پایین بودن نرخ مسکن در برابر تورم

پایین بودن نرخ مسکن در برابر تورم

 عباس آخوندی اعلام کرد که میزان قیمت مسکن در برابر تورم پایین است

تورم

تورم

 عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان اینکه نرخ مسکن در برابر تورم پایین میباشد گفت: تلاش می‌کنیم در آینده توسعه مسکن را در شهرهای زیر پانصد هزار نفر را پیگیری کنیم.

 عباس آخوندی امروز در حاشیه هفدهمین همایش بین‌المللی حمل و نقل ریلی اظهار داشت: در راستای توسعه ریلی کشور دو مصوبه شورای اقتصاد در بخش ریلی و البته جاده‌ای داشت تا از محل عوارض سوخت و صرفه‌جویی ارقامی به توسعه ریلی و جاده‌ای اختصاص یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، آخوندی ادامه داد: در راستای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تلاش می‌کنیم از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت در ریل، تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داشته باشیم و مزیتی برای این سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم.

وی درباره خرید هواپیما اظهار داشت: تلاش می‌کنیم بدون واسطه با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما وارد مذاکره شویم.

وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت مسکن در کشور اظهار داشت: نرخ مسکن هم اکنون در برابر تورم پایین است؛ تلاش می‌کنیم در آینده توسعه مسکن در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر را دنبال کنیم و سوداگری مسکن را کاهش دهیم.

وی یادآور شد: قطعا حوزه مسکن فقط در تهران نیست و اگر در مورد مسکن تهران نیز بحث می‌شود موضوع فقط مسکن شهر تهران نیست.

وی افزود: بخش عمده‌ای از مسکن سوداگری و قیمت زمین است که اگر تقاضا را به سمت شهرهای پیرامونی ببریم شاید بتوان به صورت ساختاری مشکل مسکن را حل کرد ولی اگر هر چقدر در تهران تمرکز کنیم قیمت مسکن افزایش می‌یابد.

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *