دفاع از بورس مسکن توسط عضو شورای عالی بورس مسکن

پاسخ عضو شورای عالی بورس مسکن به منتقدان بورس مسکن

پاسخ عضو شورای عالی بورس مسکن به منتقدان بورس مسکن

عضو ناظر مجلس درشورای عالی بورس مسکن از بورس مسکن دفاع کرد

شورای عالی بورس مسکن

شورای عالی بورس مسکن

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس مسکن در پاسخ به منتقدان راه اندازی بورس مسکن گفت که نوسانات قیمت مسکن در سایه شفاف نبودن آمار و اطلاعات اتفاق افتاده است و بورس مسکن گام اول در شفاف شدن این بازار است.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: منتقدانی که معتقد به ناپایداری قیمت املاک و مستغلات به دلیل عرضه در بورس مسکن هستند بدانند که قضیه برعکس است،‌ نوسان و ناپایداری قیمت در بازاری اتفاق می افتد که شفافیت اطلاعات وجود ندارد. در بازار شفاف، قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا و تقارن اطلاعات از هیجانات کاذب و ناپایداری قیمت‌ها جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم کردمان و راور در مجلس نهم تاکید کرد: بورس مسکن پایانی بر بازار غیرشفاف متکی بر بازار سنتی است. با فعال شدن بورس مسکن بخش املاک و مستغلات از بازار زیرپوستی و رانتی خارج می‌شود و نفع اصلی آن به مردم می رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: تسری تجربه موفق عرضه املاک و مستغلات در بورس مسکن به حوزه مسکن موجب شفاف شدن اطلاعات خرد و کلان موثر بر این بازار است. بورس مسکن یکی از گام های موثر در شفاف شدن بازار املاک و مستغلات است((شورای عالی بورس مسکن))

 

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *