نرخ اوراق وام مسکن کاهش چشمگیر پیدا کرد

قیمت وام مسکن باز هم کاهش یافت

قیمت وام مسکن باز هم کاهش یافت
  • منتشر شده در : ۰۶ شهریور , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 791
  • 0

پس از گران شدن نرخ اوراق به میزان ۸ درصد که در نیمه مرداد اتفاق افتاد ، هم اکنون نرخ اوراق با کاهش زیاد روبرو شده و رکوردی جالب ثبت کرده است.

با کاهش ۴ درصدی نرخ اوراق مسکن در یک روز کاری ، آن هم در شرایطی که هفته ی گذشته نرخ اوراق به نرخ اول تابستان بازگشته بود ، هزینه تسهیلات مسکن باز هم کاهش یافت.

وام مسکن,اوراق مسکن,کاهش بهای اوراق مسکن

وام مسکن,اوراق مسکن,کاهش بهای اوراق مسکن

اوراق تسهیلات خرید مسکن که آخرین روز هفته گذشته با عقب گرد به سطح قیمتی اوراق در ابتدای تابستان، به نرخ ۹۳ هزار تومان رسیده بود، روز گذشته -یک روز کاری بعد از آخرین روز هفته قبل – باز هم کاهش یافت و به میانگین قیمتی ۹۰ هزار و ۹۸۵ تومان رسید.

نرخ فروش اوراق از تیرماه -همزمان با کاهش نرخ سود بانکی- در نتیجه کاهش منابع بانکی و محدودیت انتشار حجم بیشتر اوراق برای پاسخ به تقاضا، در پایان مرداد ماه از مرز ۱۰۰هزار تومان عبور کرد و به‌طور متوسط به ۱۰۱ هزار تومان رسید که این افزایش محسوس قیمت، هزینه وام ۱۱۰ میلیون تومانی برای متقاضیان را به ۲۲ میلیون تومان رساند.

این در حالی است که با بازگشت قیمت اوراق به سطح ابتدای تابستان، در حال حاضر هزینه دریافت وام بدون سپرده به حدود ۲۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

منبع : اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *