معاملات مسکن با کاهش ۵۰ درصدی روبرو شد

معاملات مسکن با کاهش ۵۰ درصدی روبرو شد

معاملات مسکن با کاهش ۵۰ درصدی روبرو شد
  • منتشر شده در : ۲۰ آبان , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 503
  • 0

به گفته حسام عقبایی رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تا پایان سال در بخش مسکن افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

وی پس از بازدیدی که در روز پنج شنبه از  بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات در خصوص آخرین وضعیت معاملات مسکن که در شهر تهران برگزار شده داشت گفت: در ماه های اخیر در مجموع بیش از نوزده هزار معامله در بخش مسکن داشتیم که از این تعداد ۸ هزار و صد و سی و پنج قرار داد مبربوط به خرید وفروش, یازده هزار و ۱۱۱ قرار داد مربوط به اجاره بها به ثبت رسیده است.

33

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با بیان اینکه این ارقام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سیر صعودی داشته است، افزود: پارسال فقط  ۷ هزار و ۵۹۸ قرارداد خرید و فروش و ۸ هزار و ۳۰۶ قرارداد اجاره در شهر تهران به ثبت رسید که نشانگر افزایش امار معاملات امسال نسبت به سال گذشته است.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اعلام اینکه با وجود رشد معاملات در شهر تهران اما در کشور، با کاهش معاملات مسکن مواجه هستیم، گفت: در کشور فضا کاملا برعکس است و وضعیت معاملات مسکن از ابتدای سال سیر کاهشی داشته است و جالب است که در تمام ماه‌ها حجم معاملات کاهشی بوده است.

عقبائی با بیان اینکه در مهرماه امسال ۴۱ هزار و ۵۷۰ قرارداد خرید وفروش به ثبت رسید در حالیکه در سال گذشته بیش از ۸۰ هزار معاملات به ثبت رسیده بود، اظهار داشت: این ارقام نشانگر این است که شاهد کاهش  ۴۰ تا ۵۰ درصدی حجم معاملات مسکن در کشور بودیم. امیدواریم که رشد معاملات در تهران به شهرهای بزرگ تسری یابد و شاهد رشد معاملات کشوری باشیم.

وی با اشاره به اینکه باوجود رشد معاملات در شهر تهران اما قیمت ها تغییر ی نداشته است، گفت: پیش بینی ما این است که تاپایان سال هم افزایشی قیمت نداریم زیرا ظرفیت افزایش قیمت نداریم.

منبع:اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *