واکنش نشان دادن مجلس نسبت به انحلال بنیاد مسکن

واکنش نشان دادن مجلس نسبت به  انحلال بنیاد مسکن

از جزئیات برنامه ششم توسعه و انحلال بنیاد مسکن چقدر اطلاع دارید؟

انحلال بنیاد مسکن

بعد از  متن پیشنهادی لایحه برنامه ششم توسعه توسط سازمان مدیریت به دولت برای انحلال بنیاد مسکن دو عضو کمیسیون عمران مجلس نسبت به این موضوع عکس العمل بروز دادند.

 بر اساس جزئیات برنامه ششم توسعه، دولت در نظر دارد تا با حرکت به سوی کوچک سازی واقعی و بهبود فضای کسب و کار برخی از سازمان‌ها و نهادهای مزاحم بر سر راه رقابتی‌سازی اقتصاد ایران را منحل و وظایف آن را به صنوف یا وزارتی بالادستی مانند وزارت اقتصاد تفویض کند.

 

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، آن طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، سازمان مدیریت در پیش‌نویس لایحه برنامه ششم به دولت پیشنهاد کرده، سازمان‌های حمایت، توسعه تجاری، دانشگاه علمی کاربردی و بنیاد مسکنمنحل و وظایف و اختیارات آن به دیگر نهادها واگذار شود.

اما با توجه به این موضوع دو عضو کمیسیون عمران مجلس از مخالفت مجلس برای انحلال بنیاد مسکن سخن گفتند.

در همین مورد مهدی هاشمی، رئیس کمیسیون عمران مجلس می‌گوید: بعید می‌دانم چنین پیشنهادی از سوی دولت در مجلس مطرح شود، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیشنهادی داده‌است که در ابتدا باید در دولت تصویب شود و بعد از آن به صورت لایحه به مجلس تقدیم شود.

هاشمی ادامه می‌دهد: بنده بعید می‌دانم چنین پیشنهادی را دولت قبول کند و قطعا مجلس نسبت به این موضوع موضع‌گیری خواهد داشت، به این دلیل که یکی از محورهای اصلی رسیدگی به روستاها بنیاد مسکن است.

او تصریح می‌کند: انحلال بنیاد مسکن اقدام نادرستی از سوی دولت است.حتی پیشنهاد این کار از سوی دولت نیز اشتباه است و اگر این طرح به مجلس ارسال شود به عقیده بنده مجلس نسبت به این موضوع انتقاد و مخالفت شدیدی خواهد کرد.

همچنین محمد فیروزی، دبیر اول کمیسیون عمران مجلس هم در این باره می‌گوید: بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی توسط رهبر انقلاب در جهت توسعه عمران و بهسازی روستاهاست، اقدامات خوبی هم در آن اتفاق افتاده‌است، هر چند بدون ایراد نیست اما در مجموع تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام شده‌ و از طرفی شناخت کامل در مجموعه روستاها دارد.

فیروزی خاطر نشان می‌کند: به عقیده بنده اقدام به این کار مدیریت روستاها را به هم می‌ریزد و کار منطقی به نظر نمی‌رسد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز

مسکن اجتماعی چیست؟ 3 سال و 6 ماه قبل

[…] 3 ساله داشته و هر سال به سال بعدی موکول می شود. البته بنیاد مسکن قول داده است که این طرح در سال 96 در صورت تصویب هیئت دولت […]