخت کرده باشید و در زمان تبدیل سهام به متراژ یک واحد ۴۰۰ میلیونی انتخاب کنید با ارائه ۲ سهم ۱۰۰ میلیونی که هر کدام را ۲۰۰ میلیون حساب می کنند، می توانید واحد ۴۰۰ میلیونی را انتخاب کنید.

۴-    مجتمع تجاری اداری یاس۳ ؛

این مجتمع نیز توسط نیروی انتظامی ساخته می شود و موقعیت مکانی بسیار مطلوبی دارد. بین میدان موج و میدان ساحل. قیمت تمام شده واحدهای اداری متری ۳.۲ میلیون تومان است و طبقه و جهت واحدها از قبل مشخص می باشد. تحویل پروژه نیمه دوم ۹۷ است و نقل و انتقال در تعاونی انجام می شود. یاس ۳ نیز از پروژه های مطمئنی است که سرمایه گذاری در واحدهای اداری آن می تواند سودآور باشد. لازم به ذکر است که قیمت روز هر متر واحد اداری در منطقه ۶ الی ۸ میلیون می باشد که مطمئنا در سال ۹۷ که بیشتر پروژه های فوق تحویل می شوند، قیمت اداری در منطقه رشد چشمگیری خواهد داشت.

با امید به اینکه مطلب فوق برای مشتریان و سرمایه گذاران محترم مفید به فایده باشد. تمام تلاش نگارنده بر این بود که با نگاهی بیطرفانه، پروژه های مناسب را معرفی کند.

 

نگارنده ؛ بزرگمهر کیانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *