هفت راز سرمایه‌گذاری موفق در بازار راکد مسکن

هفت راز سرمایه‌گذاری موفق در بازار راکد مسکن

در کشورمان ایران یکی از مهم ترین راه و روش ها برای سرمایه گذاری خریداری نمودن ملک مسکونی و اجاره دادن آن به دیگر افراد است. تحقیقات و پژوهش هایی که در این زمینه به انجام رسیده است در مورد قیمت های مختلف مسکن در کشورمان بیانگر این موضوع است که این نوع سرمایه گذاری ها در مدت زمان طولانی، دارای بازدهی بسیار عالی و مثبت هستند و می توان به این نوع سرمایه گذاری ها امیدوار بود.

به کسانی که در پی یک سقف برای بالای سر خود هستند تا در آنجا زندگی روزانه را بگذرانند خریدار خانه می گویند، اما این قشر از مردم با شرایطی که در حال حاضر در بازار مسکن وجود دارد چاره ای جز انتظار ندارند و باید منتظر به وجود آمدن زمینه ی مناسب برای خریداری نمودن مسکن مورد نیاز خود باشند. به دلیل این که قیمت مسکن این روزها با افزایش بسیار زیادی مواجه شده است و همین موضوع باعث شده است که جستجوی آنان راکد بماند.

املاک تهران

اما کسانی که بودجه ی مناسبی برای این کار دارند و می خواهند سرمایه ی خود را جایی پس انداز نمایند که سود زیادی عاید آن ها شود، یکی از بهترین راه حل ها خرید مسکن و اجاره دادن آن به کسانی ست که نیاز به مسکن و سرپناه دارند.

بر مبنای گزارشات به دست آمده تجربه هایی که در زمان های گذشته به دست آمده است این موضوع را اثبات نموده که سرمایه گذاری در بازار مسکن در مدت زمان طولانی یک سرمایه گذاری مفید و پر منفعت است.

پس اگر شما هم جز آن دسته از کسانی هستید که پول نسبتاً زیادی در دست دارید و می خواهید آن را سرمایه گذاری نمایید، اما نمی خواهید از آن برای سرمایه گذاری در بازارهایی مانند بازار طلا و بازار ارز که ریسک پذیری بسیار بالایی دارند صرف کنید، می توانید با آن مسکن مناسبی را خریداری نموده و آن را به کسانی که نیاز دارند اجاره دهید و به این طریق یک سرمایه گذاری بسیار امن و با اطمینان را انجام دهید.

اما علت این که سرمایه گذاری در بازار مسکن را نسبت به بازار ارز و طلا کم خطر تر می دانیم این است که در این نوع سرمایه گذاری ها در بازار مسکن، کسی نمی تواند سرمایه ی شما را بدزدد و به جیب بزند. از آن گذشته قیمت مسکن همیشه در حال رشد است و شما می توانید سرمایه ی خود را چندین برابر نمایید.

از آن گذشته می توانید مسکن خریداری شده ی خود را به دیگران اجاره دهید و از این طریق به درآمد ثابتی برسید.

اما اگر می خواهید در بازار مسکن سرمایه گذاری کنید و به یک انسان حرفه ای در این حیطه از سرمایه گذاری ها تبدیل شوید باید تحقیقات و مطالعات بسیار زیادی در این زمینه انجام دهید و راه و روش های این نوع سرمایه گذاری ها را بیاموزید.

املاک تهران

در زیر به چند نمونه از این مطالعات اشاره می نماییم.

1-اگر شما اقدام به خرید خانه در نزدیک یک دانشگاه نمایید می توانید مسکن خریداری شده ی خودتان را به دانشجویانی که از شهرهای دیگر برای تحصیل می آید اجاره دهید.

2-به یاد داشته باشید که منطقه هایی از شهر که در آن ها جرم و جنایت بیشتر از جاهای دیگر صورت می پذیرد، به هیچ عنوان مکان مناسبی برای سرمایه گذاری نیستند و هرگز در این مناطق اقدام به خرید خانه نکنید.

3- یکی از سودآورترین سرمایه گذاری ها در قسمت مسکن این است که شما یک ملک قدیمی را خریداری نمایید و آن را بازسازی نموده و سپس در اختیار دیگران برای اجاره قرار دهید. با توجه به این موضوع که هر روزه شاهد افزایش جمعیت به خصوص در شهرهای بزرگ هستیم، بسیاری از منطقه ها پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری های کلان را دارند و برای این امر بسیار مناسب می باشند.

به این معنی که اگر شما یک ملک قدیمی را خریداری نمایید و بخشی از هزینه ی خود را صرف بازسازی و تعمیرات آن نمایید می توانید بعد از به وجود آوردن این تغییرات و اصلاح و بازسازی کامل آن، آن را به قیمت بیشتری بفروشید.

4-شما می توانید یک آپارتمان نوساز خریداری نمایید، و چون آپارتمان های نوساز مانند ملک های قدیمی هزینه ی تعمیر و نوسازی ندارند، می توانید آن را به راحتی اجاره دهید.

5-یکی از موضوعات مهمی که در اجاره دادن آپارتمان اهمیت بسیار زیادی دارد زیبایی و نمای ظاهری ساختمان است. پس هنگام خرید آپارتمان به زیبایی های ظاهری آن توجه نمایید.

6-شما می توانید با خریداری نمودن و سرمایه گذاری بر روی ملک های کوچک، زمان که بازار مسکن به دوره ی رکود خود رسید از سرمایه ی خود استفاده نمایید.

در ضمن خریداری نمودن مسکن های کوچک متراژ نیاز به سرمایه ی آن چنان زیادی ندارد. همچنین اجاره دادن و یا فروش این گونه آپارتمان ها با سهولت بسیار زیادی انجام می پذیرد. پس در نتیجه شما می توانید در هنگام نیاز آن ها را به سرعت به فروش برسانید و به سرمایه نقدی خود دسترسی یابید.

7-اگر شما به سرمایه گذاری در حیطه ی مسکن می اندیشید و قصد این کار را دارید باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که، بعد از هر سالی که شما واحد خود را به یک نفر اجاره می دهید، ملک شما برای اجاره دادن به نفر بعدی نیاز به یک سری تعمیرات دارد. مانند رنگ کردن مجدد دیوارها، بررسی لوله های ساختمان، گچ کاری و ..... شما باید هر چند وقت یک بار اقدام به انجام این تعمیرات نمایید. مثلا از طریق یک لوله کش ، لوله های ساختمان خود را بررسی نمایید، سرویس های تهویه ی شما نیز هر چند وقت یک بار نیاز به سرکشی دارند و باید به آن ها رسیدگی نمایید. اگر شما نسبت به این امور بی توجه باشید، ممکن است در آینده ای نه چندان دور مجبور باشید که هزینه هایی چندین برابر را صرف این امور نمایید و همین مسئله موجب خواهد شد که دچار ضرر و زیان شوید.

پس قبل از اقدام به سرمایه گذاری برای خرید مسکن، به این موارد با دقت توجه نمایید تا یک سرمایه گذاری عالی و مطمئن داشته باشید.

منبع: اقتصاد آنلاین

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز