وضعیت روزهای پاییزی بازار مسکن

وضعیت روزهای پاییزی بازار مسکن

بازار مسکن در پاییز امسال چگونه است؟

بازار مسکن

در آغاز پاییز امسال تغییری در بازار مسکن ایجاد نشده و بنگاه‌های املاک مشتریان کمتری دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، با نگاهی به بنگاه‌های املاک در شهر تهران می‌توان دید که اغلب مشاوران املاک به خصوص در بنگاه‌های کوچک تقریبا روزهای کم مشتری را سپری می‌کنند و ممکن است در طول روز به جز چند مشتری که از قیمت‌ها می‌پرسند، مشتری جدی به آنها مراجعه نکند.

هرچند که متقاضیان مسکن در شهر تهران زیاد است اما اغلب بودجه کافی را برای خرید ندارند، بنابراین نمی‌توانند وارد بازار خرید مسکن شوند. در این میان، عده‌ای که پس اندازی دارند با فروش خانه فعلی خود به قصد خرید خانه‌ای دیگر وارد بنگاه‌های املاک می‌شوند.

همچنین برخی از متقاضیان هم به دنبال خرید آپارتمان‌های کوچک هستند، به همین دلیل بازار فروش این خانه‌ها به نسبت دیگر آپارتمان‌ها بهتر است، چرا که متقاضیان توانایی مالی بیشتری برای حضور در این بازار دارند. البته تعدادی هم که توانایی مالی بیشتری دارند، در بازار حضور دارند تا در شرایط نوسان کمتر بازار، خانه دیگری را خریداری کنند.

براین اساس، پاییز سال 94 هم در حالی شروع شده است که همچنان خریداران و فروشندگان به دلایل مختلف وارد بازار مسکن نشده‌اند، و حتی متقاضیان واقعی هم توانایی مالی ورود به بازار مسکن را ندارند، بنابراین تغییر چندانی در وضع بازار به وجود نیامده است.

هرچند که وزارت راه و شهرسازی با وام‌های جدید 80 میلیونی سعی کرده تا متقاضیان را به آینده بازار مسکن امیدوار کند اما تا زمانی که متقاضیان، وام‌های جدید را دریافت نکرده و وارد بازار نشوند، نمی‌توان آثار این تغییرات را در متقاضیان بازار مسکن مشاهده کرد، چرا که به نظر می‌رسد استقبال چندانی هم از این وام ها صورت نگرفته است.

قیمت برخی واحدهای 50 متری در تهران

در فردوس غرب واحد 50 متری یک خوابه طبقه اول و 8 واحدی، بازسازی شده با قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد و در خانی آبادنو شهرک شریعتی واحدی 50 متری طبقه سوم، 13 سال ساخت 112 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله زعفرانیه آپارتمانی 50 متری متری 7 میلیون و 500 هزار تومان فروخته می‌شود و در پیروزی خیابان طبرسی واحدی 48 متری تکواحدی طبقه اول با انباری متری 3 میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

آپارتمانی 47 متری در جنت آباد طبقه دوم بازسازی شده 180 میلیون تومان به فروش می‌رسد و در خیابان نیرو هوایی واحدی 50 متری طبقه چهارم با انباری 150 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین واحدی 47 متری، یک خوابه و نوساز در خزانه بخارایی متری 2 میلیون و 350 هزار تومان فروخته می‌شود و در تهرانپارس بلوار پروین آپارتمان 50 متری 150 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در نارمک تلفنخانه هم واحدی 50 متری با عمر 7 ساله با پارکینگ و انباری 218 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در زعفرانیه واحدی با همین متراژ و نوساز با پارکینگ و انباری، 430 میلیون تومان فروخته می‌شود.

املاک تهران

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز