وام بافت فرسوده 1401 | شرایط دریافت وام 500 میلیونی بافت فرسوده

وام بافت فرسوده 1401 | شرایط دریافت وام 500 میلیونی بافت فرسوده

وام بافت فرسوده 1401 | شرایط دریافت وام 500 میلیونی بافت فرسوده


 


املاک صدف    :    تسهیلات بانکی جهت تعمیرات مسکن از سوی اغلب بانک های کشور به مشتریان اعطا می شود که هر یک از این تسهیلات با شرایط متفاوتی نسبت به دیگر رقبا قابلیت پرداخت دارند. یکی از این تسهیلات که مربوط به بانک سامان است تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و جهت تعمیرات مسکن به متقاضیان اعطا می شود.
 برای دریافت تسهیلات یا وام بافت فرسوده  بیش از هر چیز به یک حساب سپرده قرض الحسنه نیاز است. سقف تسهیلات تعمیر مسکن بانک سامان ۵۰۰ میلیون تومان است که حداکثر تا ۳۰ درصد ارزش ملک مورد نظر تعیین شده و به متقاضی پرداخت می‌شود. تنها ضمانتی هم که بانک سامان از مشتریان می‌پذیرد سند ملک است.

نرخ سود واقعی

نرخ سود تسهیلات وام تعمیر مسکن بانک سامان ۱۸ درصد اعلام شده، اما علاوه بر این مقدار، بیمه نظارت (۳ درصد) و سود ریسک اعتباری (۳ درصد) نیز شامل متقاضیان این تسهیلات بانک سامان می‌شود. از همین رو می توان گفت که سود واقعی وام تعمیرات مسکن بانک سامان ۲۴ درصد است.

نیاز به سپرده دارد؟

طبق شرایطی که اعلام شده بانک سامان برای اعطای این وام به داشتن حسابی با گردش مناسب ۳ الی ۶ ماهه از سوی متقاضی نیاز است. لازم به ذکر است که پس از پرداخت این تسهیلات ۱۵ درصد از کل وام توسط بانک مسدود می‌شود.

اقساط وام تعمیر مسکن

حداکثر زمان بازپرداخت این تسهیلات ۶۰ ماهه بوده و مبلغ هر قسط نیز ۱۲,۶۹۶,۷۱۴ تومان است. با احتساب نرخ سود ۲۴ درصدی که پیشتر به آن اشاره شد، کل سود وام معادل ۲۷۶,۸۰۲,۸۲۳ تومان خواهد بود که مجموع وام و سود به مبلغ ۷۵۰,۴۵۵,۰۰۰ تومان می‌رسد.

شرایط و مقررات         

از جمله شرایط و مقررات کلی این تسهیلات در بانک مسکن می توان به ۶ مورد زیر اشاره کرد؛

فاقد هر گونه چک برگشتی و بدهی و تعهدات غیر جاری نزد سیستم بانکی کشور باشد.

سند ملکی باید به نام خود یا همسر متقاضی تسهیلات باشد.

سن بنای ملک باید زیر ۲۵ سال باشد.

اعتبار سنجی از طریق فیش حقوقی، گردش حساب برای بازپرداخت اقساط

فاکتورهای خرید مصالح و دیگر اطلاعات مورد نیاز باید به بانک ارائه شود.

وام ‌گیرنده نباید قبلا از این بانک همین وام را گرفته باشد، نباید به بانک بدهکار باشد یا وام هنوز تسویه‌نشده داشته باشد، همچنین نباید سابقه چک برگشتی داشته باشد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (2 رای)