قیمت واحد مسکونی درمنطقه ۲۲ تهران -

نرخ آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

نرخ آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

ارزانترین و گرانترین آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران چقدر قیمت خورده است؟

منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

طبق آگهی‌های انجام شده ، ارزان‌ترین و گران‌ترین واحدهای آپارتمانی موجود در منطقه ۲۲ شهرداری، به ترتیب با متری یک میلیون و ۹۲۹ هزار تومان و متری هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت خورده اند.

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، منطقه ۲۲ تهران با سهم یک درصد، کمترین سهم از معاملات خرید و فروش مسکن در فصل تابستان را به خود اختصاص داده است.

منطقه ۲۲ از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه پنج شهرداری، از غرب به منطقه وردآورد شمالی و از جنوب به آزادراه تهران-کرج محدود می‌شود، این منطقه در طرح تفضیلی تهران به عنوان قطب گردشگری تهران مطرح شده تا نیازهای رفاهی شهر تهران را برطرف کند که به همین منظور پروژه‌های بسیاری از جمله آبشار تهران، دریاچه مصنوعی چیتگر، محور چهارباغ، بوستان جوانمردان ایران، شهربازی هزار و یک شهر، پارک آبی چیتگر، پردیس سوارکاری، تله کابین و مونوریل چیتگر در این منطقه در حال ساخت و تکمیل است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، محله‌هایی همچون دهکده المپیک، شهرک راه آهن، شهرک چشمه، شهرک صدرا، شهرک لاله، زیبادشت بالا، زیبادشت پایین، شهرک دژبان، یاس، کوثر، لاله، کوهستان، نسیم، نگین غرب و… در منطقه ۲۲ تهران واقع شده‌اند.

بر اساس گفته اکثر مشاوران، واحدهایی که به دریاچه نزدیک‌تر هستند قیمت بیشتری پیدا می‌کنند و می‌توان گفت که گران‌ترین واحدهای موجود در منطقه ۲۲ شهرداری تهران، مربوط به نزدیک‌ترین واحدها به دریاچه خلیج فارس هستند.

بر اساس آگهی‌های موجود، ارزان‌ترین واحد آپارتمانی موجود در منطقه ۲۲ شهرداری تهران، مربوط به واحدی ۳۰ سال ساخت در دهکده المپیک است و گران‌ترین آن رو به روی دریاچه چیتگر واقع شده که قیمت هر متر مربع از آنها به ترتیب یک میلیون و ۹۲۹ هزار تومان و هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان گزارش شده است.

البته بر اساس گفته یکی از مشاوران، قیمت برخی از برج‌های این محدوده، گران‌تر از این میزان است و قیمت برج‌هایی که به دریاچه دید دارند، گاهی تا متری ۸.۵ میلیون تومان نیز می‌رسد که اکثر این برج‌ها در ضلع شمالی و شرقی دریاچه قرار گرفته‌اند.

یکی دیگر از مشاوران املاک نیز بیان کرد که قیمت مسکن در منطقه ۲۲ تهران، علاوه بر امکانات داخلی ساختمان، بر اساس فاصله‌اش از دریاچه نیز تعیین می‌شود و به طور کلی قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در منطقه ۲۲ تهران از ۲.۵ میلیون تومان شروع می‌شود و هر چه به دریاچه نزدیک‌تر شود و دید بهتری به دریاچه داشته باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد.

برخی از واحدهای فروشی آگهی شده در منطقه ۲۲ شهرداری تهران

آدرس

متراژ

سن بنا

قیمت واحد(تومان)

قیمت کل(تومان)

بلوار دهکده المپیک

۱۱۴

۳۰

۱,۹۲۹,۰۰۰

۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰

شهرک دژبان

۱۰۰

۱۰

۲,۵۵۰,۰۰۰

۲۵۵,۰۰۰,۰۰۰

انتهای همت غرب

۹۰

۸

۲,۷۰۰,۰۰۰

۲۴۳,۰۰۰,۰۰۰

شهرک چشمه

۹۶

۱۸

۳,۱۲۵,۰۰۰

۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰

شهرک نمونه سپاه

۳۵

۴

۳,۲۰۰,۰۰۰

۴۳۲,۰۰۰,۰۰۰

دهکده المپیک

۶۷

نوساز

۳,۳۰۰,۰۰۰

۲۲۱,۰۰۰,۰۰۰

شهرک دژبان

۸۷

۸

۳,۵۰۰,۰۰۰

۳۰۴,۵۰۰,۰۰۰

رو به روی دریاچه چیتگر

۱۲۰

نوساز

۳,۷۰۰,۰۰۰

۴۴۴,۰۰۰,۰۰۰

شهرک آسمان

۱۱۰

نوساز

۳,۸۰۰,۰۰۰

۴۱۸,۰۰۰,۰۰۰

شهرک گلستان- بلوار کوهک

۸۴

۴

۴,۰۰۰,۰۰۰

۳۳۶,۰۰۰,۰۰۰

شهرک آزادشهر

۱۲۰

نوساز

۴,۲۰۰,۰۰۰

۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰

شهرک راه‌آهن- سه‌راه دهکده المپیک

۱۱۸

۳

۴,۴۰۰,۰۰۰

۵۱۹,۲۰۰,۰۰۰

شهرک راه‌آهن

۲۵۷

نوساز

۵,۰۰۰,۰۰۰

۱,۲۸۵,۰۰۰,۰۰۰

شهرک راه‌آهن- غرب دریاچه

۱۰۵

نوساز

۵,۴۰۰,۰۰۰

۵۶۷,۰۰۰,۰۰۰

شهرک راه‌آهن- شرق دریاچه

۹۰

نوساز

۶,۵۰۰,۰۰۰

۵۸۵,۰۰۰,۰۰۰

انتهای همت غرب- رو به‌روی دریاچه

۲۵۰

نوساز

۷,۱۰۰,۰۰۰

۱,۷۷۵,۰۰۰,۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *