پایین ترین اجاره بها در مسکن شمال تهران

پایین ترین اجاره بها در مسکن شمال تهران

در جدول زیر ارزان ترین اجاره بها در تهران را مشاهده میکنید.

از بین خانه های کم قیمتی که در شمال شهر تهران اجاره داده می‌شوند، سوئیتی ۲۵متری در محله مینی‌سیتی با رهن ۲۱.۶ میلیون تومان از پایین ترین اجاره ها به حساب می آیند.

قیمت رهن و اجاره‌ خانه‌های تهران تفاوت زیادی با یکدیگر دارند و عامل‌های زیادی این تفاوت قیمت را در میان خانه‌ها ایجاد می‌کند، برای مثال، موقعیت جغرافیایی، سن‌بنا، متراژ، امکانات ساختمان و…

اما مهم‌ترین عامل موقعیت جغرافیایی است، یعنی اینکه یک خانه در کدام محله و حتی در کدام قسمت از یک محله خاص قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز، به طور یقین قیمت رهن و اجاره واحدهای موجود در مناطق جنوب تهران بسیار ارزان‌تر از قیمت آپارتمان‌های شمال شهر است، همچنین رهن و اجاره واحدهای موجود در شمال شهر نیز تفاوت زیادی با یکدیگر دارند، یعنی رهن و اجاره واحدهای موجود در کوچه‌های مختلف یک محله با یکدیگر فرق دارند.

متراژ واحد مسکونی نیز از عامل‌های تاثیرگذار در اجاره آن است؛ بنابراین رهن و اجاره واحدهای کوچک بسیار کمتر از واحدهای بزرگ است و از آنجا که در مناطق شمال تهران اکثر واحدها دارای متراژ بالا هستند، بنابراین قیمت رهن و اجاره‌ها بالاست.

اما بر اساس گفته بسیاری از مشاوران املاک، همچنین بر اساس فایل‌های موجود در بسیاری از سایت‌های آنلاین، در برخی از محله‌های شمالی تهران سوئیت‌ها و واحدهای آپارتمانی با قیمت‌های ارزان‌تر از سایر خانه‌های اطراف وجود دارند که در جدول زیر گردآوری شده‌اند؛ البته دلیل پایین‌ بودن اجاره این واحدها با توجه به اینکه در مناطق بالایی از شهر تهران قرار گرفته‌اند این است که یا بسیار متراژ پایینی دارند یا اینکه بسیار قدیمی هستند و امکانات خاصی نیز ندارند.

برای مثال خانه‌ای واقع در محله تجریش با متراژ ۱۲۰ متر با قیمت ۱۰ میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه ۱.۵ میلیون تومان وجود دارد که معادل رهن کامل آن ۶۰ میلیون تومان می‌شود که دلیل پایین بودن اجاره این ملک در مقایسه با محله آن، قدیمی بودن ساختمان است.

واحد ۳۸متری دیگر واقع در محله فرشته با ۱۰ میلیون تومان رهن کامل و اجاره ماهانه دو میلیون تومان وجود دارد که معادل رهن کامل آن ۷۶ میلیون تومان است و شاید ۷۶ میلیون تومان رهن کامل در محله فرشته مناسب به نظر بیاید، اما تنها دلیل آن است که متراژ این واحد تنها ۳۸ متر است.

اما در میان واحدهای ارزان قیمتی که در شمال شهر تهران اجاره می‌روند، سوئیتی ۲۵متری در محله مینی‌سیتی با رهن ۲۱.۶ میلیون تومان ارزان‌ترین به شمار می‌رود.

مسکن شمال تهران, اجاره بها در تهران, اجاره مسکن در شمال تهران

مسکن شمال تهران, اجاره بها در تهران, اجاره مسکن در شمال تهران

رهن و اجاره ارزان‌ترین واحدهای شمال تهران

محله

متراژ

ودیعه(تومان)

اجاره ماهانه(تومان)

معادل رهن کامل(تومان)

دربند

۳۵

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

دربند

۱۰۵

۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۰,۰۰۰,۰۰۰

میدان تجریش

۱۲۰

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

۱,۵۰۰,۰۰۰

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مینی سیتی

۲۵

۱۵,۰۰۰,۰۰۰

۲۰۰,۰۰۰

۲۱,۶۰۰,۰۰۰

نیاوران

۴۰

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

پاسداران

۳۰

۲۳,۰۰۰,۰۰۰

۱۰۰,۰۰۰

۲۶,۳۰۰,۰۰۰

فرشته

۳۸

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

۲,۰۰۰,۰۰۰

۷۶,۰۰۰,۰۰۰

پل صدر

۴۰

۲۰,۰۰۰,۰۰۰

۶۰۰,۰۰۰

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

سعادت آّباد

۵۰

۵۵,۰۰۰,۰۰۰

۵۵,۰۰۰,۰۰۰

ده ونک

۵۰

۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۰,۰۰۰,۰۰۰

 

املاک تهران

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *