محمود محمودزاده: بیستم مرداد ماه واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام می‌شود.

محمود محمودزاده: بیستم مرداد ماه واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مشمولان دریافت وام ودیعه مسکن تا ۵ روز دیگر اعلام می‌شوند.


محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین گزارش‌ها از پالایش ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن اظهار کرد: در حال احراز شرایط ثبت نام‌کنندگان و پالایش واجدین شرایط هستیم و تا ۵ روز دیگر یعنی بیستم مرداد ماه واجدان شرایط دریافت وام ودیعه اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با اقدام شورای فقهی بانک مرکزی، شرایط دریافت وام ودیعه تغییری کرده است، ادامه داد: شورای فقهی بانک مرکزی، نحوه عقد قرارداد را مشخص کرده و آن را در فصل قراردادهای مرابحه که قابل واگذاری است، قرار داده‌ است که دو مدل هم پیش‌بینی شده یا اینکه اصل پول وام تا سررسید قرارداد اجاره مسکن به بانک برگردد و مدل دیگر این است که مستاجر بتواند در طول سه سال اقساط تسهیلات را با سود ۱۲ درصد بپردازد و تسویه کند.

بنابراین با دستور شورای فقهی بانک مرکزی درباره نحوه عقد قرارداد، تغییری در شرایط گیرنده وام و میزان وام ایجاد نمی‌شود.

محمودزاده افزود: طبق دستور شورای فقهی بانک مرکزی، پرداخت این وام در سرفصل عقود شرعی، مرابحه کالا و خدمات است اما فقط برای کمک ودیعه مسکن پرداخت می‌شود و تغییری در گروه‌های هدف برای پرداخت این وام نخواهیم داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص تعداد خانواری که وام ودیعه را دریافت می‌کنند گفت: منابع این وام ۲۰ هزار میلیارد تومان است و در سقف‌های ۵۰ میلیون تومان در شهر تهران، ۳۰ میلیون تومان در سایر کلان شهرها و ۱۵ میلیون تومان در سایر شهرها پرداخت می‌شود، تعداد خانواری که وام ودیعه را دریافت می‌کنند بستگی به این دارد، چه تعداد تقاضا از کدام شهرها و مناطق داشته باشیم.

وی ادامه داد: به ازای هر وامی که در تهران پرداخت می‌شود می‌توان نزدیک به دو فقره وام کلان شهرها و سه فقره وام در سایر شهرها داد.

محمودزاده ادامه داد: در سراسر کشور ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات (کمک ودیعه مسکن) ثبت‌نام کردند. و تا چند روز آینده تعداد ثبت نامی های تهران را اعلام خواهیم کرد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز