وضعیت ساخت مسکن برای کارگران و فرهنگیان و ....

وضعیت ساخت مسکن برای کارگران و فرهنگیان و ....

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:وزارتخانه های دفاع و آموزش و پرورش اراضی مورد نیاز برای ساخت مسکن را شناسایی کرده اند اما از سوی وزارت ارشد و وزارتخانه تعاون ،کار و رفاه اجتماعی اراضی مشخصی هنوز معرفی نشده اند.

پس از تصمیم دولت مبنی بر ساخت ٤٠٠هزار واحد مسکونی تمام وزارتخانه دعوت شدند تا با معرفی و در اختیار گذاشتن اراضی خود به وزارت راه و مسکن وشهر سازی برای کارکنان خود مسکن ارزان قیمت و با کیفیت بسازند.

وزارت راه نیز ضمن اعلام آمادگی برای ساخت خانه برای اقشار مختلف توانست تفاهم‌نامه‌هایی با وزارتخانه‌های دفاع و پشتیانی نیروهای‌مسلح برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه کارکنان نیروهای مسلح، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بازنشستگان و کارگران و  با وزارت آموزش و پرورش برای تامین ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان فاقد مسکن امضا نماید.

«محمود محمودزاده» معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت این تفاهمنامه‌ها گفته است: طی جلسات متعدد صورت گرفته با وزارت دفاع  افراد واجد شرایط در سراسر کشور شناسایی شده اند.

محمودزاده در ادامه گفت: از سوی وزارت دفاع اراضی جهت اجرای تفاهم نامه شناسایی شده و در مواردی در حال شناسایی اراضی برای فازهای بعدی می باشد. وزارت راه و شهرسازی نیز آمادگی دارد تا با معرفی اراضی از سوی وزارت دفاع نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم جهت احداث واحدهای ساختمانی اقدام نماید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص احداث ١٧٠هزار واحد مسکونی جهت فرهنگیان گفت:وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک همکاری خوبی داشته است. تعدادی زمین در حدود ٣٠٠ هکتار جهت اجرای تفاهم نامه از سوی این وزارتخانه معرفی شده که تعدادی از این اراضی کاربری غیر مسکونی دارند.

به گفته محمودزاده اسناد اراضی معرفی شده از سوی وزارت آموزش و پرورش تحویل وزارت راه و شهرسازی شده است تا ضمن بررسی، در خصوص کاربری این اراضی اعلام نظر نمایند. که به محض اعلام نظر این اراضی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

در ادامه معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت آموزش و پرورش ثبت نامی را در کل کشور انجام داده است که اسامی این افراد جهت بررسی و کنترل به این وزارت خانه ارسال شده است. در حال حاضر ارزیابی‌ها در خصوص بند «فرم ج» انجام شده و برای دو شاخص دیگر (شامل عدم استفاده از تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن از سوی بانک مسکن و شرط تاهل) بررسی ها درحال انجام است. با اتمام بررسی‌ها فعالیت‌های مشترک دو وزارتخانه جهت احداث ۱۷۰ هزار واحد موضوع تفاهم‌نامه آغاز خواهد شد. 

محمود زاده در خصوص تفاهم با وزارت کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: گام اول تفاهم با وزارت کار و رفاه اجتماعی اعلام اسامی از سوی آن وزارتخانه می باشد تا وزارت راه و شهرسازی بتواند نسبت به بررسی وکنترل و همچنین نیازسنجی لازم به تفکیک شهر واستان اقدام نماید.

وی افزود: برای اجرای تفاهم نامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن وزارتخانه می بایست اراضی و امکانات مربوطه را ارائه نماید که با اراضی و امکانات وزارت راه و شهرسازی مورد ارزیابی قرار گیرد.

محمودزاده درخصوص همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: پیشنویس تفاهم نامه جهت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است اما پاسخی از سوی آن وزارتخانه ارسال نشده است در صورت ارائه پیشنویس و پیشنهادات از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، براساس تفاهماتی که انجام خواهد شد ، کارهای امضا و دیگر موارد صورت خواهد گرفت.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز