قیمت آپارتمان در پرنوسان‌ترین منطقه تهران

قیمت آپارتمان در پرنوسان‌ترین منطقه تهران

بر مبنای آمار و ارقام رسمی به دست آمده، منطقه 9 تهران در ماه آبان سال 1397 یکی از منطقه هایی است  که دچار نوسان قیمتی بسیار زیادی شده است و همچنین یکی از منطقه هایی است که بالاترین رقم معاملات خرید و فروش مسکن در این منطقه روی داده است.

آمارها و تحقیقات رسمی به دست آمده در مورد میزان بالا و پایین شدن قیمت مسکن در منطقه های مختلف شهر تهران بیانگر این مسئله است که در فصل پاییز و در ماه آبان سال 1397 منطقه 9 شهر تهران، یکی از منطقه هایی بود که بالاترین نرخ رشد قیمت آپارتمان را رقم زد و این اتفاق نسبت به ماه آبان سال گذشته بسیار بزرگ و چشم گیر بود.

املاک تهران

متوسط قیمت مسکن در منطقه 9 شهر تهران نسبت به ماه آبان امسال در قیاس با ماه آبان سال 1396 به میزان 111 درصد رشد داشته است که این مسئله نشان دهنده ی بالا رفتن قیمت بازار مسکن در این منطقه بوده است و این با وجودی است که منطقه 9 شهر تهران در طول سال های گذشته یکی از منطقه هایی بوده است که کمترین میزان رشد قیمت آپارتمان را نسبت به منطقه های دیگر شاهد بوده است، اما به چندین دلیل مختلف در روزهای میانه ی فصل پاییز سال 97 رکورد بالا رفتن قیمت مسکن و آپارتمان را شکست و در میان دیگر منطقه های شهر تهران جزو مناطق اول از نظر رشد قیمتی شد.

اگر بخواهیم به ویژگی های جغرافیایی منطقه 9 شهر تهران نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که این منطقه یکی از نزدیک ترین منطقه ها به نوار مرزی دو نیمه شمالی و جنوبی شهر تهران است و همین علت موجب شده است که این قسمت از شهر تهران به یکی از مهم ترین و اساسی ترین کانون های توجه و تمرکز خرید و فروش آپارتمان هایی در نوع ریز متراژ و کوچک متراژ ارزان قیمت تبدیل شود.

و همین مسئله موجب شده است که در طول سالیان سپری  شده گذشته منطقه 9 شهر تهران همیشه مورد علاقه و مورد توجه کسانی واقع شود که قصد دارند آپارتمانی خریداری نمایند اما بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اند اندک و محدود است. قسمت های بسیار با اهمیتی از منطقه 9 شهر تهران در بخش بافت فرسوده واقع شده است و به همین علت است که در این منطقه عرضه واحدهای نوساز و کم سن و سال و ریز متراژ در مقایسه به منطقه های دیگر شهر تهران با اوضاع مناسب تری مواجه است و کسانی که قصد خریداری نمودن واحدهای ریز متراژ با قیمت مناسب و ارزان را دارند می توانند از میان تعداد بسیار زیاد فایل هایی که به بازار مسکن عرضه شده اند واحد مورد پسند خودشان را انتخاب نموده و سپس اقدام به خرید آن نمایند.

املاک تهران

اما با وجود تمام امکاناتی که در مورد آپارتمان های عرضه شده ی ریز متراژ و با قیمت مناسب در منطقه 9 شهر تهران نام بردیم  اشکالاتی نیز در این آپارتمان ها وجود دارد. از جمله این که به خاطر کم و کوچک بودن مساحت زمین هایی که عملیات نوسازی بر روی آن ها صورت گرفته است، قسمت بسیار زیادی از آپارتمان های مسکونی که در این منطقه وجود دارند به صورت تک واحدی ارائه می شوند و تقریباً نیمی از واحد هایی که در ساختمان های مسکونی این منطقه واقع شده است از نعمت داشتن پارکینگ و همچنین انباری محروم هستند و این می تواند یکی از نقاط  ضعف آپارتمان هایی باشد که در این منطقه خرید و فروش می شوند.

اما با وجود تمام اشکالاتی که بر شمردیم، منطقه 9 شهر تهران همچنان یکی از منطقه های پر طرفدار برای خرید و فروش آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی مورد توجه علاقمندان قرار می گیرد.

در جدولی که پیش روی شماست قیمت پیشنهاد شده ی آپارتمان هایی که در منطقه 9 شهر تهران واقع شده اند مشخص شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز