معاملات مسکن در منطقه یک ۶۳ درصد رشد کرد

معاملات مسکن در منطقه یک ۶۳ درصد رشد کرد
  • منتشر شده در : 22 آبان , 1396
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 838
  • 0

با بررسی گزارش منتشر شده توسط وزارت راه و شهرسازی از وضعیت قیمت مسکن شهر تهران در مهر ماه امسال مشخص شد که در بین مناطق مختلف شهر تهران بیشترین میزان قیمت مربوط به منطقه یک با میانگین ۱۰ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در هر متر مربع و کمترین میزان قیمت مربوط به منطقه ۱۸ با متری ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان و بالاترین میزان رشد قیمت مربوط به منطقه ۲۲ با میانگین قیمت متری ۴ میلیون و ۱۳۸ هزار تومان و ۱۴.۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته بوده است.

براساس این گزارش کمترین میزان رشد مربوط به منطقه ۱۲ بوده که با قیمت ۳ میلیون و ۲۱ هزار تومان، نسبت به سال گذشته تنها ۲.۶ درصد رشد قیمت را تجربه نموده است.

در بین مناطق مختلف شهر تهران بیشترین میزان معاملات مربوط به منطقه ۵ با ۱۷.۳ درصد و کمترین میزان مربوط به منطقه ۱۹ با ۰.۹ درصد از کل معاملات بوده است.بالاترین میزان رشد تعداد معاملات را هم منطقه یک با سهم ۱.۵ درصد و ۶۳.۱ درصد افزایش و کمترین میزان رشد معاملات را منطقه ۱۷ با رشد منفی ۶.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته اند.

املاک تهران

سبقت واحدهای کمتر از ۱۰۰ متر در معاملات

از دیگر سو واحدهای کمتر از ۱۰۰ متر مربع ۷۲.۸ درصد و واحدهای بالاتر از ۱۰۰ متر مربع ۲۷.۲ درصد از کل معاملات را مختص خود نموده اند.بر این اساس بیشترین سهم به واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متر مربع و کمترین سهم به واحدهای کمتر از ۳۰ متر با ۰.۱ درصد از کل معاملات مربوط می‌شود.

بعد از بررسی واحد ها از نظر قیمت هر متر مربع مشخص شد که واحدهایی که دارای دامنه قیمتی ۵ میلیون تومان به بالا هستند ۳۹.۵ درصد و واحدهایی که دارای ارزش کمتر از ۵ میلیون تومان در هر متر مربع می باشند ۶۰.۵ درصد از کل معاملات رامختص خود نموده اند. طبق این شاخص بیشترین سهم مربوط به واحدهای ۳ تا ۳.۵ میلیون تومان با ۱۱.۳ درصد از کل معاملات مربوط است.

واحدهای دارای متری ۷.۵ تا ۸ میلیون تومان هم بیشترین میزان رشد تعداد معاملات را دارا بوده که فروش آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای ۱۳۵ درصد افزایش بوده و کمترین میزان رشد معاملات هم مربوط به واحدهای ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان با رشد منفی ۱۶ درصد بوده است که علت این کاهش می‌تواند رشد میانگین قیمت مسکن شهر تهران باشد.

از طرف دیگر درباره عمر بنا نیز همچنان واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۵.۹ درصد بیشترین فروش را دارا بوده اند که البته سهم این واحدها از کل معاملات ۵.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است. در طرف مقابل سهم واحدهای ۱۶ تا ۲۰ سال و نیز ۲۰ سال که به ترتیب ۱۲.۶ و ۹.۳ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده اند به ترتیب ۴.۴ و ۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

املاک تهران

رشد ۳۶ درصدی معاملات شهر تهران

تعداد کل معاملات مسکن شهر تهران در مهر ماه امسال نیز ۱۴ هزار و ۱۹۵ واحد بوده است که نسبت به ماه گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته و نسبت به ماه مشابه پارسال ۳۶.۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

در مهر ماه امسال متوسط قیمت مسکن شهر تهران ۴.۷۲ میلیون تومان اعلام شده که نسبت به ماه گذشته ۰.۵ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۷.۳ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *