هنوز هم می‌توانید در تهران صاحب‌خانه شوید!

هنوز هم می‌توانید در تهران صاحب‌خانه شوید!
  • منتشر شده در : 22 آبان , 1397
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 349
  • 0

اسلام آباد – والفجر یکی از محله هایی است که در جنوب شرقی شهر تهران و در منطقه ۱۵ شهرداری تهران قرار گرفته است و از نظر قدمت یکی از قدیمی ترین محله های شهر تهران به حساب می آید.

برای تحقیق در مورد علت به وجود آمدن اسلام آباد باید به موقعیت حاشیه ای و دروازه ای آن فکر کرد که این موضوع یکی از عوامل تعیین کننده در شکل گیری این منطقه محسوب می شود.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که قصد خرید خانه در این محله را دارید، در این مطلب شما را با مشخصات منطقه اسلام آباد آشنا خواهیم کرد.

املاک تهران

محدوده ی جغرافیایی اسلام آباد

محله ی اسلام آباد تهران از سمت شمال به پادگان قصر فیروزه، ۴۵ متری آهنگ، خیابان خاوران و شوش شرقی گسترده می شود. از سوی غرب به خیابان فدائیان اسلام، و از سمت جنوب به خیابان دولت آباد، کوه بی بی شهربانو و کارخانه سیمان می رسد و همچنین از سوی شرق به کوه های شرقی تهران و حد شرقی اراضی افسریه ختم می شود. محله ی اسلام آباد تهران از ۸ ناحیه تشکیل شده است که ۶ ناحیه ی آن در محدوده ی قانونی شهر تهران و دو ناحیه ی دیگر (خاور شهر و قیام دشت) در حریم استحفاظی واقع شده اند.

مشخصات و ویژگی های محله ی اسلام آباد

اسلام آباد در میان اهالی تهران به داشتن شهرک های امن مسکونی، تراکم بالای جمعیت، داشتن بافت های فرسوده، سرانه مناسب فضای سبز و همچنین آلودگی موجود در آن مشهور است. جمعیتی که در این منطقه از شهر تهران سکونت دارند حدود ۶۵۹۴۶۸ نفر هستند و تراکم جمعیت در این منطقه به ۲۲۲ نفر در هر هکتار مشخص شده است. این منطقه از سال های ۱۳۴۰ هجری شمسی شروع به رشد و گسترش می نماید و در ادامه با رشد سریع تری پیش می رود و پس از وقوع انقلاب اسلامی، شاهد  بالاترین رشد جمعیت در این منطقه بودیم. یکی از علت هایی که محله ی اسلام آباد را به یکی از اصلی ترین منطقه های خرید و فروش مسکن مبدل ساخته است، قیمت مناسب مسکن است که در این منطقه وجود دارد. ساخت و ساز مسکن و بالا رفتن جمعیت همیشه در این منطقه به چشم می خورد و خرید خانه در اسلام آباد به دلیل این که قیمت مناسب تری نسبت به منطقه های دیگر تهران دارد و همچنین امکانات خوبی هم که در این منطقه وجود دارد، همیشه یکی از بهترین انتخاب ها در میان محله های شهر تهران محسوب می شود.

تاریخچه ی محله اسلام آباد تهران

قدمت و کهنگی این منطقه از شهر تهران به حدود سال ۱۳۴۸ هجری شمسی می رسد. در زمان های گذشته نام این محله شاه آباد شرقی بود و یکی از مهم ترین دروازه های شرقی شهر تهران به حساب می آمد. پس از انقلاب اسلامی، این محله هم یک نام مذهبی به خود گرفت و از ان پس به اسلام آباد معروف شد. محله ی والفجر نیز در سال ۱۳۶۰ هجری شمسی و در اثر عوض کردن زمین های بزرگ و گسترده با کارخانه سیمان و واگذار کردن زمین های محله به مردم به وجود آمده است. در ادامه این دو محله به دلیل کم بودن وسعت در سال ۱۳۸۰ با یکدیگر ادغام شدند.

املاک تهران

خرید خانه در اسلام آباد

همان گونه که پیش تر به آن اشاره شد، قیمت مناسب مسکن در این محله یکی از علت های رونق و گرمی بازار رهن و اجاره و خرید خانه در اسلام آباد است. این محله یکی از محله های تهران است که علاوه بر این که امکانات بسیار خوبی برای زندگی دارد، با وجود بالا رفتن قیمت مسکن اما همچنان می شود با پول کمتر در این محله صاحب خانه شد. به عنوان مثال در حدود شش ماه قبل یک آپارتمان که قدمتی ۱۷ ساله داشت و تک خواب بود به میزان ۱۳۰ میلیون تومان به فروش می رسید، یعنی متری ۲ میلیون تومان. و این آپارتمان کف پوش سرامیک، و آشپزخانه ی اوپن داشت، اما پارکینگ نداشت. ولی در شرایط فعلی قیمت یک واحد مسکونی ۶۹ متری دو خوابه ۲۵۰ میلیون تومان است، البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این ساختمان نوساز است.

همچنین یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری سه خوابه که دارای امکانات کاملی نیز هست به میزان متری ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می شود. این آپارتمان دارای کف سرامیک و مجهز به پکیج است و نمای ساختمانی آن هم از سنگ ساخته شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *