اعطای زمین رایگان 200 متری

اعطای زمین رایگان 200 متری

اعطای زمین رایگان 200 متری : زمین رایگان طرح 1 میلیونی مسکن به کدام خانوارها تعلق خواهد گرفت ؟


  •  زمین رایگان برای فرزند سوم

  • زمین رایگان دولتی

  • مسکن رایگان

  • ثبت نام زمین دولتی

  • واگذاری زمین رایگان به معلولان

  • tem.mrud.ir ثبت نام

  • واگذاری زمین رایگان به خانواده شهدا

  • جزئیات واگذاری زمین رایگان به ایثارگران

 


 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: اصولا در شهرهای کوچک 40 درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود.

املاک صدف  : وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: اصولا در شهرهای کوچک 40 درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به استان بوشهر و در بازدید از کریدور جنوب کشور، اعلام کرد: از جاده عسلویه در استان بوشهر که بخشی از کریدور جنوب کشور است و برای اقتصاد دریا بسیار مهم و حیاتی است بازدید شد. 390 کیلومتر از این کریدور در استان بوشهر است که عمده طول کریدور به طول 270 کیلومتر به اتمام رسیده است و باقیمانده کریدور پیشرفت مناسبی دارد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با برنامه ریزی هایی که انجام شده است این بخش از کریدور نوار ساحلی جنوب کشور طی زمانبندی مناسب به اتمام برسد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به بازدید از روند توسعه بندر کنگان، اعلام کرد: روند توسعه بنادر جنوبی کشور در اولویت است. بر اساس گزارشی که از همکاران استان دریافت کردیم و همچنین اجرای پروژه‌ها شاهد هستیم که پیشرفت پروژه‌ها با حدود یکسال و نیمی که از آغاز آنها می‌گذرد، روند مناسبی دارد.

قاسمی از تخصیص منابع مناسب برای تکمیل بندر کنگان خبر داد و گفت: مقرر شد تا سازمان بنادر و دریانوردی، پیمانکاران و تمامی دست‌اندرکاران اجرای این پروژه به آن سرعت بدهند تا پروژه از سرعت مناسبی برخودار شود و مردم بتوانند ازاین بندر به خوبی استفاده کنند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص مسکن و اجرای قانون جهش تولید که احداث چهارمیلیون واحد مسکونی برای چهار سال را در برنامه قرار داده است، اعلام کرد: احداث چهارمیلیون واحد مسکونی در چهار سال کار بزرگی است که با تشکیل اولین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهور در خصوص آن سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای اجرایی شدن آن انجام شد.

وی توضیح داد: برای آنکه طبق زمانبندی به انجام کار برسیم و با توجه به اینکه ساخت مسکن حداقل به دو سال زمان نیاز دارد، نیاز است تا دوم میلیون واحد مسکونی آغاز شود.

قاسمی گفت: برای استان بوشهر هیچ محدودیتی وجود ندارد. به تمامی جوانان بوشهری و افرادی که در بوشهر صاحب خانه نشدندتوصیه می کنم تا حتما درسامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: اصولا در شهرهای کوچک 40 درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود. تسهیلات بسیار مناسبی در قانون جهش تولید مسکن که مجلس مصوب و ابلاغ کرده، پیش‌بینی شده است. همچنین خدماتی است که دولت به رایگان در اختیار مردم قرار می هد.

قاسمی با اعلام این مطلب که سامانه به زودی راه‌اندازی می شود، گفت: موضوع جهش تولید مسکن متقاضی محور است با توجه به تجربه های دریافتی از مسکن مهر و مسکن ملی در مناطقی مسکن احداث خواهد شد که متقاضی واقعی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به  اینکه بخشی از ساخت مسکن به احداث واحدهای مسکونی روستایی تعلق دارد، گفت: تسهیلات بسیار مناسبی برای ساخت مسکن برنامه‌ریزی شده است و تمامی متقاضیان واقعی مسکن حتما در سامانه ثبت نام کنند تا با برنامه ریزی بتوانیم کار را آغاز کنیم.

قاسمی درخصوص رونق بنادر استان بوشهر اعلام کرد: موضوع دریامحوری و اقتصاد دریا، موضوع بسیار مهمی در کشور است که اولویت دولت سیزدهم است تا در کنار توسعه اقتصاد دریامحوری به توسعه شهرها در کنار دریا اقدام کند.

وی افزود: نگاه دولت سیزدهم به آن است تا اقتصاد دریا تقویت شود. برای دست یافتن به  این مهم اولا شهرهایی در کنار دریا احداث و توسعه پیدا می کند تا رونق اقتصادی رخ بدهد. ایجاد صنایع و زمینه های مختلف خدماتی در کنار شهرهای بندری از جمله برنامه‌هایی است که در دولت سیزدهم مورد توجه است.

 

 

 


رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از واگذاری زمین ۲۰۰ متری رایگان به پنج دهک پایین جامعه خبر داد.


رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفته است: در مجلس شورای اسلامی طرحی در حال ارائه است که به پنج دهک پایین جامعه یک قطعه زمین داده شود و اختیار تصمیم‌گیری در ارتباط با این زمین هم به وی داده شود تا بتوانند به وسیله آن مشکلاتشان را برطرف کنند.

این خبر در حالی منتشر شده است  که هنوز دولت نتوانسته طرح مسکن ملی را به سرانجام برساند و مجلس هم طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را عملی نکرده

جوکار گفت: اگر این طرح تصویب و اجرا شود، بخش قابل توجهی از مشکلات مردم برطرف شده و در کنار آن رونق خوبی در صنعت ساختمان کشور به وجود می‌آید.

 بر اساس این طرح بیش از ۱۰ میلیون قطعه زمین باید به مردم واگذار شود اعلام این رقم درحالیست که طبق آخرین آمار سرشماری (مربوط به سال ۹۵) حدود ۲۵ میلیون خانوار در ایران زندگی می‌کنند و موجودی مسکن کشور کمی بیش از این تعداد یعنی ۲۵ میلیون و ۴۱۲ هزار واحد مسکونی بوده است. اما آن‌چه که در اختیار مصرف‌کنندگان واقعی قرار دارد حدود ۲۳ میلیون واحد است و به عبارت دیگر با ۲.۵ میلیون مسکن خالی و ۲.۱ میلیون مسکن نیمه خالی که حداکثر شش ماه از سال مورد استفاده قرار می‌گیرد مواجهیم.

طبق آخرین آمارهای مرکز آمار ایران نیز حداقل بیش از ۳۰ درصد خانوارهای کشور یعنی بیش از هفت میلیون خانوار مستاجر هستند که با طرح جدید مجلس اگر خانوار بدون مسکن مبنا قرار گیرد این ظرفیت وجود دارد که به تمام مستاجران تعلق بگیرد. با این حال تجربه‌های پیشین چنین وعده‌های نشان می‌دهد چندان نمی‌توان به دستاوردهای مثبت این گونه وعده‌ها خوشبین بود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (49 رای)