هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی

هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی
  • منتشر شده در : 26 اسفند , 1397
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 294
  • 0

نرخ اوراق وام های مسکن در این ایام تقریبا ۵۴ هزار تومان می باشد که زوج های جوان پایتخت برای دریافت وام مسکن ۱۰۰ میلیونی و وام جعاله ۲۰ میلیون تومانی، در کل می بایست ۲۴۴۰ برگ اوراق خریداری کنند و تقریبا ۱۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان پرداخت کنند.

در این هفته های پایانی نرخ اوراق تسهیلات مسکن تغییرات زیادی نداشت؛ به گونه ای که در این زمان نرخ تسه ها برای سررسیدهای گوناگون نزدیک به ۵۴ هزار تومان بوده است.

در روز پایانی خرید و فروش بورس ایران در هفته ی جاری، نمره تسهیلات مسکن ماه فروردین سال گذشته کمی بیش از ۵۲ هزار تومان خرید و فروش شد و نرخ اوراق تسهیلات مسکن ماه دی سال گذشته تقریبا به بیش از ۵۴ هزار تومان رسیده است.

نرخ تسه ماه دی امسال نیز تقریبا ۵۵ هزار تومان خرید و فروش شد و تسه ماه فروردین سال ۹۷ تقریبا به ۵۳ هزار تومان رسید. همچنین به غیر از این تسه های ماه تیر، آبان، اذر و بهمن نزدیک به ۵۴ هزار تومان خرید و فروش شد.

املاک تهران

اکثر تسه ها نزدیک به ۵۴ هزار تومان معامله می شود، به همین دلیل در این خبر هزینه وام مسکن با نرخ هر ورق ۵۴ هزار تومان حساب شده است.

زوج های جوان پایتخت برای گرفتن وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن می بایست ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن بخرند.همچنین آن ها می بایست ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به منظور خریداری این ۲۰۰ برگ هزینه کنند. به این مبلغ با حساب کردن ۲۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن می بایست ۴۰ برگ تسه خریداری سود، دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان بیشتر می شود. در آخر در کل می بایست به منظور گرفتن وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن تقریبا ۱۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان هزینه شود.

زوج های شهرهای دیگر نیز که در شهرهایی با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن هستند، قادر هستند نهایتا ۸۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که برای دریافت این مبلغ می بایست ۱۶۰ ورق بهادر بخرند که با این حساب می بایست هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان برای خریداری این اوراق پرداخت کنند که با حساب کردن دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان بابت خریداری اوراق وام جعاله، در کل می بایست بابت گرفتن وام ۱۰۰ میلیون تومانی می بایست ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بپردازند.

به غیر از این، زوج هایی که در شهرهای باجمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر زندگی می کنند، قادر هستند بابت دریافت ۶۰ میلیون تومان وام مسکن ۱۲۰ برگ بهادر بخرند که می بایست شش میلیون و ۴۸۰ هزار تومان برای خرید اوراق پرداخت کنند.

هم چنین برای گرفتن ۲۰ میلیون تومان دیگر برای وام جعاله نیز می بایست دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان بپردازند که در کل بابت وام ۸۰ میلیون تومانی هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان از طرف زوجین می بایست پرداخت شود.

هم چنین مجردهای پایتخت قادر هستند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و غیر زوج هایی که در مراکز استان های بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند نهایتا تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در پایان غیر زوج هایی که در نقاط دیگر زندگی می کنند تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که به ترتیب هر یک می بایست ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادر اوراق تسهیلات مسکن را از فرابورس ایران بخرند.

املاک تهران

با این وضع مجردهای پایتخت می بایست بابت خرید این اوراق، شش میلیون و ۴۸۰ هزار تومان، افرادی که در مراکز استان های بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن هستند مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و افراد مجموعه ی سوم مبلغ چهار میلیون و ۳۲۰ هزار تومان بپردازند. البته اگر بخواهند برای گرفتن وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله می بایست مبلغ دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان دیگر نیز پرداخت کنند.

اوراق تسهیلات مسکن توانایی خرید و فروش در فرابورس ایران را دارد و بهای اسمی هر برگ پنج میلیون ریال می باشد. زمان اعتبار اوراق تسه حداکثر تا دو تا شش ماه قابلیت تمدید دارد.

این اوراق با دقت به این که چه مقدار تا وقت اعتبارش باقی مانده، دارای نرخ ثابتی نیست. در حالی که زمان اعتبار این اوراق تمام شده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نکند، نشانه ی خرید و فروش آن متوقف خواهد شد و و مبلغ های پرداخت شده به دارنده ی اوراق پس داده نمی شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *